Zdraví

Jak se lépe soustředit

Ať už se učíte nebo pracujete, neustále vás něco vyrušuje. Kolega právě prošel kolem, zazvonil telefon, přišlo upozornění na nový e-mail... Není pak divu, že nám některé úkoly trvají i dvakrát déle. Přitom by stačilo se jen plně soustředit na daný úkol a nenechat se rozptylovat maličkostmi. Jak toho ale docílit?

Odstřihněte se od rušivých elementů

Snadno se to řekne, ale pokud máte pracovat na nějakém úkolu, snažte se vypnout Facebook nebo klidně celý internet, pokud ho nepotřebujete k práci. Vypněte rádio, které by odvádělo vaši pozornost. A pokud je to možné, vypněte i zvonění na mobilu.

Čtěte, luštěte a hrajte

Každodenním tréninkem dokážete mysl vytrénovat a posílit, což pomůže i v její koncentraci. Vidíte v časopise sudoku? Tahá vás dítě za ruku, ať si jdete zahrát piškvorky nebo pexeso? Jen běžte! Ideální je vše, co váš mozek vytrhne z běžných každodenních aktivit a donutí ho fungovat a pracovat aspoň trochu jinak.

Zatočte s únavou

EnadenÚnava dělá s člověkem divy a mozek nefunguje, tak jak by měl. Jak ale zatočit s únavou, když toho teď máte tolik? Na trhu existuje přípravky zvyšující schopnost vnímání, např. Enaden. Jedná se o doplněk stravy vyvinutý pro zvýšení biologické energie organismu, posiluje imunitu, psychickou odolnost a zvyšuje schopnost vnímání. Obsahuje totiž tělu vlastní látku NADH, jejíž hladina klesá společně se zvyšujícím se věkem. Čím více této látky máme v těle, tím vyšší úroveň energie je tělo schopné vytvářet. Díky pravidelnému užívání se tak budete cítit vždy svěží, únava nebude mít šanci a vy se tak budete moci plně soustředit na zadané úkoly.

Zrušte stereotyp

DMAEPokud budete každý den dělat vše tak, jak máte léta naučeno, mozek si na dané činnosti zvykne a už nad nimi nepřemýšlí. A tím postupně zakrňuje. Zkuste se ráno obléknout pouze jednou rukou, změnit cestu do práce, zavést nový systém v ledničce apod. Tím se vytrhnete ze stereotypu a mozek bude nucen přemýšlet i při těchto úkonech.

Vyživujte mozek

DMAEI mozek potřebuje pravidelnou stravu. O jeho dostatečnou výživu se postará přírodní potravinový doplněk stravy DMAE. Ten obsahuje dimetylaminoethanol, jehož hladina podporuje paměť, napomáhá při soustředění a aktivuje IQ. Je tak ideálním pomocníkem nejen při učení, ale ve všech situacích, kdy se potřebujete maximálně koncentrovat nebo si na něco vzpomenout.

www.enaden.cz  

ENADEN Forte 20 tablet

10mg NADH

Cena 180 Kč

Zakoupíte ve vaší lékárně.

www.dmae.cz

DMAE 50 tablet

20mg čistého DMAE a 201 mg čistého Cholinu

Cena 199 Kč, 50 tbl.

Zakoupíte ve vaší lékárně

   
04.08.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] Lukrécia [*]

    Na soustředění a paměť taky pomáhají zelený čaj, ginko biloba a spousty dalších věcí. Píše se o tom v tomto článku Čím nakrmit mozek. Sama preferuju ginko bilobu při učení o zkouškovém období nebo psaní diplomové práce. Docela mě překvapilo, kolik věcí má vliv na paměť.

    superkarma: 0 02.09.2015, 14:51:34
  2. [1] bobani [*]

    zajímavé

    superkarma: 0 04.08.2015, 10:28:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme