Vztahy

Jak se smířit s nevěstou svého syna?

 
 
Přiznám se, že jsem stále váhala, jestli sdělit to, co mě trápí, nebo to  nadále nosit v sobě, ale pak jsem si řekla, že všechno napíši, třeba je chyba i u mě, a já jí neuvidím, dokud mi to někdo neřekne.
Začnu z kraje, mám dvě dospělé děti, starší syn a dcera. Od malička byl synek takový můj mazlíček, samozřejmě, že mámy milují své děti stejnou láskou, ale tak nějak v srdíčku to byl právě kluk, ke kterému jsem tíhla trochu víc, ale tak, aby to ani jeden nepoznal. Léta ubíhala, a když přišel syn z vojny, našel si novou lásku. Chodili spolu do školy, a dokonce do jedné třídy, ona bydlela se svými rodiči a bratrem v baráčku kousek od nás.
 
Jeho lásku k Ivetě jsem se snažila respektovat, i když jsem viděla okamžitě na té holčině její chyby, ale byla jsem rozhodnutá, nemluvit jim do vztahu, ostatně chyby máme přece všichni. Na dva roky nás s mužem osud zavál mimo město, ve kterém jsme bydleli, a tak robátka měla najednou kompletně zařízený moderní byt, který mohla plně užívat, a všechny poplatky jsme platili my. Manžel se čas od času dostal domů, a tak byl  v bytě nějakou chvíli s mladými. Po nějakém čase mi řekl, když jsem se pochopitelně po jeho návratu do našeho přechodného bydliště vyptávala na mladý, jak žijí, že vždy když přijede domů, je tam neskonalý nepořádek. Velmi mě to mrzelo, a dokonce jsem měla možnost si opravdu ověřit to, že naše budoucí nevěsta teda v žádném případě pořádná není, ale snažila jsem se koukat jiným směrem. Byl to sice náš byt,ale jejich život.

Po dvou letech jsme se rozhodli vrátit do rodného hnízda a mladí se ještě před naším příjezdem odstěhovali do baráčku k Ivetiným rodičům. Oba mají dobré zaměstnání, a tak si během půl roku koupili vlastní byt a nastěhovali se do něj. Pak jednoho dne mi volal syn, bylo to tak nějak touhle dobou, a povídal mi, co budu dělat 19. června ve 13 hodin. Asi víš, co jsem mu odpověděla, a on mi na to řekl: "No tak, když budete mít chuť a čas, tak já se žením, tak se můžete přijet kouknout."
Prodýchávala jsem tento způsob oznámení velmi těžko,pak jednoho dne přijeli a jen tak mezi řečí položili na stůl beze slova jakousi obálku a na dotaz, co to je, stroze oznámili, že svatební oznámení. Jako matka jsem se chtěla ptát na různé podrobnosti kolem toho jejich velkého dne, abychom vše mohli dobře připravit a zorganizovat. Oni mi k tomu absolutně nic nehodlali sdělit, a tak do svatby jsem se tak porůznu dozvídala, jak to všechno bude. Jinak mladí do svatby nepřijeli a nedávali o sobě vědět, teda až asi tři dny před termínem volal syn a že tohle a tohle by potřeboval, že to nestíhají a neví, jak to pořešit.
Se vším jsme jim pomohli, všechno s vyplazeným jazykem zařídili a dotáhli do konce.
Když to zkrátím, svatbu měli pěknou a i teď si myslím, že syn je v manželství spokojený,ale... Celý týden je mimo domov, v neděli po půlnoci odjíždí a přijíždí v sobotu nad ránem. Snacha, přesto že nemají děti, si stále libuje v nepořádku (pro mě nepořádku) a neumí si doma ani uklidit. Pracuje s mou dcerou v jednom podniku, a tak se od holky dozvídám, jak se v práci chová, a hlavně jak je vulgární, o tom jsem se mohla několikrát přesvědčit i sama. Nejvíc mě na tom všem ale štve, že po pracovišti a své rodině roznáší drby, nebo spíš vynáší věci, které by měly zůstat jenom u nás, protože se ani netýkají jí, ale náš zamilovaný tetřev jí všechno někdy vyslepičil.
To, že mladej přijede domů a dělá doma blbce, jde mimo mě, když to nevadí jemu, tak do toho nebudu zasahovat, ale kdysi jsem ho prosila, ať si ji nebere, ať spolu klidně žijí, ale ať se na ni neváže. Neslyšel a udělal si svoje, a teď dokonce zapomněl i na nás a naši rodinu.
 
Vždycky jsme se scházeli jako rodina u oslav svátků, narozenin a tak podobně, teď je s tímhle z jeho strany konec. Musím začít nadávat, když chci, aby přijel i s jeho "úžasnou" ženou na významnější rodinnou sešlost. Letos dokonce zapomněl alespoň poslat smsku tátovi k svátku, prý že nemá čas pročítat kalendář, ale na akce nevěstiny rodiny nezapomíná. Prostě naše rodina pro něj přestala existovat, dokonce mám pocit, že pokud budou mít miminko, asi si moc toho prvního vnoučete neužiji. Její rodiče jsme viděli poprvé a naposled na jejich svatbě, a to jsme nějak nekomunikovali, a tak mě všechno trápí a bolí. Ne to, že mám nevěstu husu, já s ní nežiji a jemu to vyhovuje, ale to, že kvůli ní zapomněl na naši rodinu, dokonce i svoji sestru, se kterou si tolik rozuměl a která žije dva roky vlastně s bratrem jeho ženy a také se tím trápí. No a já vůbec nevím, jak to mám řešit a jestli to vůbec nějaké řešení má ...
                                              
Přeji pěkný den a hlavně pevné a krásné rodinné vztahy.
 
Čtenářka si přála zůstat v anonymitě.
 
 
Milá pisatelko, chápu, že to, co prožíváš, není vůbec lehké. Napadlo mě, že Tvůj syn asi ví, že nemáš jeho ženu ráda. A jako správný manžel stojí při ní. Já bych asi volila cestu, kdybychom si všichni sedli a všechno si vyříkali. Třeba by se pročistil vzduch. Ty bys zjistila, že žena Tvého muže má kromě záporů i klady, a ona zase, že se jim nechceš plést do života, ale záleží Ti na udržování hezkých rodinných vztahů. Přeji Ti hodně štěstí....
 
Děkuji všem, které jste se se mnou podílely na víkendovém vydání, a přeji hezký zbytek neděle.
 
Víkendová editorka
 
   
24.04.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [51] rozina [*]

  Tož jsem si též početla, ale HOLKY, - TO BYLY VĚTŠINOU PISATELKY ODPOVĚDÍ, VŽDYˇT TAKÉ JEDNOU BUDETE NA MÍSTĚ třeba tchyně!. Já se teda stavím na stranu pisatelky, vím o čem mluví, něco pdobného jsem též si užila, a dnes !!??Syn je ženatý 16 let, snachja mnwe nedokáže oslovit, ale jen vy !!sYN KE MNĚ CHODÍ TAJNĚ !! aNABÁZE 16 LET JE NECHUTNÁ, ONO NEJDE O TO, ŽE MY MÁMY BYCHOM JI CHTĚLI MLUVIT DO ŽIVOTA, ALE RÁDI BYCHOM, KDYŽ SE OŽENÍ na svoji mámu nezapomínali !!! tAKŽE TAK NĚJAK TO je !!

  superkarma: 0 09.05.2005, 13:17:04
 2. avatar
  [50] Stes [*]

  Jeněnka: souhlasím s Tebou. Je to šílená hloupost, když si paní myslí, že dítě nepozná, že máma má bratra/sestru raději. Vyrůstala jsem v tom, takže to mám z první ruky. Brácha mohl všechno a nikdy nic nemusel dělat (ani teď nemá žádné povinnosti a je mu přes 20), kdežto já byla už ve 14-ti letech velká kobyla, která mohla vytírat, učit se vařit, uklízet, dobře se učit atd.

  Moje budoucí tchýně je taky "poklad", jen ho vykopat. Na svatbu, kterou jsme jim oznámili před měsícem, řekla, že nepůjdou. Když jsme přijeli, tak na příteli chtěli jen peníze a nebo něco udělat (a to má přítel doma ještě 2 bratry, kteří mimochodem taky doma nic nedělají). Když přítel chtěl své peníze zpět, tak se s nimi musel vždy pohádat a poslouchat, že on má peněz dost(ale už neviděli, že chodí do práce 7 dní v týdnu). Také jsme stále poslouchali, že nemáme ještě dítě. To mi už naštvalo, že jsem řekla končím a od Vánoc jsem tam nebyla. Svůj čas budu trávit s lidmi, kteří za to stojí.

  superkarma: 0 02.05.2005, 11:03:14
 3. avatar
  [48] Pettys [*]

  Holky a víte, co je nejhorší? To, že většina netolerantních tchyní byla před časem taky těmi kritizovanými nevěstami, ale časem na to zapomněly. Já se právě nacházím v období, kdy do tchýně mám snad ještě daleko, ale už jsem 13 let vdaná a je mi přes 30. U mých kamarádek a vrstevnic se už taky objevují takové polotchýňovské manýry - zatím lustrují, pomlouvají a ohrnují nos jen nad kamarády svých dětí a jejich rodiči, zjišťují, jak mají doma uklizeno, čím jsou a podobně. Projevují se dost netolerantně a dělají přesně ty věci, které jim před časem vadily u jejich tchyní. Ano, je nutné vědět, s kým se děti stýkají,ale je mi úúúplně jedno,jak má uklizeno a jak chodí oblečená máma dceřiny spolužačky a jestli vaří teplé večeře. Tuhle jsem sousedce, mámě dvou kluků řekla, že z ní bude příšerná tchýně a koukala jak puk . O nikom neřekla nic jiného, než že je špindíra a nechce, aby k nim kluci chodili. K nám taky nechodí . Předem upřímně lituji její snachy, na vybroušení své tchýňovitosti má ještě minimálně 10 -15 let. Takže,kde se berou tchyně? Vznikají evolucí z nevěst, ale každá se vyvíjí jinak.

  superkarma: 0 26.04.2005, 13:05:53
 4. avatar
  [46] tomáš [*]

  Já jsem to četla vícekrát,i reakce, a nemůžu to pořád nějak "uchopit". Mladí se dokázali osamostatnit, neškemrají o pomoc od rodičů a "sobecky" si vystačí spolu a nevyhledávají příliš kontakty - a pozor: jen s rodinou pisatelky/matky, nebo víte že se nestýkají ani s druhou rodinou/od snachy? Pokud ignorují opravdu jenom vás - a chcete to změnit - bude to asi nějakým bolavým místem...které může objasnit upřímné vyříkání (asi raději nejdřív se synem, později možná s oběma). Ale pokud si prostě užívají jeden druhého a pro nikoho dalšího ZATÍM není místo, tak snad jenom zpovzdáli zvát,nenutit, a případnou návštěvu nezvrátit ve výčitky...a vyčkat,zda se to obrátí.
  100% potvrzuji z ohlasů, že rodiče či prarodiče místo radosti ze setkání dokážou vyčítat, hanět a otrávit vztahy - kdo by to chtěl dobrovolně podstoupit znovu, když má lepší program pro sebe?Což kdyby mladí žili na opačném konci zeměkoule - taky už byste je asi neviděli...tak přeju hodně lásky,ať k sobě zase najdete cestu.
  P.S. - tak jak se ke mě a ostatním svým snachám chovala tchýně - takový prožívá "nevděk" = sedí zalezlá sama v bytě, nejen pro kouř z cigaret nepřijde nikdo dobrovolně posedět a popovídat... jak zasívala, tak sklízí...Držím moc palce, ať poznáte, jestli můžete podat ruku první...

  superkarma: 0 26.04.2005, 10:53:32
 5. avatar
  [44] Avilka [*]

  Lowel:
  Prečítala som si to ešte raz a problém pisateľky je ŽIARLIVOSŤ na nevestu, ktorá jej "prebrala" synáčka mazlíčka. (viď. prvý odsek). A ako správna žiarlivka a "ohrdená "ženská NIKDY nebude na svojej neveste vidieť žiadne pozitíva a bude neustále hľadať akúkoľvek zámienku ju okydať a súperiť s ňou ( viď. poriadok) aby mala navrh.
  Vážená dámo, problém je vo vás a vo vašej neschopnosti vyrovnať sa z realitou, že synáčik mazlíček dorastie a opustí svojich rodičov, aby so ženou svojho srdca založil novú rodinu a boli "jedno telo a jedna duša".
  Mimochodom, len aby ste v tom súperení s nevestou nezabudla na svojho a ten nehľadal porozumenie v inej náruči.

  superkarma: 0 26.04.2005, 09:36:17
 6. avatar
  [42] Maduli [*]

  Hele a nebude ta chyba někde jinde. Podle mého názoru kdyby syn maminku miloval, tak žádná manželka nemůže jejich vztah ovlivnit. Já svou tchýni taky nemusím, ale manžel za ní pravidelně jezdí a nikdy by si do jejich vztahu nenechal mluvit. To se spíš stala chyba někde podstatně dřív, než se synáček oženil...

  superkarma: 0 25.04.2005, 19:07:44
 7. [41] Larola [*]

  evahulova: Docela souhlasím s Vaším názorem. Mám taky tchýni a taky jí brzy budu. Poslední dobou mě napadají slova mé babičky. Ta říkávala, rodiče odpustí dětem všechno, ale děti rodičům nic.

  superkarma: 0 25.04.2005, 16:51:39
 8. avatar
  [39] jiti [*]

  ty jo, nejsi nááhodou moje tchýně???

  superkarma: 0 25.04.2005, 15:25:16
 9. avatar
  [37] Pettys [*]

  Ještě že nemám syna a snad ze mě nebude taková tchyně (proč furt bazírují na tom pořádku???). I když - mě by na snaše zajímalo, jaký je člověk a ne jaká je uklízečka a kuchařka. Mnohem víc než bordelářka by mě vadila omezená slepice, která se jen uvrtává doma. A pokud je syn šťastný, vůbec není co řešit. Nedivím se, že se přestali stýkat, já taky omezuju styk s příbuznými, protože sotva otevřou dveře, už porýpávají, začínají hovor zásadně na témata, na která se neshodnem a přitom mají pocit, že neříkají nic závadného a že jsem moc cimprlich. Já ale svůj drahocenný volný čas nbudu utrácet někde, kde mi už mezi dveřmi naznačí, že jsem nemožná, blbě vypadám a vůbec jsem k ničemu.

  superkarma: 0 25.04.2005, 13:59:31
 10. avatar
  [35] breberka [*]

  Myslím si, že pisatelka článku nemůže překousnout to, že má i syn svůj vlastní život.Jako matka svou úlohu splnila, teď je řada na synovi a osobně u nás v rodině teda moc svátky neslavíme.Vždyť je to jenom jméno v kalendáři a kdyby měl každý pořád slavit svátky a hlídat kalendář, to by se asi pěkně prohnul.

  superkarma: 0 25.04.2005, 12:14:35
 11. avatar
  [33] zonan [*]

  Naše děti nám jsou zapůjčeny! Tak proč je neustále k sobě vázat? Narodí se nám dítě a my odvádíme "práci". Milujeme je, vychováváme, připravujeme na život. Pak přijde moment, kdy se sami rozhodnou převzít tento úkol na svá bedra. Proč si neustále myslíme, že i pak musíme do jejich života zasahovat? Poučovat? Radit? Pokud jsme svou "práci" odvedli dobře, už naši pomoc nepotřebují. Jsou zodpovědni sami za sebe, za svůj život.

  superkarma: 0 25.04.2005, 11:14:19
 12. avatar
  [32] Kocicka [*]

  no, tak tohle je názor klasické blbé tchýně zakoukané do svého mazánka! Co je na ní vůbec fajn, na tvé snaše? Hledala jsi na ní něco společného nebo jenom bráníš svého miláčka! Ona mu neuklidí vid! A naučila jsi ho uklízet ty! Nebo taky sdílíš názor že manželka je na domácnost a úklid a manžel na společenské akce s kamarády! A co tak se někomu s něčím svěří co ji trápí,asi si v práci může najít přátele!Že k vám nechodí, chodí vy k nim s láskou a ne jen s buzerací? Proč chodit někam kde mě čeká akorát kritika a nabroušený jazyk místo pochopení a pomoci?! Osobně si tuto chvíli myslím,že chyba je více na tvé straně než snachy.

  superkarma: 0 25.04.2005, 10:02:16
 13. avatar
  [31] catcat [*]

  "ne to, že mám nevěstu husu"
  no coment...

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:49:17
 14. avatar
  [30] whitekitten [*]

  Janulina: to by bylo opravdu zajímavé.

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:37:57
 15. avatar
  [29] whitekitten [*]

  trochu moc kritiky na jednou snachu. Já mladým do života nemluvím, je mi fuk jak mají uklizeno. Je to jejich život. Hlavní je, že jim to klape, jsou spolu šťastní a spokojení a na nějakém smítku na zemi vůbec nezáleží.Prostě syn si žije svůj vlastní život a na něm záleží, jak si jej udělá hezkým. Měla byste slevit z kritiky mi lá paní a zkusit se podívat na život svého syna i z té lepší stránky. On vyblýskaný kvartýr není tím nejdůležitějším, důležitý je život sám. Jen mi vadí ty drby, nebo jak píšete vynášení rodinných tajemství. To by nemusela, ale záleží na tom, jaká tajemství to jsou.

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:37:14
 16. avatar
  [28] Janulina [*]

  Zajímal by mě tenhle příběh i z druhé strany, od "nevěsty". Myslím, že by to bylo zajímavé.

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:35:05
 17. avatar
  [27] Gabi [*]

  Hm, tak tedy nevím, mě vůbec nepřipadá styl oznámení svatby a vše kolem toho nějaké divné. Proč by měli rozebírat své plány s pisatelkou? Já si tedy na "šaškárny" tohohle druhu tedy nepotrpím - "velký den" . "Půjčení" bytu na 2 roky snad mohli vyřešit předem - kdo co bude platit, jak se chovat k zařízení atd. Jestli mají teď ve svém bytě uklizeno, je přece jejich věc. Nakonec, pokud je snacha celý týden sama, tak přece nebude po večerech uklízet a čekat na mužáčka Nevím, co znamená, že syn "doma dělá blbce" ... A že zapomíná na různá výročí - neznám chlapa, který je schopen to udržet (nebo se namáhat nějakou evidencí) - dokud to za něj dělala pisatelka a důrazně mu to včas připomněla, tak si nemusel pamatovat nic ...
  No, když to tak pozoruju, tuhle tchýni bych tedy nechtěla.

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:25:36
 18. avatar
  [20] LBU [*]

  Tak teda já jsem paní tchýni dost chápu. Mám bratra, ketrý si vzal podobnou ženu. Tvrdí, že u nich doma to není o uklízení, ale o lásce. Co říct k tomu, že i můj otec, když k nim přijede na návštěvu, tak si nejprve sám jde umýt záchod . Jinak je moje švagrová prýma, ale dá se říct, že bratr dal také přednost rodině své ženy a na tu naší si vzpomene jen když potřebuje peníze. Vše plně chápu a nezbývá než nevměšovat se a čekat až na vás "dojde řada" .

  superkarma: 0 25.04.2005, 07:14:53
 19. avatar
  [18] clarCa [*]

  jééé, my jsme bordeláři oba; a kdybych manželovi nepřipomínala svátky a narozeniny jeho maminky (tatínek už bohužel zemřel), tak si nevzpomene v životě (a taky už jsme párkrát přáli týden po termínu a podobně ).
  Od tchýně jsem za pět let manželství neslyšela křivého slova - pokud něco komentuje, tak že je ráda, že je její syn šťastný a spokojený... doufám, že někdy budu mít její nadhled a toleranci.

  superkarma: 0 25.04.2005, 02:52:28
 20. [17] Tobbi [*]

  Blueberry: Špindíru? Lidi co je to s vámi? V té domácnosti vážně žijí DVA lidé. Pokud je tam nepořádek, je to vina DVOU lidí. To znamená, že přinejmenším polovinu viny nese synáček té povedené paní.
  Jinak ta její snacha je - jak paní píše - nejen "špindíra", ale tady nevychovaná, líná, vulgární, její rodiče jsou nesnesitelní... Skoro se divím, jak může někdo tak příšernou bytost milovat.

  superkarma: 0 25.04.2005, 00:18:23
 21. [16] Hana Novotná [*]

  joj, jak hezky,uhlazeně jste začala vyprávět a upfff pohárek zášti se převrhl...jsem ráda, že nejste mou tchýní. Zkrátka se nemůžete smířit, že v životě vašeho milovaného syna je jiná žena. Místo abyste jí byla oporou spolčíte se s dcerou (která očividně závidí)a nechápete jak váš syn s tou "ukecanou bordelářkou"může žít.
  Takový přístup rozhodně ke zlepšení vztahů v rodině nepovede. Naopak. Bylo by zajímavé slyšet i názor i Vaší snachy. Možná byste se o sobě i něco zajímavého dozvěděla. Zkuste se překonat a pozvěte ji na kávu, zapracujte na zlepšení vašich vztahů, která vás pomalu ale jistě otravují. Jde vám oběma přece o společnou věc, resp.o spokojenost jednoho muže.

  superkarma: 0 25.04.2005, 00:00:05
 22. avatar
  [15] Andula [*]

  Jupíí: nemusíš hned jedno dítě milovat víc než druhé, ale vztahy k nim se přece liší ... nic to ale nemění na odivbných názorech pisatelky

  superkarma: 0 24.04.2005, 23:32:40
 23. avatar
  [13] Blueberry [*]

  Pro vsechny, ktere tak strasne odsuzujete tchyni: jak by bylo vam, kdyby si vas syn vzal spindiru, ktera ho uplne odtrhla od rodiny?

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:58:20
 24. avatar
  [11] martisa [*]

  Myslím si, že pisatelka žárlí a chce si spíš synka nechat pro sebe a nedělit se o něj. Kdyby jeho holčina byla sebelepší, vždy by na ní něco špatného našla.
  K těm oslavám viz "na akce nevěstiny rodiny nezapomíná"...tam jde více o chybu u syna. Na akce nevěstiny rodiny se nezapomíná třeba proto, že ona ví, kdy u nich někdo něco slaví. Chlapi tohle v hlavě nenosí. My o oslavách u tchánovců víme tak, že nás zvou na oslavu. Manžel si tato data vůbec nepamatuje.
  Nepořádek doma...tím bych se nestresovala. Jemu evidentně nevadí.

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:26:33
 25. [9] Tobbi [*]

  V domácnosti žijí DVA lidé, ergo pisatelka ŠPATNĚ vychovala svého mazlíčka.
  BTW: Zbožňuji tyhle dámy, co si o sobě myslí, že milují jedno dítě víc, "ale tak, by to druhé nepoznalo", jako dokonalé bytost vidí vady všech ostatních, "ale dokážou o tom mlčet."

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:08:30
 26. avatar
  [8] Jupíí [*]

  já teda vidím první problém v tom, že, někdo dokáže milovat jedno dítě víc než druhé . "hlavně tak aby to ten druhý nepoznal". Baba jedna princmetálová a i když "okamžitě viděla na holce všechny chyby" odhodlaně se snažila..... už mlčím

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:55:18
 27. avatar
  [7] Avilka [*]

  Feng: Tak to rozdýchavame asi dve. Len dúfam, že moja dcéra nevyfasuje takúto megeru, čo chce všetko menežovať. Ani sa nedivím, že k ním mladý nechcú chodiť.
  A len na okraj, milá dáma, inteligent zvládne aj chaos, poriadok je pre blba.
  P.S. Na tú definíciu poriadku milej dámy som náramne zvedavá!

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:35:14
 28. avatar
  [3] medved [*]

  jo a neni mi jasne, proc je neporadek v byte snachy chyba mam dojem, ze tam bydli dva lidi, takze je to minimalne z poloviny spatnou vychovou syna

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:40:52
 29. avatar
  [2] medved [*]

  souhlasim s meryl...pisatelka si muze pripadat hrozne tolerantni ale ona staci sem tam nejaka "poznamka" na adresu poradku nebo mravu snachy a ta hodne rychle pozna, ze tahle panmama z ni neni nadsena a tudiz neni duvod se s ni nejak moc stykat....a syn se holt drzi pri manzelce, protoze je v prvni rade manzel a az potom syn...rozebrala bych to se synem, se snachou ani ne

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:40:01
 30. [1] janina01 [*]

  Meryl, tak se mi to líbí, jako správný manžel stojí při ní... jsem vdaná 19 let a manžel taky stál vždycky při mně, myslím, že tchyně se musí přizpůsobit jim. Taky budu jednou tchyně, možná za rok, za dva... doufám, že to zvládnu, asi bych si nejdřív popovídala se svým synem nebo dcerou a pak bychom to řešili všichni dohromady, určitě bych svoje děti nechtěla ztratit!!!

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:30:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme