Snídaně

Jak se snídá na netradičních místech?

snidane

Máte nějaký podobný zážitek, kdy byla vaše snídaně nevšední? Snídali jste někdy na netradičním místě? Napište nám o tom a získejte jeden ze tří balíčků se sušenkami Bebe Dobré ráno!

Snídání na vodě

Snídaně na vodáckých výpravách nebývají zrovna ukázkou zdravé snídaně. Pokud budu mluvit za sebe, respektive za naši vodáckou bandu, je snídaňové menu opravdu pestré, ale povětšinou záleží na nabídce kiosku v kempu.
Na začátku akce mají mnozí ještě zásoby jídla z domova, a tak se v menu může mihnout i kousek zeleniny a ovoce, nějaký celozrnný chleba, dobrý sýr. Pokud něco takového objeví člověk ve svém barelu, není hrdým majitelem na dlouho. Minulý rok jsem z kouzelného loďáku vytáhla červenou papriku, moc mi z ní nezbylo!
Když nejsou zásoby, jde se do bufetu, kde je ranní nabídka následující: housky, máslo, džemy, sýry, paštiky, čaj, kafe, (rum, zelená, pivo...) V lepších kempech si můžete dát třeba míchaná vejce, česnečku, klobásku, guláš apod.
Pečivo ale mizí neuvěřitelnou rychlostí, když není, snídá se až na další zastávce... a to už bývá odpoledne, takže dojde na segedín, bramborák, smažák či klobásu...

Snídání v Karibiku

Snídaně v exotickém Karibiku je pohádkou pro chutě ovoce. Snídaně je lehká, zdravá, plná vlákniny.
Vedle nepřeberného čerstvého ovoce si můžete dát k pití i mixované džusy, které díky ledové tříšti opravdu osvěží. Mají vtipné názvy a barvy jako třeba „LULO“ barvy zelené nebo „PONTE“, které je ostře oranžové. Vlastně ani nevíte, co v nich všechno je, ale chuťově jsou výborné. Samozřejmě i v Karibiku dostanete na stůl vajíčka, celozrnný chléb a máslo, ale byl by hřích neochutnat všechna ta ovocná lákadla! Navíc ovoce, které jste doma nikdy neviděli. Jednou z pochoutek je žlutá marakuja, která po řezu na polovinu obnaží slizký zelený vnitřek. Opravdu slizká dužina obsahuje drobné pecky, vše je zelenošedé a vypadá to jako vetřelčí či žabí vajíčka. Když to ale ochutnáte, je to neskutečně dobré a křupavé. Karibští gurmáni si tento „marakuja sliz“ ještě zakapávají smetanou. Také tento druh ovoce mizí ze snídaňových táců rychlostí blesku, takže číšníci jej musí neustále doplňovat. Musí to být ale druh žluté marakuji, oranžová už chutná jinak a má i jinou dužinu.

Snídání na polární výpravě

Představte si, že se probudíte do krásného zimního rána schoulená ve spacáku a teploměr ukazuje -30 stupňů Celsia. Všechny potraviny máte zmrzlé na kost. V takovém případě ani nelze uvažovat o snídani a něčem, co má v sobě vodu. Salámem, sýrem, paštikou můžete leda tak ubíjet lední medvědy, ale ne je posnídat. V takovém případě, pokud nechcete umřít hlady, musíte mít připravenu jinou snídani. Nám se osvědčilo sušené mléko a ovocné müsli. Rozpustí se sníh ve vodu a do toho se dá doma odměřená a ozkoušená dávka mléka a müsli. Dle zkušenosti v -30 máte cca tři minuty na to, než vám takováto vřící snídaně začne mrznout v ešusu, takže nemáte ani moc času přemýšlet nad chutí. První den expedice je to dobré, druhý také, ale po deseti dnech se člověk už hnutinemůže dočkat, až si na měkký chléb namaže sýr, paštiku nebo máslo se salámem. A abych nezapomněl, posnídat se dají v takovémto mrazu i sušenky... ale i když již z názvu vyplývá, že jsou suché, tedy bez vody, věřte, že raději stejně sáhnete po teplé snídani, neboť i sušenka má teplotu okolního vzduchu, tedy -30! A asi se ptáte, proč něco takového podstupovat. Jednoduchá odpověď: Protože zima je krásná a zimní příroda úchvatná a většinou v oblastech, kde jsou takovéto mrazy, i liduprostá!

Máte nějaký podobný zážitek, kdy byla vaše snídaně nevšední? Snídali jste někdy na netradičním místě? Napište nám o tom a získejte jeden ze tří balíčků se sušenkami Bebe Dobré ráno!

Zajímavé články o snídání najdete v naší sekci Snídaně.


K redakčním tipům zdravé a vyvážené snídaně patří i nové sušenky BeBe Dobré ráno Extracereální. Sušenky se skládají ze tří druhů cereálií a obsahují dokonce 40 % cereálií celozrnných. Celozrnná mouka vzniká rozemletím celého obilného zrna, proto mají sušenky BeBe Dobré ráno vyšší obsah vlákniny než např. pečivo z bílé upravované mouky. Jednou z výhod sušenek BeBe Dobré ráno Extracereální vyrobených z celozrnné mouky je i to, že mají nižší glykemický index. Díky unikátní receptuře a způsobu pečení se z nich sacharidy uvolňují postupně v průběhu 4 hodin. V rámci vyvážené stravy vám tak sušenky BeBe Dobré ráno dodají energii na celé dopoledne.

 

   
28.05.2010 - Zajímavosti - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [25] musilta [*]

  Před časem jsme se natrvalo přestěhovali z paneláku na chaloupku. Od té doby je snídaně nejkrásnější částí dne. Sedím si pěkně u studny, kolem mne se položí do trávy čtyři pejsci a dva kocourci, první ranní sluníčko začíná hřát, popíjím si kafíčko a je mi blaze.

  superkarma: 0 04.06.2010, 13:03:13
 2. [24] Bambik [*]

  Nejkrásnější snídaně je, když kolem sebe mám své nejbližší, pak už je jedno jestli je to v trávě, na pláži nebo ve stanu ...

  superkarma: 0 04.06.2010, 09:11:49
 3. [23] veerruu [*]

  Já musím každé ráno snídat se svou 19 měsíční dcerou ve stanu, který nestojí nikde jinde než uprostřed obýváku...Sml30 Jakmile si sednu na pohovku nebo na zem, tak je zle, musim zalézt do stanu a snídáme společněSml79

  superkarma: 0 03.06.2010, 20:48:23
 4. [22] s1234 [*]

  Nezapomenutelné snídaně? Jako děti nás rodiče o prázdninách, které jsme pravidelně trávili na pronajaté chalupě na Lipně, zcela drasticky budili už někdy kolem páté ráno. Následoval rychlý nástup a sraz za 10minut u vchodu. Do nohou studila rosa, ani gumáky nepomáhaly, kopce v dáli byly schované do husté mlhy. No ano, dnes možná romantika, tehdy určitě ne. Pak jsme se vidali asi na hodinový (samozřejmě svižný) pochod do lesů a hor, po cestě jsme tu a tam v břízovém hájku posbírali křemenáče a janky a praváky, až jsme se konečně vydrápali na ty největší vrcholky, kde jsme sbírali borůvky a brusinky...Když bylo nasbíráno povinné minimum, mohli jsme se všichni společně usadit na mýtinku, na kterou už pomaloučku začaly dosahovat sluneční paprsky, a rozbalit svačinu - rohlík se sýrem, máslem, sušenky (tehdy tuším už nějaké BeBe byly), teplý čaj...vraceli jsme se kolem 11. Jak jsme sestupovali dolů, mlha již byla pryč a před námi úžasný výhled na blyštivou hladinu jezera. Na tu chalupu už nejezdíme a ani rodiče už tu nejsou, ale ty vzpomínky, ty nezmizely. Vzpomínky na snídaně - nikoliv v trávě, ale mezi smrčky s pavučinami a všemi blízkými kolem.

  superkarma: 0 03.06.2010, 19:11:34
 5. [21] dispecerka [*]

  Dovolenou trávím většinou doma na zahrádce s motykou, mezi vonícími kytičkami, obsypanými jabloněmi a rostlinkami rajčátek či jiné zeleniny. Možná se to někomu může zdát moc usedlé, ale mě to zkrátka baví. A mám jedno takové úžasné místo, kde ráda časně ráno snídám a to je skleník. Krásně to tam po ránu voní, není  ještě tak horko, zelené lístečky rostlinek mě uklidňují a vůbec mám takový dobrý pocit z toho, jak mi to tam hezky roste. Pěkně si tam v klidu hoduju a házím za hlavu starosti, zda se už mí puberťáci probudili a shánějí se po pečivu a salámku. A taky to má jednu velkou výhodu, že čerstvou  zeleninovou přílohu mám krásně po ruce. A kdybyste věděli, jak skvěle tam voní raní káva!

  superkarma: 0 03.06.2010, 11:31:46
 6. [20] irenajak [*]

  Žádný zvášní místo pro snídani nemám. Jen nejraději snídám s manželem a 3 dětmi v našem novém domečku. Bydlíme totiž úplně na konci dědiny.Naši sousedé jsou jen Bílé Kartapy a pole se zajíci a srnkami. Když to počasí dovolí nachystám snídani na terasu a kocháme se pohledem i jídlem.Děti mají nejraději sladkou snídani, já dávám přednost celozrnnému pečivu se zeleninou. Důležitější však je, že snídáme všichni spolu a máme se rádi.

  superkarma: 0 01.06.2010, 12:24:29
 7. avatar
  [19] Barbora10 [*]

  Dobrý den,

  jsem docela klidná a usedlá povaha, proto nemám žádný extra  recept na nevšední snídani. Ale já a nejenom já, ale i mé dvě děti velice miluje sušenky BEBE dobrá ráno s ovocem. A proto si je dopřáváme docela často a musím říct, že ať snídáme na chalupě, doma nebo u přátel a máme sušenky při sobě, tak vždy je snídaně  NEVŠEDNÍ a vždy chutná!!!Sml67

  superkarma: 0 01.06.2010, 11:53:16
 8. avatar
  [18] dexka [*]

  Jednou jsem šla do nemocnice na vyšetření, ale nesměla jsem před ním snídat, takže abych neumřela hlady, vzala jsem si nějaké jídlo sebou, abych si dala potom. Ordinace, do které jsem šla byla až ve 3. patře, takže jsem si výšlap zkrátila výtahem, tan se se mnou ale zasekl asi na 2 hodiny než na mě přišli, protože alarm jim nefungoval, takže jsem posnídala ve výtahu. V ordinaci jsem jim vysvětlila co se stalo, takže jsem přišla o týden později a tentokrát raději po schodech.

  superkarma: 0 01.06.2010, 11:49:26
 9. [17] Marie Dymackova [*]

  S 2 letou Aničkou jsem byla na operaci malíčku.V nemocnici  k tomu chytla infekci zvracela a měla průjem pět dní nejedal a já s ní. Nedostala jsem do ní ani kousek jídal.Po propuštění z nemocnice jsme si spolu dali k snídani rohlík s kakaem po 5 dnech vidět dítě s jakou chutí jí tomu říkám nejhezčí snídaně 

  superkarma: 0 01.06.2010, 08:58:00
 10. [16] fionora [*]

  Moje nejhezčí snídaně snídaně se odehrávala na chatě. Dcerky spokojeně ještě spaly, potichoučku jsem si připravila snídani-kafíčko a chleba s povidly. Sedla jsem si pod jabloň, kde bylo krásné posezení. Za vycházejícího sluníčka to bylo moc fajn pozorovat přírodu. Dnes je vše jinak. Žiji s vnukem, chatu nemáme a snídám sama. Vnuk bohužel snídá u počítače, je ale dospělý.

  superkarma: 0 31.05.2010, 19:50:05
 11. [15] tamichita [*]

  Moje netradiční a zároveň nejkrásnější a nezapomenutelné snídaně jsem zažila v Thajsku na ostrově Ko Phangan. Představte si dřevěný domek, který má obrovskou terasu, která je vysunutá nad mořem. Všude po zemi se válely naducané polštáře, do kterých jsem se zabořila, sluníčko mi svítilo do tváře, jindy teprve svítalo, moře šumělo, pláž dlouhá, bílá a hlavně opuštěná, tohle vše nám zpříjemňovalo snídaně. Většinou jsme si pochutnávali na místním ovoci, ananasu na sto způsobů, pancakes, džus z čerstvě vymačkaných citrusů, toasty, míchaná vajíčka, káva s mlékem... tak to jsou mé vzpomínky na thajské snídaně :)

  superkarma: 0 31.05.2010, 19:12:32
 12. avatar
  [14] denkas [*]

  Moje nejkrásnější snídaně! To bylo když jsme jako děti se v neděli válely v posteli zatímco máma už něco kuchtila v kuchyni. Přinesla nám do postele ohřátý jídlo od soboty! Jo to byla ňamka!Sml59

  superkarma: 0 31.05.2010, 14:03:07
 13. [13] bohuša [*]

  Moje nevšední,neopakovatelná a nezapomenutelná snídaně se uskutečnila přímo ve CHLÍVKU ve společnosti tří čtyřnohých šarmantních dam KOZ a jednoho neodolatelného ŠOUMENA v podobě mého kamaráda,který mě vyhecoval k tomu,abych si tu jednu krasavici podojila...A výsledek? Jo,nadojila jsem sice půllitřák pravého nefalšovaného kozího mlíčka,ale nejspíš jsem kozu potahala za vemeno nějak divoce,protože mě nakopla tak,že se mě málem rozsvítilo...,ale ta snídaně za to stála-mlíčko mě sice moc nechutnalo,ale ten ještě teplý, pravý domácí chleba omaštěný domácím máslem,který mě kamarád servíroval přímo v chlívku mě okouzlil tak,že na tuto snídani opravdu nezapomenu...Sml58  

  superkarma: 0 31.05.2010, 14:00:17
 14. avatar
  [12] ajulak [*]

  nejlepší snídaně byla asi po 16 hodinové jízdě autobusem na naši dovolenou do Chorvatska, když jsme dojeli brzy ráno do našeho kempu kousíček od moře, tak jsme si sedli na naše zavazadla , rozbali si jídlo a pití a užili jsme si první snídani s pohledem na moře, snídaně se skládala sice z chleba a paštiky , kterou jsme si přivezli z domova ale pak jsme si dali i dobré u mě oblíbené bebe sušenky a ten pohled na moře, vycházející slunce,  no hned bych se tam vrátila.

  superkarma: 0 31.05.2010, 10:48:35
 15. [11] louže [*]

  Před pár lety jsem vyhrála víkendový pobyt "lázně v pivovaru" a bylo to opravdu zajímavé - včetně snídaně. Velice mě zaujala pivní marmeláda, bylo to v pivovaru Chodová Planá a bohužel v obchodech jsem na tuto dobrotu zatím nenarazila, pokud někdo z vás ano - doporučuji vyzkoušet!! Mimo tuto dobrotu bylo i to místo s veškerou pivní výzdobou ke snídani opravdu zajímavé.

  Jarmila

  superkarma: 0 31.05.2010, 07:59:59
 16. avatar
  [10] vodfon, kolie [*]

  "Snídaně v trávě" Nejlepší je piknik s milovanýmiSml59 lidmi a milovanýmiSml59 sušenkami BeBe dobré ráno!Sml59Ty si nosíme v  milovaném, Sml59piknikovém batůžku, na milovanáSml59 místa.Sml59A všichni milujemSml59 BeBe sušenky!Sml59

  superkarma: 0 31.05.2010, 07:16:16
 17. [9] ivets [*]

  Žádná zvláštní a vzdálená místa jsem prozatím neměla to štěstí navštívit. Ale zcela mě okouzlilo brzké ranní posezení u kávy a čerstvého sladkého rohlíčku na nábřeží v Chorvatsku. Klidné a téměř vylidněné kavárny, pouze sluncem zalitá, zcela klidná hladina moře, jeho vůně, jemný vánek a sluníčko, které ještě moc nepálí... a hlavně manžel vedle mně s úsměvem na tváři... Tomu říkám pohoda a relax.

  superkarma: 0 30.05.2010, 15:36:15
 18. [8] kattka20 [*]

  Snídaně. Pro někoho jen rychlá káva, rohlík a rychle do práce, pro

  někoho obřad, který si vychutnává jako každodenní rituál, bez kterého by

  den byl úplně marný, nanic a bez energie. Ať si každý pod pojmem

  snídaně představí cokoli, rozhodně není radno ji podceňovat, zatracovat

  nebo nedejbože promarnit. Snídaně, toť start do každého dne, rozhodně

  není radno brát na lechkou váhu, vždyť dobrá snídaně = úspěšný den.Sml59

  Snídaně, na kterou nikdy nezapomenu, byla s mým manželem na našem  výročí  v 350

  let starém hotelu v Rožmberku nad Vltavou. Z každého pokoje, každého

  zákoutí, restaurace, vinárny, dýchá duch historie rodů Rožmberků a hlavně

  pana Voka. A připočteme-li k tomu přítomnost milované osoby, a

  romantická snídaně v netradiční jídelně na výběr spoustu cerealii,mlíčka atmosféra uplně užasná.Nezapomenutelný zážitek na celý život.Sml16

  superkarma: 0 30.05.2010, 14:48:01
 19. [7] heluska [*]

  Snídala jsem na pláži u moře ve Španělsku, a bylo to okouzlující.

  superkarma: 0 29.05.2010, 18:05:14
 20. [6] PetulkaJ [*]

  nejlepší byla společná snídaně s mými přáteli, když jsme byli na takové menší dovolené na Rozkoši. Ráno jsme se posadili do kroužku na louku, vytáhli svoje dobrotky (čerstvé pečivo, sušenky, ovoce), sluníčko svítilo a byla to prostě paráda!

  superkarma: 0 29.05.2010, 09:19:14
 21. [5] HECKUL10 [*]

  DOBRÝ DEN TAKY JSEM ZAŽILA NEVŠEDNÍ SNÍDANI BYLO TO NA PALOUČKU U LESA BYLI JSME TAM S PŘÍTELEM MNĚLI JSME PLNÝ KOŠ DOBRUTEK A NECHYBĚLI SUŠENKY BEBE SNÍDAT V PŘÍRODĚ JE SUPER....Sml7

  superkarma: 0 29.05.2010, 02:53:40
 22. [4] soleco [*]

  Snídala jsem jak na vodě, tak v Karibiku...Budu vždycky ale s potěšením vzpomínat na oboje...nemělo chybu nikde, jen s tím rozdílem, že jsem v Karibiku přibrala 4 kg a teď bych potřebovala snídat zase na vodě, abych je shodila Sml30 !!!

  superkarma: 0 28.05.2010, 17:01:06
 23. [3] Januše [*]

  Před lety jsme jezdili na vodu. Po propršelé noci jsme nemohli rozdělat oheň a uchýlili se na schody nedalekého kostela. K snídani jsme dopíjeli červené víno z večera a přikusovali to sušenkami. Najednou se otevřely dveře kostela, vyšel kostelník následován panem farářem. Ten nám po pozdravu pokynul,abychom ho následovali na faru. Tam jsme dostali čaj, kafíčko a vynikající bábovku. Ačkoliv jsem nevěřící, vždy, když procházím kolem nějaké fary, si na "našeho" faráře vzpomenu a v duchu mu děkuji, že nás ochránil od zápalu plic. Sml79

  superkarma: 0 28.05.2010, 14:28:45
 24. [2] Klára Křížová [*]

  iljanka — #1 Sml67 pěkné!!

  superkarma: 0 28.05.2010, 12:03:42
 25. avatar
  [1] iljanka [*]

  Není zase tak zvláštní místo, ale tak jsme snídaly na školním výletě v Kutné Hoře v roce 1957. Tehdy se ještě  mléko prodávalo do bandasky (viz konve na mléko za námi). Paní prodavačka se nechala přemluvit a nalila nám mlíčko do skleniček od jogurtu a měly jsme k tomu nějaké sušenky. Jojo,  byla to krásná doba, doba prvních lásek a malin nezralýchSml16 

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 28.05.2010, 10:29:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme