Jste sama a chybí vám partner? Selhávají klasické seznamovací praktiky a příležitosti? Nebo jste hodně nesmělá? Vyzkoušejte seznamování na internetu. Čím dál tím více singles vyhledává online seznamky a řada jejích uživatelů je opouští po boku přesně takového partnera, jakého hledali. Vyzkoušejte tento způsob a udělejte si vlastní názor, zda je to cesta právě pro vás.

seznamka

Například nová ryze česká seznamka Leyter.com nabízí kombinaci seznamovacích služeb, sociální sítě a místa pro tvorbu a plánování vlastních akcí. Internetové seznamky už tedy nejsou pouze místem, kde si vyměníte pár řádků s potencionálním partnerem. Naopak, dnešním trendem je dostat uživatele co nejdříve z internetu do reality.

Když už se rozhodnete využít internetu jako „dohazovače“, buďte obezřetná. Nestačí udělat si profil na slepo na několika seznamkách a pak jen čekat, kdo se chytí. Postupujte systematicky, promyšleně a maximálně efektivně. Je všeobecně známo, že řada uživatelů online seznamek zde loví jen partnery na příležitostný sex. Musíte dát tedy jasně najevo, co hledáte právě vy. Dejte si tu práci a vyplňte informace o sobě, lépe tak narazíte na člověka se stejnými zájmy. Na druhou stranu nepouštějte po internetu žádná data ryze osobního či finančního charakteru, vystavujete se tak ohrožení.

Nejdůležitější součástí vaší internetové image je samozřejmě fotka. „Výběr správné fotky je stěžejní. Ženy jsou obecně více vnímavé a jako profilovou fotku si vybírají obrázek, který je zobrazuje hezky, na barevném pozadí, s úsměvem, prostě přirozeně. Rozhodně nedoporučuji zveřejňovat vyzývavé či eroticky laděné fotografie, pokud se primárně za tímto účelem nechcete seznamovat. Bohužel někteří muži si často jako svoji profilovou fotku zvolí šedivý obrázek z webkamery, který každého spíše odradí,“ komentuje sexuolog MUDr. Petra Vrzáčková.

Nebuďte pasivní a oslovujte první. Muži se vám sice budou ozývat, zvláště když si dáte záležet na fotografii, ale není nad vlastní výběr. Odhoďte tedy běžný stud a aktivně komunikujte. Až si svého vyvoleného či vyvolené trochu oťukáte, zvažte kam na první rande. Kino je fajn, ale ne pro dva cizí lidi, co se chtějí trochu poznat. Večeře je zase poměrně dlouhá a limituje možnosti útěku. Káva či procházka je neutrální a vhodné prostředí pro vytvoření si názoru na druhou osobu. „Na první schůzku se oblečte pohodlně a hezky, abyste se cítila dobře a sebejistě. Stejně jako u fotografií, vyvarujte se hlubokým výstřihům a minisukním, vzbudíte tím dojem, že vám jde v prvé řadě o sex a váš vyvolený se na to zaměří,“ varuje paní doktorka Vrzáčková.

seznamka

Jakmile se už jednou setkáte osobně, nechte se vést vlastními pocity. Pokud vám partner vyhovuje, pusťte se směle do dalších kroků a náležitě se poznávejte. Druhé, třetí rande, výlety, kina, večeře... Vždyť to znáte. Pokud nevyhovuje, utněte to v počátku a neztrácejte zbytečně čas. Na Leyteru jich čeká dost a jistě potkáte i lepšího.

Reklama