Co si o Dušičkách myslí čtenářka s nickem Tana M.? Jak se dostává s pochmurné nálady? Za její příspěvek a názor na dnešní téma jí děkujeme

Dušičky. Už jsou to celé 2 roky, kdy jsem napsala svůj první připsěvek na ženu-in cz. A zrovna na téma dušičky. Nebyl to jen první příspěvek, ale i krátká vzpomínka na tatínka, na kterého vždy na dušičky vzpomínám. Na člověka, který byl moc statečný, pracovitý, spravedlivý. Neměla jsem však čas, se s ním rozloučit. Vše přišlo nějak moc náhle. I když jsem celý týden před jeho smrtí měla moc divné sny. Chtěla jsem na druhý břeh řeky, na kterém stál táta. Ve svém snění, mně táta říkal, že z jeho břehu, na kterém stojí, se již nikdo nevrátí. Ah.....

Ale dnes, aby jsem se neopakovala, napíšu něco o dušičkách. Pro dnešní mladou generaci, dušičky skoro nic neznamenají. Nevím, zda je to hektickou dobou, nebo i tím, že vztahy jsou čím dál tím víc reálnější. Když se blíží dušičky, svátek zemřelých, doba vzpomínání, zapalování svíček, nakupování věnců, oslava Hallovenu, na mně dolehne doslova, ale doslova - velká deprese. Přiznám se, že každým rokem trošku větší.

Vždy musím vytáhnout kamarádku, a jdeme do kavárny, a probíráme celé hodiny život ze všech stran. Pak se vrátím domů, zapálím svíčku a snažím se moc nemyslet na to, co je už nenávratně pryč. Čas, který nelze zastavit.

Tana M.

Díky za názor a možná i návod, jak se dostat z chmurné nálady

Jak se bráníte chmurným náladám vy, milé ženy-in? Snažíte se jim nepodlehnout, nebo se jim někdy ráda poddáte? Co děláte pro to, abyste se v těchto pošmourných dnech cítila veseleji? Co vám spolehlivě zažene špatnou nebo smutnou náladu? Jdete na to stejně, jako Tana M, nebo máte jiný recept? Poraďte, jak se dostat z podzimní "depky"? I to může být součástí dnešního tématu.

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama