Před nedávnem proběhla na Ženě-in soutěž o 5 vstupů do fitness centra Oasis City na Václavském náměstí. Nebyly to ale jen tak obyčejné vstupy, jednalo se o cvičení s osobním trenérem, který čtenářkám vysvětlil, co přesně jejich tělo potřebuje. Původně jsem chtěl psát dlouhý článek o tom, jaké to bylo, ale pak přišla perfektní reportáž od čtenářky s nickem Verahl, která nelenila a do Prahy přijela až z Prostějova!

Je to lán světa, ale podle všeho se zdá, že si návštěvu Oasis City užila. Bohužel kromě ní přišla už jen jedna výherkyně, ostatní vstupenky propadly. Proto jí děkuji a děkuji i trenérkám a trenérovi, kteří se nám v centru naplno věnovali. Rozhodně to stálo za to!

Cvičení se Ženou-in a s Mirkou

Ráno mi zvoní budík už v 5 hodin, moc se mi vstávat nechce, ale pak si uvědomím, že dnes jedu do Prahy, užít si výhru z Ženy-in.  Rychle vylítnu z postele, snídaně a už pádím na vlak, který mě odveze k cíli mé cesty, na Václavák do fitka, abych si užila svůj den s osobním trenérem.

Přicházím do fitka trochu dřív, ale už na recepci jsem přivítána s úsměvem, dostávám svůj klíč a jdu do šatny. V šatně se potkávám s další ženou, a když si ji po očku prohlížím, tak si v duchu říkám: Holka, kam jsi to vlezla? Budeš tady vypadat dooost blbě, no ale co už. A vůbec, nikdo není dokonalý a hlavně, že s tím chceš něco dělat. Vyjdu ven ze šatny a tam už jsou u stolku dvě ženy a muž ve sportovním, tak si sednu k druhému stolku, a to už přichází Mirka Vošická a vzájemně nás představí.

Je už téměř 12 hodin a z výherkyň jsme tam jen dvě. Čekáme asi 20 minut, jestli přijde ještě někdo, vždyť výhra byla pro deset žen s možností darování, tak snad někdo ještě dorazí. Během té doby nám Mirka ukazuje prostory aqua zóny, které máme v rámci výhry také možnost zdarma využít – sauna, pára, masážní vany, relaxační centrum a dvě solária. Mezitím přijde za námi i redaktor Ženy-in Richard Klíčník, aby viděl, jak si užijeme svou výhru.

Mirka nás rozdělila do dvou skupin a začalo se. Nejdřív se koukneme na váhu, ale trochu podrobněji, během několika vteřin se dozvím nejen svou váhu, ale i BMI, rozložení svalů a tuků po těle a ještě spoustu jiných údajů, až mi z toho jde hlava kolem a jsem ráda, že si můžu v klidu sednout a Mirka mi všechno vysvětlí. Zároveň u povídání probereme můj zdravotní stav, zkušenosti s cvičením a pomalu se přesouváme do posilovny. Začneme 5 minut na spinningovém kole a pak už přijde na řadu samotné cvičení. Během necelých dvou hodin jsem se naučila uvolnit krční páteř, protáhnout všechny svaly, cviky na zpevnění bříška a zadečku. Při cvičení s Flexi-barem jsem byla ze začátku dost zaražená, co mi takové kmitání může dát… pak jsem ale poznala, jak cítím při cvičení celé tělo. (Flexi-bar je ta laminátová tyč, kterou vidíte ve Věřiných rukou na obrázku. Jedná se o novou pomůcku, jak posílit svalstvo, ba i zhubnout!)

Všechny cviky si asi nezapamatuji, ale i tak je toho dost. A co je pro mě úplně nejlepší, všechno můžu cvičit doma bez drahých přístrojů, jediné, co si musím hned v pondělí koupit, je pružná guma na protažení svalů. Mirka s Veronikou mi všechno ukázaly, upozornily na možné chyby u takových začátečníků, jako jsem já, a já se po těch dvou hodinách cítila úplně super.

Potom jsem si sedla ještě s Radkem na příjemné povídání o jídelníčku, poradil mi, kde a jak upravit jídlo, aby šla váha dolů, a taky co všechno se i při mé nemoci dá udělat pro zlepšení kondice.

Za chvíli už ale bude 16 hodin, takže honem se rozloučit s Mirkou, Veronikou a ostatními trenéry, poděkovat za super den a rychle na nádraží.  Po 4 hodinách jízdy vlakem vystupuji v Prostějově unavená, ale spokojená, a trochu začínám cítit svaly na nohách. To ještě netuším, co mě čeká v neděli ráno.:)

V neděli ráno totiž zjišťuji, že je v mém těle tolik svalů, o kterých jsem do včerejška neměla vůbec tušení, a teď snad mimo svalů na hlavě vím úplně o všech.

Milá redakce Ženy-in, děkuji za super zážitek a za fantastický den!!!

Tak jak se vám líbila reportáž z Oasis City? Svěřili byste se do rukou Mirky a ostatních? Pokud ano, neváhejte jí napsat! Kontakt na ni naleznete ZDE a Oasis City je vám pochopitelně také vždy k dispozici!

Reklama