Musím přiznat, že jsem se na další seriál Sanitka 2 těšila. Kultovní jednička, která se začala vysílat v roce 1984. Úvodní písnička, mimochodem k tématu dost povedená, je stálicí rádií a zní i v pokračování. Seriál se mi vždycky líbil… obdivovala jsem doktora Janderu, fandila jsem Elišce, dojalo mě, když umřel doktor Skalka v podání Bartošky, děj seriálu byl zajímavý, akční, točený často na motivy skutečných událostí. Díky častým reprízám jsme ho všichni měli možnost sledovat dost často.

sanitka

Představitelé seriálu Sanitka II. s režisérem Filipem Renčem, foto Česká televize

Proto jsem si nemohla nechat ujít nový díl tolik diskutovaného seriálu. Velký rozpočet, akční scény, počáteční rozhořčení kvůli změně režiséra – dvojku k nelibosti pana Adamce (režiséra Sanitky 1) režíruje Filip Renč. Nutno podotknout, že je jeho práce vidět, a musím říci, že se mi líbí. Jiný střih, Renčova zkušenost z natáčení akčních scén, věrohodnost nehody, kde zúročil předchozí práci z natáčení varovně výchovných spotů „Nemyslíš, zaplatíš“ -  upozornění pro řidiče, co se všechno může na silnici stát. První díl měl dynamiku, i když musel diváka uvést do děje po třiceti letech a některé věci vysvětlit, nebylo to místy táhlé nebo nudné. V prvním dílu se ve mně objevila stejná pocitová tíseň, jako čišela z kultovní jedničky. Třeba ve scéně dohadů obou dospělých bratrů Janderů kvůli půjčce – vyjádření jejich vztahu s napětím mi přišlo totožné jako v jedničce.

Kvalitu celého seriálu ještě nemůžeme hodnotit, co se týká hereckého obsazení, je opět skvělé. Vedle starých známých postav se objevují postavy nové, Janderův syn,coby doktor nastupující k záchrance. Nevím, proč i Elišku zasadili do stejného zaměstnání, přijde mi to trochu moc. Těším se na láskyplné zápletky, myslela jsem, že naznačený možný románek mezi ředitelem záchranky a jeho spolužačkou ze školy bude nějak vykvétat, nicméně jsem se dočetla, že s ředitelem je zamýšleno v rámci milostného trojúhelníku úplně jinak – zaplete se do vztahu s lékařkou Foldynovou, manželkou Jandery staršího. Že se máme na co těšit, je zcela jasné. Napětí, akční scény, lidské propletence, intriky a láska. A také každodenní boj o život. Vše, co má správný seriál tohoto typu mít. Tak jen doufejme, že nám scénarista Hubač spolu s Renčem připravili ten správný mix, abychom se mohli těšit na páteční večery.

První díl má zatím za mě jedničku. Čekám, jak dopadnou ty další. Jak se líbil vám?

Více o seriálu najdete ZDE.

Z původní Sanitky se v nových dílech objeví Doktor Vojtěch Jandera (Jaromír Hanzlík), Janderova první manželka Eliška (Zlata Adamovská), Janderův bratr Jarda (Tomáš Juřička), Jardova manželka Alžběta (Ivana Andrlová), Doktor Mádr (Petr Kostka), Doktor Karlík (Svatopluk Skopal), Fanda Beznoska (Pavel Zedníček) a Korejs (Zdeněk Srstka). „S otcem jsme konzultovali především osudy a vývoj původních postav, o pokračování jsme se samozřejmě bavili, ale před bílým papírem jsem byl nakonec vždycky sám,“ dodává Ivan Hubač, autor úplně nových postav, kterými jsou Doktor Kaderka (Jiří Dvořák), Kaderková a Theo, jeho matka a bratr (Jiřina Bohdalová a Vladimír Javorský), Doktorka Foldynová, Janderova druhá žena (Dagmar Havlová), Janderův syn Marek (Václav Jiráček), Mádr junior (Jan Budař), Simona Mádrová (Jana Kolesárová), Neliba (Marek Vašut), Doktor Radosta (Jaromír Dulava) a Leona Radostová (Jitka Schneiderová).

ZDROJ:  http://www.ceskatelevize.cz/

Reklama