Je to už pár let zpátky. Rozvedla jsem se a odstěhovala od svého bývalého manžela do pronájmu. Protože jsem už tak dost trpěla pocitem viny, že jej připravuji o každodenní styk s dětmi, nechala jsem mu doma alespoň perského kocoura, kterého bývalý manžel měl moc rád (bylo to oboustranné, i kocour jej miloval). Náš druhý kocour, můj oblíbený mouratý nalezenec, asi půl roku předtím umřel, takže jsem se dětmi stěhovala do pronájmu bez čičin. Už po dvou měsících bylo jasné, že bez kočky zůstat nemůžeme. Všichni tři jsme se shodli, že si vezmeme kočičku z útulku, a tak jsme si jednoho dne přivezli domů Rikyho, mazlivého kastrovaného mourečka.
 
Pronájem jsme měli v přízemí rodinného domku. Riky byl sice inzerován jako kočka výhradně bytová, ale už po pár týdnech se začal chovat divně. Brzy jsme zjistili, že pod okny sedává nádherná bílo-stříbrná britská číča, která nějakým způsobem vycítila, že se v ulici vyskytl nový kocour, a láká jej ven. Po uplynutí 6 týdnů (abychom měli jistotu, že se nám kocour neztratí) jsme Rikyho vypustili poprvé ven a z něj se bleskurychle stala číča domovně-venkovní. Celé dny trávil s tou nádhernou stříbřitou kočkou od sousedů. Lehávali spolu, bok po boku, pod oknem na zahrádce a pochrupávali. Nebo se uvelebili na ploché, vyhřáté střeše protější garáže, mžourali do slunce a dotýkali se pacičkami. Toulali se s spolu po okolních zahradách a nikdy nebyli sami. Vše dělali ve dvou. Smáli jsme se, že si Riky, ač vykastrovaný a neurozeného rodu, našel tak nádhernou nevěstu. Jejich vztah trval celé dva roky, co jsme bydleli v pronájmu. Riky občas přivedl svou stříbřitě bílou přítelkyni k nám domů, něco málo spolu pojedli a zase vyběhli ven na toulky. Z volání „Míšo, domů!", které se večer co večer linulo ze sousedovic okna, jsme znali i nevěstino jméno.Poté, co Míšu zavolali domů, jsme i my zavolali Rikyho a obě číče trávily večery a noci u svých rodin.
 
Po asi třičtvrtě roce našeho nového bydlení jsem na ulici potkala souseda, kterému ona přepychová stříbřitě bílá čičina patřila, a zapředli jsme rozhovor o našich chlupatých miláčcích. Když jsem jsem se zeptala, odkud mají svou krásnou kočičku, soused se zlomil v pase a pravil, že je to vykastrovaný kocour Michal.
 
Tak nevím. Buď je náš kocour gay nebo potřeboval kámoše. Každopádně oba kocouři trávili celé dny spolu i nadále, až do dne, kdy jsme se odstěhovali 30 kilometrů daleko na polosamotu u lesa. Myslím, že Rikymu musel jeho kamarád moc scházet. Ale od té doby, co si nás adoptoval místní potulný divoký kocour Mikeš, už zase vídám dvě kočičí bytosti, jednu mouratou a jednu jako smůla černou, toulat se po zahradě a po lese a vím, že Riky už zase má svoji nevěstu" :-))

Kadla


Děkujeme za krásný a veselý příběh :).

redakce@zena-in.cz

Reklama