Předem musím napsat, že mě hned tak něco nepoloží, nejsem strašpytel, ale občas se člověk vyklepe, ani neví jak.

Před čtrnácti dny jsme byli večer bowlovat a při návratu si moje drahá polovička nadvakrát zlomila nohu. To jsem už tady živě popisovala, ale to, co následovalo, se velice hodí pro dnešní téma.

     Než jsme v nemocnici absolvovali všechny procedury potřebné pro přijetí, bylo po půlnoci, a tak jsme se synem dorazili domů v jednu v noci. Když jsme přijížděli k našemu domečku, hned jsem si všimla světla ve sklepě. Nikdo jiný v tu chvíli doma nebyl a nebyla jsem si vědoma, že bych před odjezdem byla ve sklepě a zapomněla zhasnout, ale budiž stávají se takové výpadky. Jen jsme se přezuli a už jsem otevírala dveře do sklepa … uvnitř tma. Měla jsem takový podivný pocit okolo žaludku a syn mě ujistil, že to světlo z okénka viděl taky.

     Budete se asi smát, když si představíte, jak se v kuchyni ozbrojuju půlmetrovým kuchákem, synek rovněž a vyrážíme do sklepa. Před sebou tlačím našeho vlčáka, kterému se evidentně do sklepa nechce. Na sebevědomí mi to rovněž nepřidává. Před synem nechci vypadat jako bábovka a jdu v čele. V uhelném sklípku všechno v pořádku, v kotelně nikdo, v zeleninovém rovněž. Připadám si jako magor, ale dost mě to uklidňuje. To mi ale nebrání sklep uzamknout a před dveře přistrčit křesílko z chodby. S juniorem jsme obešli všechna okna a dveře a všude dobře zavřeli a zamkli. Potom už klidnější hupky šupky do hajan.

     Bylo už půl druhé a začala jsem pomalu usínat. Najednou se na chodbě rozsvítí a do ložnice vejde syn: „Maminko, nechci tě strašit, ale ve sklepě se zase svítí!“. To už mi opravdu běhal mráz po zádech. Vyhlédla jsem z okna v obýváku a v poklicích zaparkovaného auta se skutečně odráželo světlo ze sklepního okénka. Musím se přiznat, že to už se mi nohy roztřásly.

    Následovala další trestná výprava do sklepa. Asi by byl na nás opravdu boží pohled. Dvě postavičky v pyžamech, jedna v ruce kladivo a druhá vzduchovku, vyrážejí do boje. Rambo by z nás měl radost. Odsunula jsem křeslo ode dveří, odemkla a prudce otevřela dveře. V jedné ruce kladivo a druhou rozsvítila, protože bylo zhasnuto. Krůček po krůčku jsem se plížila sklepem a syn to jistil za mnou. Nikde nikdo!!!!!! Bylo to na blázinec.

    Vešla jsem do uhelného sklepa a …začala jsem se smát jako blázen. Den před tím nám totiž přivezli uhlí a protože byl sklípek plný až nahoru a nebylo pořádně vidět, rozsvítila jsem si na to montážní závěsnou lampu, kterou jsem zapomněla zhasnout! Když byla v celém sklepě tma, svítila okénkem. Když jsem si na trestnou výpravu rozsvítila hlavní světla, nebylo vidět, že lampa svítí.

     Před sebou jsem si připadala jako sklerotik, ale u syna jsem evidentně stoupla v ceně, protože maminku jako odvážného Ramba ocenil. Doufám, že příště nezačnu rovnou střílet.

 

Vikina007


Jo, jo, dnes se strašíme.

redakce@zena-in.cz

Reklama