Bulvár

Jak se rodí ve sněhové kalamitě

Život na venkově je sice idylický, ale může nám připravit i spoustu nástrah. Jednou z nich je sněhová vánice, když právě rodíte. Jak byste si poradili? To vám ve svém příběhu vylíčí další naše čtenářka, které moc děkujeme

Ahoj všichni, tak já žiji na vesnici, a ten zážitek spojený s vesnicí nebyl vůbec příjemný. Do porodu mi zbývaly tři týdny, bylo to začátkem února roku 2006. Naše ulice byla již více než týden zavátá metrem sněhu - prostě sněhová kalamita. Naši odlehlou ulici prostě silničáři "zazdili"... Zatím jsem byla v pohodě, takže žádné nebezpečí jsem si nepřipouštěla, snažila jsem se myslet pozitivně, ale jak jsem jednoho rána zjistila, bylo mi to houby platné...!

Plodová voda tekla jako rozbouřený potok a kontrakce přišly z čista jasna tak silné, že nebylo na co čekat...! Auto samozřejmě nepřicházelo k úvahu, tak manžel volal záchranku, která nám potvrdila co nejrychlejší příjezd. Ale miminko čekat nechtělo. Manžel i já jsme byli totálně vystresovaní. Podle pokynů asistentky po telefonu se do díla pustil manžel, bylo to pro nás oba trauma...a záchranáři se k nám dobrodili ve chvíli, kdy naše dcera poprvé spatřila světlo světa!!!!

ovečka

manžel

Tím jsem chtěla říct, že život ve městě má určitě mnoho výhod, hlavně v hledání zaměstnání, lékařské pomoci, v kulturním a společenském vyžití...ale s životem na vesnici bych neměnila. To, jak ráno děti vyběhnou ven a já nemusím řešit nástrahy měst - to je zase výhoda pro nás vesničany!!!

Ten dramatický porod musel úžasně posílit váš vztah. A co další dítě? Naplánovali jste si ho raději na léto?

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Zachovaly byste také chladnou hlavu?

   
10.11.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Tak já si volala sanitku ke svému druhému porodu ve velkém městě v době úsporných opatření v 7 ráno. Úsporná opatření spočívala hlavně v tom, že nesvítilo pouliční osvětlení, nevyvážel se sníh z postraních ulic, byl únor a náledí. Stačí k popisu dopravy do porodnice? U dveří příjmu jsem zvonila, zvonila a zvonila. Rozlobená sestra informovala lékaře, že zas tu máme jednu, která si myslí, že bude hned rodit. Zesinala, když jí lékař řekl, že mám pravdu a okamžitě na sál.

  superkarma: 0 11.11.2009, 07:39:57
 2. avatar
  [3] Sonne [*]

  Gratuluji a smekám!! Sml67 Přeji už jen samé pěkné zážitky na venkově Sml16

  superkarma: 0 10.11.2009, 21:42:25
 3. avatar
  [2] fialinka [*]

  No, kdybys domácí porod plánovala, určitě to tak dobře nevyjde :-), blahopřeju

  superkarma: 0 10.11.2009, 16:43:54
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79 no to bylo dramatický Sml79, ale zvládli jste to na jedničku Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 10.11.2009, 16:05:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme