Závěrečný dvoudílný Harry Potter odstartoval v našich kinech 18. 11. 2010 prvním ze dvou dílů. Film s názvem Harry Potter a relikvie smrti I. jen v Americe za první dva dny vydělal 125,1 milionu dolarů. Přepočteno na koruny  cca 2,25 miliardy korun! A není divu.

Potter Harry 7

zdroj: Warnerbross

Vy jste ještě neviděli nového Pottera?

No tak snad jste ho alespoň četli. Kniha Harry Potter a relikvie smrti vyšla v roce 2008. Na film jsme tedy čekali dva roky. Příběhy o chlapci, který je nadaným mágem, se staly hitem poslední doby, a ne nadarmo. Dohromady je jich už sedm.

Tak dlouho do mě dcera Míša hučela, až jsem si první díl před poměrně dlouhou dobou přečetla. Logicky mě následně zajímal film, a nezklamal.

Faktem také je, že jsem se začala výrazně pídit i po informacích o paní Rowlingové, neb mě zajímalo, co to je za spisovatelku, která takovou vydařenou věc poslala do světa. Jistě to všichni víte, ale je to překrásný příběh, je-li to všechno pravda.


pRozvedená matka žijící na sociálních dávkách po večerech předčítá dítěti pohádky, které sama píše. Později se soustředí na jeden příběh jednoho chlapce. Je na pokračování. Jde o malého Harryho Pottera, který umí čarovat. Zanedlouho chodí poslouchat nejen její drobotina, ale také děti ze sousedství.

Kdosi z rodičů nadšených dětí navrhne talentované paní, aby se pokusila příběhy Harryho Pottera vydat knižně.

I navštíví paní na naléhání příběhy uchváceného okolí velké vydavatelství. Majiteli se však nezdá příběh malého čaroděje dost zajímavý.

V jednom malém vydavatelství, spíše ze soucitu, nakonec vydává majitel paní Rowlingové knihu velmi malým nákladem. Spíš chtěl pomoci matce samoživitelce a zachovat se lidsky, než že by věřil, že dílko jeho nakladatelství proslaví.


Co nastalo, víte sami.

Jen mě tak napadá, jak to asi v tuhle chvíli vypadá v onom malém vydavatelství. Zřejmě tam mají zlaté kliky i u záchodu.  A jak asi naopak svůj krok hodnotí zpětně majitel onoho vydavatelství velkého? Předpokládám, že si stále ještě otlouká hlavu o zeď své kanceláře.

Do druhé knihy mě Míša nutit nemusela, a ani do filmu, který přišel záhy. A tak jsem úspěšně čtyři knihy přečetla a všechny Pottery viděla.

Ten poslední hned v neděli po čtvrteční premiéře. Vzhledem k recenzi, kterou jsem nezapomněla projet, jsem trochu váhala, jestli do kina vezmu i Johanku, která sice první tři díly četla a šest viděla, ale přece jen, prý už má jít o horor. Abych byla upřímná, víc jsem se bála já než dětští návštěvníci kina.

Ještě že Míša zajistila lístky tři dny dopředu. Bylo beznadějně vyprodáno!

Harry nezklamal

Na začátku jsem sice měla pocit, že jsem na jednom z dílů Saw, ale zvykla jsem si a hlavně vedle mě seděly samé děti, a ty se evidentně hodně dobře bavily.

Jestli chcete vidět kvalitní film plný úžasných efektů, doporučuji.

Nejen že se opět tvůrcům povedl co do vizuální stránky, ale navíc, alespoň podle mého názoru, se jim povedlo strašidelné a hrůzu nahánějící záběry pěkně „přižehlit“ přítulným humorem, u kterého je jedno, jestli jste Američan, Čech, nebo Eskymák.

Reklama