Vystudovaného plánovače (výroby) si vzala čtenářka Snany. Profese jejímu manželovi zasáhla do celého života a stal se i velkým rodinným plánovačem. Občas ale musí všechny grafy předělat, Snany je totiž absolutní opak.

Protiklady se přitahují – důkazem je manželství čtenářky Snany...


Dobrý den, manžel je vystudovaný plánovač a já zase zastáncem zásadně nic neplánovat. Avšak nějaké plány, nebo lépe řečeno sny se nám již splnily, i když síťový graf manželovi nevyšel přesně podle jeho představ. Ale jak se říká, člověk míní život mění. :-)

Jak jsem již uvedla, manžel je vystudovaný plánovač, sice výroby, ale ve finále to je defakto jedno. Já jako zarytý zastánce za žádných okolností nic neplánovat jsem musela začít dělat kompromisy. Nelze žít s člověkem, který bez předchozího plánování nedojde ani na toaletu :-)

Naším velkým snem bylo mít děti a to nejlépe dvě, tohle se nám podařilo, i když druhé dítko přišlo dříve než bylo v aktuálním plánovacím schématu. Předběhlo druhou dovolenou v Bulharsku a koupě nového automobilu. Manžel byl nucen všechny plány předělat, ale ve finále zjistil, že takto to je daleko lepší.

Mezi další splněné plány bylo mít vlastní dům, což se nám povedlo. Teď již plánujeme jen maličkosti typu-kolik stromku koupíme, kde je nasadíme-máme je vůbec sadit? Často se nám stává, že máme vše krásně naplánované a pak zjistíme, že realizaci musíme odsunout a to nejlépe na neurčito. Oba jsem váhy, takže neustále přemýšlíme, koumáme, probíráme za všech stran a pak nám chybí elán dovést vše do zdárného konce. Naše hlavy jsou plné plánů, ale s rukama nechtějí spolupracovat :-) Až se divím, že máme vůbec děti :-)

Manžel má již plány na důchod-Šumava, dřevostavba a jen klid a pohoda. Nechci mu brát iluze, až on bude starý, tak nic takového existovat nebude a z práce se bude jezdit rovnou do krematoria.

S pozdravem a přáním pěkných dní

Plánování zdar a ne zmar,
Snany

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21.8.2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásnou knihu 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum) - k pohodovému plánování výletů. Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte, zní...

Reklama