Vždycky jste si přála bydlet v hezkém domě, ale také v domě, který by byl šetrný k životnímu prostředí a také úsporný z pohledu spotřeby energií? Že nejde skloubit oba tyto požadavky v jeden? Budete překvapená, co všechno dnes umí moderní stavební materiály.

ytong

Nejen že jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin, takže pokud máte v rodině alergika, vyhnete se problémům s vlhkostí či suchým vzduchem, ale vynikají i výraznými tepelněizolačními vlastnosti, díky kterým ušetříte nemalé finanční prostředky, spojené s provozem na bydlení.

To nejlepší pro celou rodinu

Pojďme se podívat do domu paní Zdeny, ve kterém bydlí se svou rodinou a dětmi. Když se před několika lety rozhodli přestěhovat se z peneláku a stavět dům, rozmýšleli se, z jakého materiálu. Samozřejmě chtěli to nejvýhodnější nejen pro sebe, ale především pro své děti. Nakonec si pro svou stavbu vybrali pórobeton Ytong, a to nejen díky snadné manipulaci a výrazným tepelněizolačním vlastnostem, ale velmi se jim líbilo, že jejich dům bude postaven z tvárnic, které jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin. Jsou tudíž absolutně hygienicky a zdravotně nezávadné. Pórobeton navíc ve spojení s doporučenou sádrovou omítkou dokáže ovlivnit vlhkost vzduchu v interiéru. Díky milionům pórů vzduchu jednoduše absorbuje přebytečnou vlhkost a v případě nezdravě vysušeného vzduchu ji opět uvolňuje. Což ocenila paní Zdena hlavně, když byly děti malé a potřebovaly v místnosti stálé klima. Kvalita vnitřního prostředí se odvíjí od tepelné pohody interiéru, ať už se jedná o chladné zimní měsíce nebo letní parna. Zatímco vnější zateplení dokáže čelit zimním mrazům, s letním přehříváním už si neporadí. Pórobeton Ytong má ideální poměr mezi tepelnou izolací a tepelnou akumulací, dosahuje tak vyšší tepelné izolace než jiné zděné prvky a zároveň dokáže čelit letnímu přehřívání.

ytong

Kvalitní stavební materiál pomáhá i alergikům

S Ytongem je velmi spokojený také manžel Zdeny, který trpí alergiemi a navíc je astmatik. Ten, koho trápí astma, ví, jak je důležité pohybovat se v prostředí se správnou vlhkostí, která se pohybuje kolem 50 % při teplotě mezi 19 - 21 stupni. A to býval hlavně v chladném počasí problém, málo se větralo a vzduch byl buď příliš vlhký, nebo naopak hodně suchý. Díky Ytongu, který je schopný udržet stálou vlhkost tyto starosti také odpadly.

Celá rodina si život v domě nemůže vynachválit, a pokud by byla možnost rozhodnout se znovu, Ytong by určitě neměnili.

Více informací na www.ytong.cz nebo na bezplatné informační lince 800 828 828 od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hod.

ytong

Reklama