Zdraví

Jak se po měsíci daří hubnout s Ketodiet naší čtenářce Janě?

Naše čtenářky, které jsme vybraly do letošního projektu s Ketodiet, prošly prvním měsícem. Zajímá nás, jak se cítí a jaké jsou jejich postřehy. A také samozřejmě, jak se jim daří hubnout.

Vyzpovídaly jsme proto první z nich, čtenářku Janu.

jana

Máte za sebou první období hubnutí s Ketodiet, jak se cítíte?

Ano, první měsíc proteinové diety Ketodiet, tak zvaný první krok, mám již úspěšně za sebou. Musím potvrdit, že se nyní cítím skvěle. Mám dostatek energie, vymizely moje různorodé potíže, které jsem měla před dietou, jako slabost, únavnost, ospalost, bolesti zad... Přiznávám, že první dva týdny nebyly takto příjemné. V prvních dnech mě pobolívala hlava a měla jsem permanentní hlad. Pak došlo na pár dní k úlevě, ale nastoupila velká slabost. Na běžné činnosti mi síly stačily, ale jakmile přišla trochu větší námaha, jako například chůze do schodů, do kopce, běžkování..., hned jsem byla velmi zadýchaná a zkrátka jsem nemohla. To je teď už minulostí a zařadila jsem do svého programu několikrát týdně dlouhé svižné procházky. Kondice se mi rychle zlepšuje. 

Jak probíhá vaše hubnutí?

V minulém měsíci jsem jedla 5x denně jídla Ketodiet, což jsou obvykle bílkovinné práškové směsi, připravené na různé způsoby - jako kaše, nápoje, omelety nebo polévky. Dostaly jsme též vynikající proteinové sladké tyčinky, které chutnají a vypadají jako běžné sladkosti. Kousek tyčinky si dám vždy jako sladkou tečku po obědě. K obědu jsem si dělala omeletu s tepelně upravenou zeleninou. Nejvíce mi chutnaly květákové placičky. K tomu během dne můžu sníst i čerstvou zeleninu, preferuji kedlubnu nebo ředkvičky. Od pondělí jsme pokročily do kroku druhého, kdy máme jíst již jen 4 ketojídla  a na oběd si můžeme dát libové maso, nebo sójové maso, cottage sýr, syrečky a další lahůdky. Na můj první druhokrokový oběd jsem si osmahla kuřecí prsa posypané kari a k tomu dušené fazolové lusky a spoustu čerstvé zeleniny. Úžasná mňamka!

Kolik jste již shodila?

Jelikož se naše pravidelné měření po 14 dnech s naší výživovou poradkyní teď neuskutečnilo z důvodu nemoci, nevím přesně, kolik jsem shodila. Vážím se však doma a podle mých údajů to je 9 kg. Tohle zhubnout za měsíc, to je pro mne vážně zázrak. A ještě více potěšující je úbytek v centimetrech. Např. v pase 9 cm, přes boky 8 cm a obvod paže se zmenšil o 6,5 cm. Samozřejmě to poznám na mém oblečení, především kalhoty mi jsou volné. Bojuji s pokušením si koupit nové, ale chci ještě vydržet, protože se postava bude i dál měnit.

h

S čím nejvíce bojujete?

Vždy jsem ráda jedla, bylo pro mne často nemožné odolat nabízeným lahůdkám. Teď mi to kupodivu nedělá velké potíže. Pokušení a velké pokušení je kolem mne neustále. Ať už doma v rodině, v práci nebo ve společnosti, kam často chodím. Na návštěvách, oslavách, plesech... odmítám naprosto vše, včetně alkoholu. A věřte, že podbízení všeho možného je velmi intenzivní. Můžu však s čistým svědomím napsat, že za celý měsíc jsem vůbec nezhřešila. Ačkoli bych ráda někdy ochutnala třeba výborné cukroví nebo řízky, které tak krásně voní, tak si opravdu nedám. Pokud je možno, raději od pokušení odejdu, ale není to nic nepřekonatelného.

Jak vypadá váš aktuální jídelníček?

Nejčastěji piju nápoje, do kterých si dám 1/4 ochucovací tablety. Někdy přidám i špetičku skořice, nápoj je pak voňavější. Vynikající je též nudlová polévka. Na oběd si dávám kuřecí prsa se zeleninou, na večeři někdy omeletu se zeleninou. Velmi mi vyhovuje rychlá příprava jídel, nápoj si připravím kdekoli, i na cestách. 

Jsou pro vás shozená kila motivační? Těšíte se na další fázi hubnutí?

Váhový úbytek i zmenšené obvody mých tělesných partií jsou pro mne velmi potěšující a motivující. Občas si surfuji na netu a prohlížím si oblečení, které se mi líbí, a těším se, že si ho po skončení diety budu moci koupit. Další hubnutí beru jako hotovou věc a udělám vše pro to, abych tuhle šanci náležitě využila. Vzhledem k tomu, že přidáváme více běžných potravin, bude pro mne jistě následující dietní období příjemnější.

Jak na vás reaguje vaše okolí?

Změny na postavě samozřejmě nejvíce vnímá moje rodina a já. Děti a maminka občas ohodnotí, jak moc jsem zeštíhlela a řekla bych, že s tichým údivem sledují moje úspěchy. Partner mi velmi často sděluje, jak mi to sluší. Na první pohled je vidět užší obličej a mizející podbradek. 

Máme z toho, jak se Janě daří velkou radost! Těšíme se na její další úspěchy!

Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz.

Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte ZDE

Více o Janě čtěte v našem článku:

   
29.03.2016 - Hubněte - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. [17] Jitka44 [*]

  kobližka — #6 Ty sama jsi psala, že většinou jsou svátky o jídle,ne?

  superkarma: 0 01.04.2016, 10:15:52
 2. [16] Karo Líná [*]

  gerda — #14 Ona je taková dieta poměrně rychle účinná, tak slaví úspěchy Sml80 Přiznám se, že před dvěma lety jsem jí taky podlehla. Ne tedy přímo tomuto programu, nepila jsem žádné koktejly a nejedla žádné bílkovinové tyčinky - prostě jsem jen dodržovala ten jídelníček. Během 3 měsíců jsem shodila 11 kilo a v podstatě to nedalo žádnou práci, neměla jsem nikdy hlad, únavu jsem taky necítila a pečiva a jiných příloh jsem za život zas tak moc nesnědla, abych po nich nějak zvlášť tesknila Sml58 Byla jsem i předtím zvyklá jíst přílohy pouze o víkendech a pečivo po jednom kusu max. 2x týdně, víc ne. Čili žádný velký zásah do zvyklostí. Přesto váha letěla dolů velice uspokojivě, až jsem se tomu sama nestačila divit. Jenže po tom čtvrtroce se najednou úbytek zastavil a dál se nedělo nic. Potom jsem se nějakou dobu udržela na té zhubnuté váze, pak jsem ještě zmenšila porce a zhruba po půlroce to zase začalo lézt plíživě nahoru, aniž bych stravu jakkoliv změnila. (Doktoři to pak komentovali, že si tělo zvyklo.)

  V současném režimu mi nezakazují v podstatě nic a jdeme úplně jiným směrem, než jsem byla dosud zvyklá. Účelem je netrápit se jídlem, které mi nechutná, a nezakazovat si jídlo, které naopak velice miluju. Jenom jde o to sladit množství a četnost, prostě z toho vytvořit variantu co nejvíc přátelskou ke konkrétnímu pacientovi a zároveň co nejmíň kalorickou a co nejvíc zdravou. Je to taková metoda pokus/omyl, tak uvidíme, kam se dostaneme. Zatím mám touhle metodou dole 7 kilo (za 2 měsíce) a upřímně přiznávám, že někdy mívám hlad, takže doufám, že mi na příští kontrole ty porce ještě nezmenší Sml15 A taky jdu na testy, jestli se mi s ubranými kily zlepšilo zdraví. Snad jo, aby se mi zvýšila motivace.

  superkarma: 1 29.03.2016, 22:57:34
 3. avatar
  [15] AmeA [*]

  Sml67Sml79Sml67

  superkarma: 0 29.03.2016, 22:49:33
 4. avatar
  [14] gerda [*]

  Karo Líná — #12Já si pořád myslím, že když Keto dieta a taková propagace tady, tak by k tomu měl promluvit lékař. Ono je pěkné, když kila odtávají, ale co to dělá s metabolismem, co to dělá s ledvinami, když jsou tolik zatěžované bílkovinami?Sml80 Já vím, je to marný, ženy před sebou vidí akorát tu vysněnou cílovou rovinku a garderobu o tři čísla menší. Jen aby si jí užily ve zdraví, protože o něm jaksi moc řeč není.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #16
  superkarma: 1 29.03.2016, 20:07:43
 5. avatar
  [13] gerda [*]

  SandraAbigail — #9na to bych odvahu nesebrala, jsem srab a bojím se i u zubaře (hodného a šikovného). Je to strašně těžké, dosáhnout svého ideálu. Každý, kdo se k něčemu takovéhu rozhodne, zasluhuje obdiv a poklonu.Sml67

  superkarma: 1 29.03.2016, 20:03:55
 6. [12] Karo Líná [*]

  SandraAbigail — #9 Našla jsem si co to je a musím říct, že jsi statečná Sml67 Jsem na tom váhově podobně jako ty, ale na toto bych si netroufla (je tedy pravda, že mi to dosud ani nikdo nedoporučil). Momentálně se opět snažím hubnout pod dohledem lékařů, je to už pátý hubnoucí pokus za posledních cca 20 let, ale je taky nejtěžší Sml15 Věk a zdravotní komplikace bohužel dělají své. Stejně jako ty nemůžu docházet na žádné (hubnoucí) cvičení, jsem pohybově hodně omezená, a to cvičení, které můžu, nemá s hubnutím nic společného. Dodržovat předepsanou dietu zvládám, vůle mi naštěstí problémy až tak nedělá, ujedu jen občas (to abych se z toho nezcvokla). Když jsem se ptala svého doktora na tuhle keto dietu, chvíli se na mě díval jako na blázna a pak mi řekl, že jestli se chci něčím takovým řídit, nemusím k němu už chodit. Ale ne tedy ve smyslu, že bych ho už nepotřebovala, bohužel Sml30 Říkal, že takových, co touhle a podobnými dietami v minulosti prošli, mají mezi pacienty drtivou většinu.

  1. na komentář reaguje gerda — #14
  superkarma: 1 29.03.2016, 19:03:37
 7. avatar
  [11] peetrax [*]

  Léthé — #10 Sml79 Sml48

  superkarma: 0 29.03.2016, 18:59:45
 8. avatar
  [10] Léthé [*]

  SandraAbigail — #9 co to je ta "plikace" ?

  Já jsem loni taky hubla a to úspěšně. Byla jsem konečně na své dlouho vysněné váze po té co jsme nabrala 5 kg.

  Pak přišla taky nemoc, a co bych za tu reservu v pěti kilech dalaSml15. Z vysněných 58 jsme slezla až na 53 a dělám vše abych alespoň toto udrželaSml15.

  Všem hubnoucím přeji úspěch, ale hlavně ať vám ty diety nějak neublíží na zdraví.

  1. na komentář reaguje peetrax — #11
  superkarma: 0 29.03.2016, 15:12:21
 9. avatar
  [9] SandraAbigail [*]

  Držím palce a hlavně přeji, ať si získanou krásu udržíte, ať nenastoupí jojo efekt.

  Jinak já jsem se posledních několik let snažila taky zhubnout, povedlo se mi dostat se na celkem slušných 77 kg, ale díky mým zdravotním problémům a z toho plynoucímu nedostatku pohybu jsem se dostala za rok a půl na stovku. Takže jsem do toho praštila, šla jsem na plikaci (ve čtvrtek 24. března operace, v sobotu 26. března domů) a od té doby mám dole zatím pět kilo. V mém případě prostě diety selhaly a na intenzivní cvičení nemám sílu. Ale držím palce každé, která se rozhodne se sebou něco dělat, získat zpátky zdraví a krásu a být zkrátka zase normální krásnou zdravou a štíhlou ženou.

  1. na komentář reaguje Léthé — #10
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #12
  3. na komentář reaguje gerda — #13
  superkarma: 0 29.03.2016, 13:14:07
 10. [8] Klára Křížová [*]

  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 29.03.2016, 12:48:25
 11. [7] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 29.03.2016, 11:17:31
 12. avatar
  [6] kobližka [*]

  Jitka44 — #4 A co ? Myslíš,že každý žere jaka zjednaný,jen proto,že jsou nějaké svátky ? Sml80

  1. na komentář reaguje Jitka44 — #17
  superkarma: 1 29.03.2016, 10:59:44
 13. [5] Janea [*]

  Parada, uplne zari. Vsem drzim palce.Sml67

  superkarma: 0 29.03.2016, 10:31:03
 14. [4] Jitka44 [*]

  Hmm a Velikonoce do toho

  1. na komentář reaguje kobližka — #6
  superkarma: 0 29.03.2016, 09:26:35
 15. [3] Darmovzalova [*]

  držím palce

  superkarma: 1 29.03.2016, 06:53:37
 16. avatar
  [2] gerda [*]

  Chtělo by to trošku jiné fotky. Gratuluji k pevné vůliSml67 a odvaze zkoušet tuto dietu. Doufám, že máte v pořádku ledviny (kvůli bílkovinám) a jste pod dozorem lékaře.Sml16

  superkarma: 0 29.03.2016, 06:26:58
 17. [1] Pavlína Süserová [*]

  Sml79

  superkarma: 0 29.03.2016, 00:25:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme