Na pět krátkých otázek nám odpověděla sedmadvacetiletá Lydia.

Také jste po ránu unavené, cítíte se jako bez života a navíc nemáte dobrou náladu? Projekt BeBe výzva se již nějakou dobu snaží, aby se každé z nás začínal nový den radostněji a s úsměvem na rtech. A co je vůbec nejlepší, není k tomu potřeba skoro nic. Nic, až na jednu jedinou minutu, kterou bychom měli po ránu věnovat svému tělu, které se po noci plné odpočinku potřebuje pěkně protáhnout. Své zkušenosti se cvičením má i sedmadvacetiletá Lydia.

Bebe

Lydia Miňová

Lydia Miňová, pracuje ve společnosti Kraft Foods jako Brand Manažerka. Svěřila se nám, že díky BeBe výzvě se jí ráno daleko lépe vstává a v průběhu dne se pak cítí nabitá energií.

videorozhovor: Lydia Miňová

Co jste od projektu BeBe výzva očekávala?
Musím se přiznat, že opravdu nejsem člověk, který ráno rád vstává. Moje rána jsou hrozně zpomalená a bývám celé dopoledne ospalá. A proto jsem od cvičení s BeBe výzvou očekávala, že mě nějakým způsobem vzbudí a dodá mi ten potřebný elán. Musím říci, že se to opravdu podařilo!

Jak jste si program nastavila, pokud jde o frekvenci a délku cvičení? Měnila jste si už zátěž?
Já jsem si už od začátku stanovila, že budu cvičit třikrát týdně po jedné minutě a postupně si tuto zátěž zvyšuji. Teď jsem konkrétně na dvou minutách a zjistila jsem, že to postupné zvyšování zátěže mi vyhovuje a moje tělo si na to rychleji zvyká.

Má na vás ranní cvičení nějaký vliv?
Musím říci, že mi cvičení pomáhá, abych se rychleji probudila. Je to pro mě něco jako ledová sprcha, jen samozřejmě daleko příjemnější. A díky cvičení také moje rána začínají daleko dříve, a za to jsem moc ráda.

Máte po kardio cvičení větší chuť na snídani? Co obvykle snídáte?
Já jsem pravidelně snídala už před BeBe výzvou, ale tentokrát mám po cvičení na snídani mnohem větší chuť. Snídám většinou bílý jogurt s nějakými cereáliemi a k tomu si dám kousek ovoce. Snažím se, aby moje snídaně byly vyvážené.

Proč byste ostatním doporučila se do projektu BeBe výzva zapojit?
Určitě bych to doporučila lidem, kteří jsou na tom stejně jako já a ráno mají takové zpomalené. Myslím si, že jim BeBe výzva může ráno pomoci. Vždyť najít si ráno jednu minutu není zas tak náročné a budou mít dobrý pocit, že pro sebe hned po ránu něco udělali.

Tip Radky Vandasové, renomované cvičitelky a instruktorky v BeBe výzvě:

Pokud ráno cvičím, mám se nasnídat před nebo až po cvičení?
Snídani si dejte bezprostředně po cvičení. Rozcvička je krátká, a to proto, aby časový odstup mezi budíčkem a snídaní byl minimální. Snídani si dejte vždy do jedné hodiny od probuzení.

K BeBe výzvě se může přihlásit opravdu každý. Každý může udělat během jedné jediné minuty něco pro sebe. Připojte se proto k projektu BeBe výzva i vy a zaregistrujte se na stránkách www.bebevyzva.cz. Pokud vás ohledně ranního cvičení zajímají jakékoli informace, naleznete je na těchto stránkách včetně kontaktního formuláře. Cvičitelka Radka jakékoli vaše dotazy ráda zodpoví. Není nač čekat – udělejte něco pro sebe!

Reklama