tenerife

Tenerife (2 034 km2) - Největší z Kanárských ostrovů s nejvyšší horou Španělska Pico del Teide (3 718 m n.m.). Jih se vyznačuje příjemnými slunnými plážemi, zatímco sever nabízí pohled na úrodnou krajinu bohatou na lesy i políčka. Na většině ostrova jsou pláže s černým pískem.

Zptaly jsme se čtenářky s nickem Gabka, aby nám napsala, jak se jí na Tenerife líbilo. Z redakční pošty víme, že se tam vypravila a že si dovolenou užila, děkovala nám za tip na Tenerife a cestovní kancelář Canaria Travel. Položili jsme ji tedy několik otázek. Děkujeme za její odpovědi.

Už jste byla na Kanárských ostrovech? Na kterých a jak se vám tam líbilo?
Ano, byla jsem na ostrově Gran Canaria, Fuerteventura a Tenerife. Nejvíce se mi líbilo na Tenerife, je to krásný ostrov. Byla jsem zvědavá na černé pláže, je t opravdu trochu divný pocit ležet na tom černém, vyhřátém písku.

tenerife

Proč jste si vybrala pro letošní dovolenou ostrov Tenerife?
Protože jsem na tomto ostrově ještě nebyla a chtěla jsem ho vyzkoušet. Také jsem se těšila na sopku, nejvyšší horu.

Co vás na tomhle ostrově zaujalo a překvapilo?
Zaujal mě veliký rozdíl mezi nadmořskými výškami v jednotlivých městech, také se zde nachází nejvyšší bod Španělska sopka Pico de Teide.

Jak jste si užili dovolenou - podnikli jste nějaké výlety?
Dovolenou jsme si užili báječně, hodně jsme cestovali půjčeným autem po celém ostrově. Byli jsme na třech celodenních výletech, ale auto jsme na popojíždění využívali celý týden.

tenerife

Jaké místo se vám nejvíce líbilo?
Nejvíce se mi líbila nejstarší vesnice na ostrově v horách, Masca. Je to opravdu zajímavé místo, doporučuji všem, co se rádi vydávají na výlety.

Doporučila byste ostrov maminkám s dětmi jako místo pro rodinnou dovolenou?
Určitě ano, podmínky pro rodiny s dětmi jsou tam ideální sama jsem tam vždy cestovala s dětmi. Podmínky pro děti jsou na všech ostrovech, které jsem navštívila, velmi dobré. Navíc jsme byli v hotelu s all inclusive, což je pro děti úplně super. Nemusela jsem řešit že mají neustále žízeň nebo hlad. Vařili velmi dobře. Jsem ráda, že jsme tam byli, dovolená byla opravdu skvělá.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama