Při denním líčení to nepřehánějte se zvýrazňováním očí. Nepoužívejte víc než tři barvy a nesnažte se zvýraznit oči a rty zároveň. Tohle jsou rady, které nám dala vizážistka Anna Todorová. Víc jich najdete v tomto rozhovoru.

S vizážistkou Annou Todorovou jsem se poprvé sešla, když jsem potřebovala nalíčit modelku pro focení americké módy. Její práce se mi zalíbila, a tak jsem se rozhodla udělat s Aničkou rozhovor. Povídaly jsme si o líčení na zimu i o chybách, kterých byste se měla vyvarovat. A protože pro každý typ ženy je vhodné trochu jiné líčení, zůstane náš rozhovor v rovině obecné, abyste z něj mohly čerpat všechny.

Přišly mrazy, a tak se nemůžu nezeptat: Jak svou pleť před nimi chránit?
Tohle je spíš otázka pro kosmetičku. Já můžu říct jen, že i make-up je formou ochrany a existují i speciální make-upy, které jsou na zimu vhodné.

V zimě většinou volíme i jiné líčení. Jak se nalíčit jako zimní královna?
Volíme chladné barvy, to jsou zejména bílá a modrá, ale i některé odstíny fialové. Myslím, že chladné barvy jako královna zimy může použít většina žen. A na rty použijeme světlou rtěnku.

Líčení v klasických studených barvách:

make-up

Jak správně sladit rty a oči, aby výsledek vypadal dobře?
Tady většinou platí jedno pravidlo. Buď při líčení klademe důraz na jedno, nebo na druhé. Na obojí raději ne. To znamená, že buď jsou výrazné oči a rty nalíčíme nenápadně, nebo jsou výrazné rty a nevýrazné oči.

Existuje nějaké pravidlo, co se barev týče?
Za prvé rozlišujeme teplé a studené barvy. Studené jsou například modrá, fialová, bílá. A teplé třeba červená, žlutá. A pravidlo je, že líčení bychom měly volit bud v teplých, nebo ve studených barvách.

A další pravidlo zní: K líčení potřebujeme jenom dvě, maximálně tři barvy. Nikdy ne víc. Víc barev je možné použít, pokud jde o to ukázat umění, například módní přehlídky, líčení na fotografie a podobně. Na běžné nošení ale platí pravidlo tří.

Líčení v teplých barvách:

make-up

Jak by mělo vypadat správné každodenní líčení?
Hlavně přirozeně. Chybou je denní líčení s hodně výraznýma očima. To se příliš nehodí. Naopak večerní slavnostní líčení by mělo být výrazné.

Každodenní přirozené líčení:

make-up

Co je právě teď moderní?
Osobně si myslím, že se může nosit cokoli, co vypadá dobře a tomu člověku sluší. Jinak jsou teď moderní výrazné barvy. Výrazné oči a světlé rty.

Jaké líčení byste doporučila těm, kteří mají výraznou barvu na vlasech? Třeba růžovou, modrou, zelenou?
Pokud má někdo takhle výrazné vlasy, tak už může skoro cokoliv. Ale měl by se snažit, aby ladilo všechno dohromady, vlasy, líčení i oblečení.

Reklama