Musím vám na rovinu říct, že den po operaci jsem se cítila dost mizerně. Nejhorší byl ten elastický korzet nasáklý tekutinou, která vytékala z ranek po kanyle. Těch jsem měla na těle šest. Bylo to hodně nepříjemné, protože kůže pod korzetem svědila a štípala.

 

V noci jsem se dost budila, převalit se bylo docela složité. Kolem čtvrté, kdy se k nám, jako každou druhou noc, přistěhovala naše malá Karolínka a začala mě kopat, jsem nevydržela a odstěhovala se do obýváku.  

Celé dopoledne jsem ležela na gauči, pod sebou takovou tu savou podložku na přebalování miminek, protože ta tekutina pořád prosakovala. Opečovával mě manžel, který si vzal dovolenou a staral se o naše mladší dítě, čímž mi hodně ulehčil situaci. Nedovedu si představit, že bych šla třeba do kanceláře nebo na nějakou schůzku, protože tělo jsem měla omotané tou samou savou podložkou, na které jsem po zbytek dne ležela. Ploužila jsem se po bytě jak zbitý pes, a když přišla babička, která o liposukci neví (ona tyhle věci moc nebere), myslela si, že jsem v posledním tažení a nabádala mě, abych se víc šetřila. :-)

 

Koukala jsem na hodiny, kdy už bude přesně 24 hodin od operace, to jsem si totiž mohla na chviličku sundat korzet, rychle ho přeprat a osprchovat se. Když jsem ze sebe krunýř srolovala, nevěřícně jsem koukala na svoje tělo, ty špeky na bocích tam FAKT nebyly! V tu dobu se ještě nedostavily žádné pooperační otoky, takže to bylo dobře vidět. Manžel měl za úkol mě vyfotit a koukal na mě opravdu překvapeně. Pořád mi tvrdil, že jsem se mu líbila i před tím, ale myslím, že byl rád. Hlavně asi proto, že to bylo za mnou a on doufal, že snad taky budu mluvit o něčem jiném. :-)

Kůže na bocích byla na dotyk sice citlivá, ale přišlo mi, jako by mi ty části těla ani nepatřily. Ale že bych omdlévala bolestí, tak to vůbec nebylo. Bolelo to, ale dalo se to s pomocí paralenů vydržet. Kéž bych tak mohla odložit korzet... ale to si ještě tři týdny počkám...

Jsem opravdu ráda, že to mám za sebou, a zatím opravdu nelituju. :-)

 

A na fotky Šarfíka den po liposukci se můžete podívat TADY.

 

A pokud jste ještě neviděli video z operace, tak je vám k dispozici na www.amborsia-tv.cz ZDE a fotogalerie s fotkami přímo ze zákroku najdete ZDE 

Reklama