Domácnost

Jak si hrají těžkotonážní kočky


Tak vám nevím. Že moje kočka má mít časem sedm kilo, na to už jsem si tak nějak zvykl, ale že bude mít tak divné návyky jako je aportování, to by mě ani ve snu nenapadlo. Měl bych si asi zvyknout, protože Chiméra je jednoduše osobnost, a jako taková zkrátka asi nebude dělat věci normálně. Nebyla by normální.

Vždycky jsem z ní ale rozpačitý, když si v tlamičce přinese kočičí mávátko (respektive zbytek toho, co bývalo mávátkem) a chce, abych si s ní hrál, nebo jí ho aspoň hodil. Když s ní před hodem trochu blbnu, dokáže se za ním točit asi tak desetkrát rychleji než pes za ocasem (další důkaz, proč jsou kočky lepší než psi).

Pak ho hodím někam po pokoji. V tu ránu je u něj a už ho vleče zpátky. Horší na tom je, že Čičméra je velmi důrazná, když si chce hrát. Mávátko přinese do postele zásadně na místo, kde je odkrytý kus prostěradla (marně zakrývám postel peřinou, budu muset koupit přehoz) a ťape drápatou pacinkou kolem něj. Tak pochopitelně pomalu ale jistě likviduje prostěradlo. Neskutečné. Přišel jsem na to, že jediný způsob, jak uchránit postel, je schovat mávátka.

A pak ještě ta hračka, kterou jsem jí koupil k Vánocům, to ji taky moc baví. Kolem té ale neběhá, jako to prý dělávají jiné kočky. Chiméra má rozpětí pacek tak veliké, že si může posílat kuličku po půlkruhu. Pochopitelně že teď, když už je skoro dospělá, pochopila, že nejlepší je hrát si v noci. Když jsou zabavena mávátka, jde honit kuličku. Zvuk jako když čurá na plech. Naštěstí já spím skoro při čemkoli, ale jednou už jsem jí kuličku taky schoval. Dostala ji až ráno.

Od doby, co mám doma Čičméru, si ale rozhodně nemůžu stěžovat, že by se nic nedělo. Je pravda, že si už stihla vybudovat vlastní chiméří styl, který je jedinečný a neopakovatelný, i když má pochopitelně jisté styčné body, které můžete vypozorovat u všech koček, od Garfielda počínaje, jakýmkoli Mourkem konče.

Když už jsme u toho Garfielda zase jednou... Přemýšlel jsem o tom, že Jim Davis musí být fenomenolog, protože Garfield je čistým fenoménem kočky. Je neskutečný, ze světa idejí, a jeho kočkovitost je stoprocentní. Někdo by mohl říct, že je dost personifikovaný, ale ti, co s kočkami bydlí, potvrdí, že ona osobnost se u koček zejména po soužití s lidmi skutečně vytvoří. A Chiméra není výjimkou (není-li výjimkou na druhé straně hodnoticí škály).

Dost bylo odbornosti. Teď zase k tomu, co vymyslela. Je to pořád něco a já přestávám mít přehled, o čem už jsem psal. Ale další hračku zmínit musím. Když zrovna neaportuje, hraje si s další oblíbenou hračkou určenou unisexově pro kočky i psy – s PET lahví. Vidím vaše rozněžnělé výrazy, když si představíte Chimérku s půllitrovou flaškou, jak ji honí po podlaze...

Zklamu vás. Chiméra má jinou velikost než obyčejné kočky (roste mi z ní bojová kočka Pitipačka), a proto má i jinou velikost lahví. Litr a půl je ideální, aby ji objala předníma i zadníma packama (skloňování beru schválně z duálu, je přece napůl člověk), a zuby ostrými jako jehly do ní kousala. Tady vás uklidním, nemá ještě dost velké čelisti, aby ji mohla úplně účinně skousnout, ale bohatě to stačí k tomu, abych projevoval obavy, zda se jí to někdy nepovede. Jak vidno, s mojí kočkou je třeba myslet i na budoucnost, a to je štěstí i pro vás, protože díky tomu mi historky s ní hned tak nedojdou.

   
16.01.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [66] Cinderela [*]

  Tobi:dle testu kočku nemáme,ta naše křoupe jen granule ,z kočičích kapsiček vylizuje jen sos a maso ji v jakékoli podobě nechává chladnou.Šumař:Také jsem po prvním zhlédnutí Garfielda v něm poznala naši Cindu a sdílím plně Váš názor na Jima Davise.vaclamar:Mám sice čistokrevnou"papírovou" modrou britku,ale kromě toho,že přede,když si vyhuláká hřebelcování kartáčem na prádlo celého kožichu /ve vaně-to vana drnčí/je též děsná netykavka.Do ruky vzít-neexistuje,pohladit jednou a pak napřahuje/ale bez drápků/,mazlení-někdy omylem o nohu ,ale v čem je perfektní-přesně ví,kdy odcházím do práce,ve stejný čas odchází do předsíně a zrovna tak na mě ve stejnou dobu čeká za dveřmi,když se vracím.A její poslední libůstka:každý den budí manžela /mě ne/ ráno o půl čtvrté na první snídani.A pískací myši máme po celém bytě. Že je to miláček?

  superkarma: 0 16.01.2007, 21:58:01
 2. avatar
  [65] pajda [*]

  Tobbi: no jo, ale moje kočky to obě řeší stejně: začnou v náruči ječet a neslezou, dokud se nedovtípím a nenakrmím je...mám geniální kočky?

  superkarma: 0 16.01.2007, 21:43:09
 3. [62] vaclamar [*]

  perfektní článek.Mám úplně normální českou kočku domácí,ale zato netykavku.mazlí se jen když chce,nepřede,z ruky mi nežere,musí to mít někde položené,na břicho jí nesmím sáhnout,natož hladit...Ale stejně je to miláček.

  superkarma: 0 16.01.2007, 19:14:08
 4. avatar
  [61] Z_U_Z_U [*]

  aiša: hele a nebylo to co jí nas-alo za okno nakonec ježíšek? Třeba se stydí za to, že nebyla hodná, tak to svádí na kočky

  Jinak sousedka omylem zavřela kocoura zabouchnutím okna na parapetu. Brečel jak dítě, byl tam celej den než přišli z práce a první co bylo, že uháněl na hajzlík se vyčůrat a vykadit. A to není žádnej extra estét, klidně jde do květináče. kočky mám celej život a kočka se-oucí na parapetu se mi taky nezdá

  superkarma: 0 16.01.2007, 16:12:20
 5. avatar
  [59] aiša [*]

  Ťapina: Já to chápu ale ty asi né. Jo viděla jí dělat to na parapet.Šla k oknu,vevnitř v místnosti ,tu kočku tam viděla .Jo a abych předašla dalším dohadům kočka samozřejmně pak utekla.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:55:46
 6. avatar
  [58] Kadla [*]

  aiša: Víš, oni toho někdy lidi napovídají... Jak je na tom sousedka se vztahem ke kočkám? Asi moc dobře ne... Kdoví, jak to bylo. Těch fám o kočkách, co se mezi lidma, těch je... Tuhle zrovna na tomhle serveru někdo napsal, že kočky smrdí. To jsem se vážně pobavila..

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:52:49
 7. avatar
  [57] Kadla [*]

  Tobbi: To je přesný

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:50:35
 8. [56] Tobbi [*]

  Kadla: CHcete-li zjistit, jak šikovnou máte kočku, doporučuje se následující test. Dejte na pánev smažit maso a vezměte kočku do náruče.

  1) Kočka vyskočí z náruče, opatrně čapne maso a uteče nezraněná pryč. Výsledek: Máte velmi šikovnou kočku.

  2) Kočka vyskočí z náruče, čapne maso, srazí na vás vroucí olej a nezraněna utíká pryč. Výsledek: Máte šikovnou kočku

  3) Kočka vyskočí z náruče, čapne maso, srazí na sebe olej a popálí se. Výsledek: Máte nešikovnou kočku

  4) Kočka klidně sleduje smažící se maso. Výsledek: Zvíře, které chováte, není kočka.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:48:58
 9. avatar
  [55] Ťapina [*]

  aiša: Sousedka ti řekla, že viděla kočku kálet na parapet? Nebo jsi zase něco nepochopila? Tohle je fakt asi marný

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:34:10
 10. avatar
  [54] aiša [*]

  Ťapina: Já ale vážně nemám důvod nevěřit sousedce a když se to stalo jí tak je pak pochopitelný že i u mě to mohla udělat kočka.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:33:08
 11. avatar
  [53] Ťapina [*]

  aiša: Nejde o nedostupnost, ale proboha, ty bys vystrčila zadek z okna a konala potřebu tak, když bys měla po ruce záchod? A pro kočku je záchod jakákoliv plocha s hlínou na povrchu.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:27:41
 12. avatar
  [52] aiša [*]

  Ťapina: ten parapet až zas tak nedostupný není.A ja nepatřím k těm co nadávají na psi a kočky kudy chodí.Jenže když si někdo pořídí kvuli dětem nejdřív kočky a pak psa ,no a když už to nejsou roztomilá mládata.Kašle na ně .Pak nevím co bys říkala na kočky který ti olejzají barák,a nebo na věčně štěkajícího psa.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:23:35
 13. avatar
  [51] Odemětobě [*]

  Ťapina: osobně se tvým reakcím nedivím,odmala mě víc bolelo utrpení zvířat než lidí.V minulém Inkognitu byly krásná mladá žena s postavou modelky,která byla soudní lékařkou.Vadilo jí utrpení nemocných lidí,tak se raději dala na patologii.A jen tak mimochodem:v kleci s králíkama jsem trávila jako dítě docela dost času,ani mi nevadilo,že smrdím.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:18:47
 14. avatar
  [50] Odemětobě [*]

  Meander: díky,našla jsem "jeho" obrázek.Další plemeno,které by se mi líbilo.Naše kočka při vzítí do náruče tuhne,napíná se jí i ten nejmenší sval a nasazuje temné výhružné vrčení.Proto ji chováme převážně v polospánku,kdy tvá asi 10 sekund,než se probere a prchá.Vždycky si při tom vzpomenu na film "Zvíře"-fuj,ženská.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:13:51
 15. avatar
  [49] Ťapina [*]

  Henri: Když s tím zdravotním problémem přijdeš, tak hadrem nedostaneš. Jenže ten tvůj první příspěvek fakt vyzněl tak nějak moc razantně (kočky máme jenom venku, ještě mi rozkojily fenu, tak jsem je zavřela do klece). Jenže internetové diskuze jsou plné dotazů typu "co máme dělat, zvíře je nemocné, už ani nechodí, nežere, ale k veterináři nepůjdem" - tak to pak zuřím, a moc A možná už jsem přednastartovaná, jak vidím jenom náznak. Nicméně si pořád myslím, že laktace feny by si měl majitel všimnout nejpozději druhý den, a ne když má zatvrdlé mléko a poloviční váhu.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:08:29
 16. avatar
  [48] Henri [*]

  Ťapina: Rikina: vždyť jsem psala, že jsem to řešila hned jak se na to přišlo, taky jsem psala, že jsme jí okamžitě cpali práškama (už jsem nepsala, že na pseudobřezost, ale to jsem doufala, že je veterináři jasné). O Vánocích mrzlo hodně v noci, v noci spím a ne se psama a kočkama, kdy k ní pravděpodobně lezli. Takže jsme na to přišli, až když se nám začala ztrácet před očima a prohmatali jsme jí, co se to s ní děje.

  Ťapina: Musíš mít hodně ráda zvířata, ale s tímto hubovacím přístupem asi ne moc platících zákazníků. Abych dostala hned ve dveřích mokrým hadrem přes hubu, protože můj pes má zdravotní problém... ještě, že máme na výběr.

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:03:52
 17. avatar
  [47] sanvean [*]

  Meander: Mně nejvíc berou ty rysí štětinky na uších :) Známý má mainskou a už vím, proč se jim říká mývalí - umývá všechno v misce na vodu. Už mu takhle vymáchala telefon

  superkarma: 0 16.01.2007, 14:01:52
 18. avatar
  [46] Ťapina [*]

  aiša: Ale to, co někdo viděl, asi nebylo na parapetu, že? Víš, tohle mě fakt dožírá, napadání koček, že serou po parapetech, psů, že serou do vody a podobně, je stejně nesmyslné, jako podezírat člověka, že chodí vykonávat potřebu na špičku stoletého smrku. PROČ by to kdo dělal takhle krkolomně? Kuna důvod má, ta svým trusem značkuje své území a musí ho umístit i na ta nejnedostupnější místa.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:59:01
 19. avatar
  [45] Kadla [*]

  aiša: Kočka nadělá "mimo" (pokud je chovaná doma) nebo nestandardním způsobem (venku - nezahrabe) pouze v případě, že je vážně nemocná a chce upozornit na svůj problém. Pochybuji, že byste tam měli houf nemocných koček. Výjimečně se to stát může, ale fakt bych se hodně divila, kdyby všechny ty bobky, o kterých mluvíš, měly na svědomí kočky. Taky se přikláním ke kunám, ostatně zrovna můj brácha s nima má pěkně blbé zkušenosti...

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:58:32
 20. avatar
  [44] aiša [*]

  Ťapina: no když někdo vidí co mu kočka zrovna udělala a pak se stane to samé i mě je nejspíš pravděpodobné že to udělala kočka a né kuna a pro klid tvé duše samozřejmně stoprocentní jistotu že tu kuna není mít nemohu a těch koček tu je v ulici více

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:56:18
 21. avatar
  [43] Meander [*]

  sanvean: Polodlouhosrsté kočky jsou nádherné. Vypadají tak šelmovitě. Šumařova mainka je zrovna tak nádherná.
  Jen ten jejich temperament by mě zahubil.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:55:27
 22. avatar
  [42] Kadla [*]

  Tady je ta moje: http://www.assist.cz/_download/jenny.JPG

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:55:21
 23. avatar
  [41] Meander [*]

  Kadla: Moje švagrová má perského kocoura a ten taky po zvednutí do náruče mění skupenství v kapalné a úplně se v rukou rozlije.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:52:17
 24. avatar
  [40] sanvean [*]

  Meander: : http://www.i-minerva.cz/obr/NK/2004/3/_str14.jpg

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:52:11
 25. avatar
  [39] Kadla [*]

  Meander: Silně podezřívám jednu svou útulkovou kočičí slečnu, že je norská lesní :-)) Kromě toho, že vypadá úplně jako norská lesní, má povahu "ragdoll", tj. po vzetí do náruče totálně hadrovatí . Je naprosto skvělá...

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:50:34
 26. avatar
  [38] Ťapina [*]

  aiša: Jak můžeš vědět, že tam kuny nemáte? Jediné, podle čeho se pozná přítomnost kun, je trus, vidět nebývají. A poslední dobou mi přijde, že jsou všude.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:45:32
 27. avatar
  [37] aiša [*]

  Ťapina: Kadla: nevím jak znáte kočky ale kuny tu nemáme a nejsem jediná v ulici kdo si stěžuje a nadává jo a mimochodem já teda né ala někdo jinej je ,myslím tím kočky nachytal

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:41:58
 28. avatar
  [36] Meander [*]

  Odemětobě: Norská lesní je vážně plemeno. http://www.celysvet.cz/norska-lesni-kocka.php
  Jsou nádherné, mainkám celkem podobné.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:41:06
 29. avatar
  [35] Odemětobě [*]

  Milý Šumaři,važ si skutečnosti,že si s tebou kočka chce hrát a dokonce aportuje hračky.Ta naše se naopak velmi ráda dívá,jak si lidská smečka hraje s jejími hračkami a ještě si ti hloupí lidé myslí,že ONA pohne zadkem. Až na výjimky,samozřejmě,teď je její favoritkou rolka od WC papíru,uvázaná na provázku.
  Včera jsem si potykala s kocourem,který je údajně "norská lesní kočka",fantastické zvíře,i kdyby si majitelka tu rasu vymyslela.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:38:11

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [34] Tobbi [*]

  Já vím, že by se zvířata a jejich chování nemělo polidšťovat...bla bla. Ale kočka mého přítele na mě normálně žárlí a dělá mi naschvály A stojím si za tím.

  superkarma: 0 16.01.2007, 13:27:36
 2. avatar
  [33] Meander [*]

  Moje kočka, ač kastrovaná, vždycky uprostřed noci najde míček plněný šantou a s tím míčkem v hubě vyje jako roztoužený šakal. Pravděpodobně jednou nedožije rána.

  superkarma: 0 16.01.2007, 12:58:58
 3. avatar
  [32] Kadla [*]

  aiša: Přesně jak píše Ťapina. To by kočka neudělala...

  superkarma: 0 16.01.2007, 12:57:29
 4. avatar
  [31] Ťapina [*]

  aiša: Jo tak to bych tu kočku chtěla vidět, jak to tam dělá. Neběhají tam spíš v noci kuny? Ty nechávají pozdravy u dveří a na oknech. Kočky přece zahrabávají

  superkarma: 0 16.01.2007, 12:56:50
 5. avatar
  [30] aiša [*]

  kočky mám ráda ale díky sousedovic sem na ně dosti naštvaná,že mám stále co uklízet pod vchodovejma schodama sem si zvykla ale že byla hromádka na okením parapetu to už mě vytočilo

  superkarma: 0 16.01.2007, 12:13:22
 6. avatar
  [29] amphora [*]

  Kadla: Kadla: maso nekrade, od kotěcího věku je naučený, že na linku nesmí a opravdu to dodržuje, maso dostává denně svoje do misky a to mu stačí.Rohlík se sýrem a jiné "lidské" jídlo považuje za vysoce životu nebezpečné!! a proto ho nikdy nejí a ani po něm netouží.Je hrozně vybíravý, co se týká JEHO stravy, i kočičí konzervy jsou podle něj k nejídlu a opovrhuje jimi. Zato kvalitní hovězí si dá s radostí.Veterinář ho miluje, neboť i přes svou velikost, sílu a váhu, mu nikdy neublížil, jen syčí jako papiňák, když se mu něco nelíbí,např.při očkování. Je si plně vědom toho, co by mohl...kdyby chtěl.No prostě fakt pohodář.Ale kdyby došlo na nejhorší, bránit svoje území rozhodně umí...Mimochodem, jeho otec,rovněž šampion,vážil skoro 14 kg a dožil se úctyhodného věku ve zdraví a síle.Pěkný den.

  superkarma: 0 16.01.2007, 12:12:57
 7. avatar
  [28] Kadla [*]

  amphora: A nikdy vám neukradl maso z kuchyňské linky? Nikdy vám nešlohl rohlík se sýrem z talíře? Tak to není kocour!!! Kdoví, co to vlastně doma máte

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:46:50
 8. avatar
  [27] amphora [*]

  Tak náš již 10 ti letý kocourek mazlíček má 10,5 kg a skoro metr do délky. Vůbec mi nepřipadá nenormální a ani není tluský.Je to prostě jen velký rozmazlený kocour, ALE je náš, milujeme ho a nedáme na něj dopustit. Na druhé straně musím říct po pravdě, že nám za celý svůj život s námi- je výhradně bytový-nezničil vůbec nic, je mazlivý,přítulný a hravý dodnes.Má-li náladu, pak klidně aportuje hračku, lísne se, kouká oddaně na nás...prostě zlatíčko, nezákeřné a pohodové.Nějak si bez něj už ani neumíme představit den.

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:34:27
 9. [26] Rikina [*]

  Ťapina: jasně. O tom žádná. Třeba to Henri řeší, to nevíme.

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:15:03
 10. avatar
  [25] Kocicka [*]

  jo ti moji chudáčci si tu ted lížou kožíšky dnes byl pro ně koupací den, chuděrky moje

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:12:37
 11. avatar
  [24] Ťapina [*]

  Rikina: No ale falešná březost se obvykle řeší Ona totiž může mít falešnou březost poprvé, podruhé, posedmé, a po osmé už jede na sál s akutní pyometrou nebo ještě hůř rakovinou.

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:10:22
 12. [23] Rikina [*]

  Ťapina: fenka, co má falešnou březost, je ochotná kojit i hadr na podlahu. Ovšem to se přehlédnout nedá.

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:08:38
 13. avatar
  [22] Rybulka [*]

  Krásně napsanej článek pro nás kočkomily A pěkný fotky

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:06:10
 14. avatar
  [21] Kadla [*]

  Ťapina 20: To taky znám

  superkarma: 0 16.01.2007, 11:04:42
 15. avatar
  [20] Ťapina [*]

  Manx: Nejvíc mě baví, jak kočky pomáhají s povlékáním postele. Mamka přijde do ložnice, pečlivě se rozhlédne, jestli někde v dohledu není kocour, roztáhne prostěradlo a ladným nadhozem ho úhledně umístí na postel. Ještě než však dopadne, nějakým zatím neobjasněným způsobem pod ním vznikne kocour, který úhlednou rovnou plochu změní ještě za letu na zmuchlaný hadr

  superkarma: 0 16.01.2007, 10:59:56
 16. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Henri: No divím se, že ti přijde normální, že koťata rozkojí fenu, která není po porodu. Nebylo by vhodnější řešit spíš její zdravotní problém, než zavírat koťata? A taky že to zjistíš, až když už má laktaci v plném proudu, to jsi neviděla, co s ní ty mrňata dělají?

  superkarma: 0 16.01.2007, 10:57:55
 17. avatar
  [16] Henri [*]

  Ťapina: No dovol, starám se o ně jako o vlastní!

  Klecí myslím bývalou voliéru pro papouška 2x1 m, se zatepleným domečkem a několika prolézačkama. Tam se čtyři koťata s jedním trpasličím králíkem vejdou a slušně si vyhrajou. A jak jsem mohla vědět, že když přes Vánoce mrzlo, tak se kočky přestaly bát psů a fena je přijala za vlastní? Můžu já za její hormony?
  Řešilo se to hned, jak se na to přišlo, po Novém roce jsme jí týden cpali práškama, izolovali záškodníky (ale žrádlo i pití dostali ) a teď jí každou chvíli kontroluju. Tak už se doufám nedivíš .

  superkarma: 0 16.01.2007, 10:11:11
 18. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Rikina: To bude ono. Spousta lidí z vesnic si myslí, že průměrná kočka má dvě kila, ale kdyby jim zkusili občas dát nažrat, tak by zjistili, že mají genetický potenciál na mnohem víc.

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:45:33
 19. avatar
  [14] Kadla [*]

  Rikina: To je možné. Když jsem si brala jednu z koček z útulku, taky měla 2 kila a dnes má dvojnásobek - čtyři (a je z mých čičin nejmenší).

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:44:40
 20. [13] Rikina [*]

  Ťapina: aha. No je to možná tím, že ta moje současná kočka prožila kotěcí dětství a mládí na ulici u popelnic, než se dostala do útulku, a odtamtud jsme si ji brali lehoučkou jako pápěří - samé chlupy a skoro žádná kočka v nich. Dnes je tak dvojnásobná, ale asi to už nedožene.

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:40:26
 21. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Henri: No ty jsi teda ukázka vzorné péče o zvířata. Koťata pod fenou, ztvrdlé mlíko, koťata v kleci, bože, čemu já se ještě divím

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:35:18
 22. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Rikina: 3 kila má normální kočka tak v půl roce Jo, jsou některé menší, ale hlavně ty venkovní, které se živí převážně z toho, co uloví. Průměrná dospělá kočka domácí má 4 kg, kocour 5 a plemena typu mainská mývalí, norská lesní, sibiřky a podobně mívají klidně těch 7 - 8.

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:33:43
 23. avatar
  [10] Kadla [*]

  Rikina: Já mám čtyři kočky a ty mají čtyři, šest, sedm a sedm kilo. Takže mně sedmikilová kočka připadá poměrně normální. Naopak ta čtyřkilová je mezi ostatními třemi kočkami jako "oukropek". A nejsou to žádné šlechtěné kočky... A nejsou ani obézní, jsou prostě velké..

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:32:14
 24. [9] Rikina [*]

  Nějak si neumím představit 7 kg kočky. Ta, co mám, má s bídou 3 kg, a připadá mi jako taková normální kočka, jak už tak kočky bývají. Kočka mé sestry, ruská modrá, má o kilo víc, a na první pohled to není nijak patrné, že by byla větší... už jsou to dávno dospělé kočky, žádná koťata.

  superkarma: 0 16.01.2007, 09:28:10
 25. avatar
  [8] Henri [*]

  Z_U_Z_U: Já mám pět koček, ale ne gaučové typy, bydlí venku a k tomu dva psy. Kočky jsou ve složení jedna matka a čtyři koťata z léta, takže už samostatní macíci. Akorát si je oblíbila naše fena GAya (anglický setr) a milá koťata ji rozkojila (jsem myslela, že je uškrtím a utopím najednou, když jsem to zjistila).Gaya zhubla asi polovinu ze sebe, ne že by jí to uškodilo, byla tlustá, ale na zimu a takto rychle se to asi moc nehodí. Mlíko jí na jedné straně ztuhlo do tvrdého pásu po celém boku a koťata šupajdila do klece ke králíkovi (slyšely jste někdy králíka vrčet, když má nevítanou a nezvanou návštěvu?). Po týdnu léčby jsme je vypustili, už na ní jen spí, ale stejně se bojím, aby je zase nepřipustila.

  superkarma: 0 16.01.2007, 08:57:25
 26. avatar
  [7] Kadla [*]

  Náš kocour, který mimochodem taky aportuje a kromě toho je zdatný ve fotbale - výborně reaguje na přihrávku a než dojde k přerušení hry (kvůli tomu, že se člověk netrefil), zvládne minimálně třikrát odehrát. Je to zlatíčko. Ale včera jsem ho málem zabila. Připravila jsem na stůl mísu s upečenou sekanou a šla zavolat kluky k večeři. Hádejte, co se s tou sekanou stalo... Nejdřív jsem na kocoura ječela jako hysterka (a on ležel a s klidem mě pozoroval, protože věděl, že jsem v jádru dobrák a dlouho mi to řvaní nevydrží) a pak jsem namazala chleba máslem...

  superkarma: 0 16.01.2007, 08:28:28
 27. avatar
  [6] Z_U_Z_U [*]

  Henri: kočky jsu úžasné v tom, že jsou osobnosti. Mám dvě kočky a psa a kočky jsou prostě své. U nás teď mají kočky novinku, zjistily že v zadní chodbě je zavřený velký pytel s granulema, tak neustále svádí boj a klikou u dveří. Pochopily že to bude těžší než myslely a tak místo Hills konzumují Hipp na posilněnou k cestě za vyrabováním pytle granulí se posilnily vyžráním celého pytlíku instantní dětské kaše na dobrou noc, ke které se prokousaly přes papírovou krabici a celofán Kocour to se svou nenažraností dotáhl tak daleko, že mu přezdíváme Baloun ( ze Švejka), občas mám strach usnout, aby nezežral i mne.

  superkarma: 0 16.01.2007, 08:14:23
 28. avatar
  [4] april [*]

  U nás je aportování taky celkem běžné ... Rubyška aportuje malé myšičky a Maxíš víčka od pet lahví, vnitřní půlky (takový ty plastový vajíčka) od kindervajíček a především balíčky papírových kapesníků - nejoblíbenější je zn. Kleenex ... všechno se u nás zásadně schovává pod polštáře, to je jediné místo, odkud ještě "zabavené" věci nevydloubali. Jinak oba mají "jen" pět kilo, ale i tak to nejsou zrovna lehké váhy
  S kočkou se holt nudit nelze :-)

  superkarma: 0 16.01.2007, 07:26:20
 29. avatar
  [3] Henri [*]

  Ťapina: když to říkáš ty a zkušenosti, tak to pravda bude .

  Pořád se nemůžu přestat divit nad skoro až infantilním nadšením Šumaře. Neberu mu ho, jen mám spíš zkušenost, že kočky jsou považovány za ten odpad, který se jen množí a pak utíká. A speciálně u chlapa jsem z toho paf.

  superkarma: 0 16.01.2007, 06:49:47
 30. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Zkušenosti ukazují, že cca 95 % koček je úplně divných a nenormálních, protože aportují

  superkarma: 0 16.01.2007, 04:56:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme