Podzim a pohyb venku. Jak to jde dohromady? Mnohé sportovně naladěné neodradí ani hnusné počasí, někteří se z přírody přemístí pod střechy. Další se hýbou prací, nebo cvičí doma. Jak jste na tom s pohybem vy? Pojďte o něm dát řeč.

I když začalo být sychravo a podzimně nevlídno, joggující nadšenci si své ranní „kilometříky“ neodepřeli. Neodradila je mlha, déšť ani inverze. Dál do svých náruživých plic vdechují výfukové plyny automobilů těch, co jsou líní na krok. Zatímco běžci plynule proplouvají ulicemi, řidiči stojí na červené a upocenými skly svých automobilů pozorují své paradoxně rychlejší „soky“.

běh

Dobrý námět na téma, řekla jsem si. Počasí, že by psa nevyhnal, není pro mnohé z nás důvodem, proč sedět doma. Obdivuji tu vůli a disciplínu, se kterou joggující vybíhají do ulic. Ale zároveň se divím, že se jim chce do inverzí zamlžených ulic.

Ano, chápu, běh se pro ně stal závislostí a drogou a běžící pás v tělocvičně ji ničím nenahradí. Ale není jenom běh. Cestou do redakce potkávám spousty cyklistů a v duchu se ptám, jestli jedou do práce, nebo absolvují svůj pravidelní ranní trénink.

V prvním případě bych nechtěla být klientem úředníka, který si suší zpocené oblečení na radiátoru. Nedivte se, není to nic neobvyklého. Ale to je z jiného soudku.

Jak se hýbete vy, milé ženy-in, když je venku pod psa?

  • Možná patříte mezi nadšence, které mizerné počasí neodradí od pohybu.
  • Možná měníte přírodní terén za krytou halu a cvičíte dál.
  • Možná vám k fyzičce postačí právě ten zmíněný pes, který vyžene vás a nenechá svou paničku zlenivět. S ním prostě musíte, i když venku padají trakaře.
  • Možná ke svým pohybovým aktivitám počítáte práci na zahradě. Kdo vlastní nějakou „latifundii“, nemá o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu nouzi.
  • Možná jste se rozhodla začít cvičit doma podle videa nebo nějaké příručky, protože se vám prostě nechce mezi namakané cvičence do posilovny nebo fitka, ale chcete si udržet kondici a zpevnit svaly.
  • Možná vás napadá úplně jiná možnost, o které byste se ráda zmínila

V každém případě vítám mezi příznivce dnešního tématu a těším se, že mi o svých pohybových aktivitách něco napíšete.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na:

Balíček sprchových gelů Radox

r

Reklama