bebe

A je to tady - Vánoce. Co si budeme povídat, tyto svátky nejsou jen dny klidu a míru, ale také shonu a stresu. Upéct cukroví, sehnat stromeček, kapra, zvládnout úklid a nakoupit dárky. A vy najednou zjistíte, že by den měl mít o pár hodin více, abyste se alespoň stihla v klidu najíst.

K tomu, abyste lépe zvládli ranní shon i následující dlouhé hodiny na nákupech nebo v zaměstnání, nejvíce potřebujete ten správný start do nového dne. Jak na to?

Pokud vás tíží nedostatek času, logicky si nějakou tu minutu snažíte ušetřit vynecháním jídla. A tady je právě kámen úrazu. S prázdným žaludkem budete o to víc nervózní a o to hůř předvánoční shon zvládnete. Jiné výzkumy zase poukazují na fakt, že lidé, kteří nesnídají, jsou během dne méně výkonní, unavení, nesoustředění a letargičtí. Vy ale potřebujete výkon spíše zvýšit, že?

Z toho vyplývá, že první důležitá věc, na kterou nesmíte zapomenout, je snídaně. Možná je to občas v ranním shonu nad vaše možnosti. Ale řešení se vždycky najde - ovoce, jogurt nebo mléčný nápoj a k tomu například sušenku BeBe Dobré ráno můžete přibalit do kabelky a posnídat později, například v zaměstnání.

bebeDále je dobré vědět, jaká by vlastně snídaně měla být. Nejlepší řešení jsou potraviny se složenými cukry - někdy označovanými jako tzv. pomalé sacharidy. Zdrojem těchto sacharidů jsou luštěniny, celozrnné cereálie, zelenina, ořechy. Ty uvolňují energii postupně, a zasytí tak na delší dobu. Důležité jsou také bílkoviny (sýry, mléčné výrobky).

Nezapomeňte, že 2/3 energie, kterou byste za den měla přijmout, je potřeba dodat tělu v první polovině dne a zbylou třetinu v polovině druhé. Prvním a zároveň nejdůležitějším jídlem, kterým den začíná, by měla být snídaně.

Jako příjemný a zdravý start do nového dne s potřebnou dávkou energie doporučujeme jedno balení sušenek BeBe dobré ráno, nízkotučný jogurt, kousek ovoce a sklenici džusu nebo čaje.

 

Reklama