„To musíš vidět, je to vlastně taková velká proměna. Ale ne vizáže, ale bytu. Ty odevzdáš klíče a oni ti ho změní k nepoznání," nadšeně vyprávěla maminka.
No to jsem zvědavá, to už tady přece bylo v pořadu Bydlení je hra, Zahrada je hra, nebo teď nově Chalupa je hra. Ale je pravda, že se vždycky docela ráda dívám, je to určitě inspirativní."
Ale tohle je něco jinýho, tady ti překopou byt úplně z gruntu..." oponovala maminka.
A tak jsem už neprotestovala a zasedla k architektonicko-designérské show s názvem Jak se staví sen"

K bytové proměně byl tentokrát vybrán nový tři plus jedna v Dobříši, který si pořídil mladý pár. Pochopila jsem, že vyhráli jakýsi konkurz, ve kterém má hlavní slovo realizační trojka složená z mladých kreativních architektů a bytových designérů.
Ideální stav. Mladý muž na služebce v zahraničí, slečna odevzdává s chvějícím se srdcem klíče od nové, leč trochu nudné klícky. Má to být překvapení.

Stavba snu v přímém přenosu začíná

Aby to bylo dostatečně akční a divácky přitažlivé, začali aktéři rozkopávat (botou) sádrokartonovou příčku mezi kuchyní a obývákem, otloukat fádně barevné kachličky... a následně vybírat barvy, nový nábytek a doplňky v drahém studiu. 

Vsaď se, že tam bude černá kuchyň..." využila jsem přestávky a ohromila svou znalostí současného bytového designu matičku. To snad ne, vždyť to tam bude jak v krematoriu," zaprotestovala staromilská maminka. Aaaa, co jsem říkala?" ...Černá kuchyňská linka se úžasně vyjímala na pozadí ostře růžové stěny s černými skautskými" liliemi, neonově zelené židle u stolu a tyrkysová police v obýváku oživovaly svěže prostor. 
A to ještě nebylo zdaleka všechno. Ložnici se starorůžovou tapetou a zeleným proužkovaným kobercem vévodila černá dvoupostel s koženkovým čelem a obrovským stříbrným (asi plechovým) reliéfním motivem.
Bác.


Koukala jsem na to s otevřenou pusou a vlastně ani nevěděla, jestli se mi to líbí nebo ne.
Maminka otráveně popadla prázdné hrnky od kafe a zabručela něco o tom, že minulá proměna byla tedy mnohem lepší.


A co na to majitelé bytu?
Slečna, patrně konzervativnější polovina páru, nemohla zapřít lehké rozpaky, zato mladík byl nadšen.
Jak jim to asi v proměněném bytečku bude fungovat?
Jak takový extravagantně barevný prostor časem souzní s věcmi denní potřeby?
Nebude přece vypadat stále tak minimalisticky, uklizeně a stylově čistě.
Budou se muset radit s autory projektu, jaké koupit nádobí, jestli se tam vůbec hodí květiny a jestli smějí pověsit na stěny obrazy?
Není to příliš svazující?

Co vy na to, milé ženy-in.
Viděly jste „stavbu snu“? Nechaly byste si také říct a pustily do svého bytu kreativní architekty?
Nebo si myslíte, že je to moc násilné?
Napište mi svůj názor.

Reklama