.

Jak se jí v cizině

Cestování

Jak se jí v cizině

      
Kdysi za hlubokého totáče jsme pod hlavičkou SSM vyrazili na autobusový zájezd do kempu v Bulharsku pod stan. Naše přátelská anarchistická skupinka pořád vymýšlela různé ptákoviny a vůbec se neřídila pokyny „Jak se chová člen SSM na veřejnosti, aby nepošpinil dobré jméno své vlasti“. Přesto jsme zájezd přežili ve zdraví a o vlastních konzervách.

Když jsme jeli zpět, cesta vedla přes Rumunsko se zastávkou v Cluji. Protože jsme byli přinuceni vyměnit si i rumunské peníze na průjezd a nebylo je absolutně za co utratit, kromě produkce medvědáře, který nám předváděl na odpočívadle své „milé zvířátko“, rozhodli jsme se je sprostě „prožrat“.

Našli jsme útulnou, ale liduprázdnou hospůdku s dlouhými dřevěnými lavicemi a stoly a chtěli jídelní lístek. Naše smůla byla, že lístek byl pouze v rumunštině. Postupně jsme si tedy ukázali prstem na cosi, každý něco  jiného, a čekali, čím nás místní kuchyně překvapí. Až na to, že brambory byly pokaždé polité čímsi bílým, neidentifikovatelným s nasekanou pažitkou, řekněme jogurtem (padaly i jiné, nezveřejnitelné nápady), ta troška masa k tomu byla docela dobrá. Tak jsme zasedli a debužírovali.

Asi po čtvrt hodině si na konec našeho stolu přisedl starší člověk, celý v manšestrovém ošoupaném obleku s čepicí placatkou na hlavě a dal si něco jako pivo. My jsme byli samý špás, a tak za chvíli padaly takové poznámky jako: „To bys, Rumune, žral, co?“ a Nechceš kousnout, manšestráku?!“ a připadalo nám to ohromně vtipné až do okamžiku, kdy se asi po další čtvrthodině otočil a pravil: „To víte, že bych žral, ale už nemám lóve!!!“ V tu chvíli ve bylo veselé společnosti ticho jako v hrobě.

Naštěstí pán byl veselá kopa, pocházel z Brna a ve svých 60 letech byl v Rumunsku  „n a   k o l e!!!!“  Pozvali jsme ho mezi nás a nabídli i jemu.

To, že na bráchu potom u autobusu z páteho patra paneláku vylila nějaká hospodyňka hrnec špinavé vody a slupek z brambor, už byla jen taková třešinka na dortu. 

Vikina007


Milá Vikino007 - děkujeme za veselou historku. Letos jsem byl v Rumunsku na kolech a moc se tam nezměnilo. Jídelní lístek neexistoval, byla polévka - nic jiného. V lepší restauraci jídelní lístek pouze v rumunštině atd... ale země je to nádherná...

Vikina nám od tématu večeří až tak moc neutekla:

Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

   
07.11.2005 - Zahraničí - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Jaštěrička [*]

  Anai: Hele,nejsi trochu mimo? A když jsi už tak střelila vedle,nestálo by to aspoň za omluvu?

  superkarma: 0 07.11.2005, 14:57:04
 2. avatar
  [6] Susina [*]

  ... a článek je super.. kruci, já snad vemu vikinu příště s náma na dovču, aby byla ještě větší prča..

  superkarma: 0 07.11.2005, 14:18:58
 3. avatar
  [5] Susina [*]

  Anai: no to jsi teda totálně mimo.. stálo by za to, dávat ve škole (tedy myslím na ženě-in) trochu pozor..

  superkarma: 0 07.11.2005, 14:17:36
 4. avatar
  [4] gerda [*]

  vikina007: ráda vidím, že tě humor neopouští ani v podobných prekérních situacích, málem jsi tu byla za zločince ... jestli ona to nedělá ta "007" - něco jako James Bond na Ženě-in, asi ta číslovka vyvolává temné představy?

  superkarma: 0 07.11.2005, 12:52:41
 5. avatar
  [2] gerda [*]

  Anai: ježíšmarjá, zadrž - to přece vůbec není ona! Tamta byla jakási LFNikita, či co. Vikino, to je přešlap, co? Kdes byla tak dlouho? Tvoje příspěvky přímo hltám!!!

  superkarma: 0 07.11.2005, 12:39:33
 6. [1] Anai [*]

  Vikina007 už zase funguje? To je ta, co nás frustrovala nedokončeným seriálem, není-liž pravda? A taky šokovala, když o ní tady psali tak nějak dost divně... Tak když píše, tak by mohla ten seriál dopsat, ne? Byl

  superkarma: 0 07.11.2005, 12:28:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme