Je vám v zimě v autě zima? Mně hrozná. Tedy ne po dobu jízdy, ale když do auta usedám. Přesněji řečeno do studeného auta na ledovou sedačku. Pro tento případ mám v autě polozmrzlý polštářek, ale lepší by byly vyhřívané sedačky.

Ty má můj soused, se kterým vycházíme zhruba ve stejný čas ze dveří, abychom se dopravili do práce. A zatímco sousedova tvář se po usednutí do jeho BMW tetelí blahem, moje tvář je zkřivena zimou a chladem. Navíc mám nafťák, takže než se auto vyhřeje, jsem většinou už na místě.

S potěšením však zjišťuji, že je spousta způsobů, jak si i ve starším autě pod zadečkem zatopit

Na našem trhu existují speciální sady, které umožňují dodatečnou montáž vyhřívání sedadla, kterou lze namontovat prakticky do jakéhokoliv sedadla. Samotná sada vyjde zhruba na 2 500 korun. Při montáži však musíte napřed navštívit čalouníka, který musí potah sundat, vložit pod něj vyhřívací pláty a sedadlo opět zašít. Jenže čalouníkovi zaplatíte skoro podobnou částku jako za pořízení dodatečné sady vyhřívání, a to už je poměrně finančně náročné.

A tak zkusme jinou metodu, odborníky nazývanou „metoda leukoplast“. Oboustrannou lepicí páskou nalepíte vyhřívací pláty přímo na čalounění sedadel a překryjete je zakoupeným autopotahem na sedadla. Pro ty méně šikovné se však doporučuje navštívit autoservis, kde tuto montáž provedou odborníci, poněvadž spousta vozů je vybavena bočními airbagy zamontovanými v opěradlech sedadel. Pokud bychom je zakryli dodatečnými autopotahy, nemusely by správně fungovat.

A existuje i další možnost vytápění. Kdo nechce instalovat vyhřívání přímo do sedačky, může si koupit vyhřívané autopotahy, které vyjdou na pouhé čtyři stovky. Informace o nich by vám měla poskytnout kterákoliv specializovaná prodejna.

autosedacky

Poslední možností je samozřejmě koupě nového automobilu s již zabudovanými vyhřívanými autosedačkami. Takové sousedovo BMW, tím bych nepohrdla.

Ale když jsem doma nenápadně naznačila „Ježíškovi“, že by... třeba… a nemusí to být rovnou BMW, dostalo se mi této odpovědi:
„Ty pořád něco vymýšlíš. Dej si pod zadek termofor.“

Taky řešení!

termo

 

Zdroj: Jiří Stehlík a autoservis.cz

Čtěte také:

Reklama