Oslovili jsme několik maminek, aby nám napsaly, jak řeší nechtěné cizopasníky ve vlasové pokožce svých dětí - vši.

Karolína 35
Můj šestiletý syn je má tak 2x do roka. Naštěstí jsme je vždy podchytili včas, neměl je ještě moc rozmnožené. Vždy je přinese za školky. Má krátké vlasy, takže to řešíme ostříháním na ježka a přemytím šamponem proti vším. Nejčastěji používám Diffusil, osvěčil se mi. Ještě raději měním ložní prádlo celé rodiny a všichni si prohlédneme hlavu.

Gábina 40
vesMám jedenáctiletou dceru, má vlasy skoro pod zadek a hodně si na nich zakládá. Když dostane vši, je to pohroma. Ale stane se to. Bohužel ve škole je to čím dál častější. Jednou se stalo, že je měla celá naše rodina.
Když dcera přinese vši, pracně jí vybírám hnidy a vlasy myjeme šamponem na vši. Je to akce je vybírat, ale vyplatí se. Vždy se přemýváme šamponem celá rodina.

Hana 27
Jako malá jsem je měla taky, překvapuje mě, že v dnešní době ještě jsou. Můj pětiletý syn je občas přinese ze školky. Naštěstí komunikujeme s učitelkou, takže se hned všichni dozví, že se vyskytly vši a že mají dětem prohlédnout hlavu. Jak to řešíme? Jdu hned koupit přípravek na hubení vší a odvšivujeme. Synovi často prohlížím hlavu.

Ivana 42
Vši řešíme v naší rodině pravidelně - nezáleží na ročním období. Pravděpodobnost výskytu se zvyšuje po absolvování hromadných školních akcí - výletů, lyžařských výcviků, škol přírodě apod.
Přípravky na vši střídáme, podle toho, co je zrovna na trhu. Někdy stačí jedno umytí, většinou však proceduru opakujeme. Moje kamarádka mi poradila barvu na vlasy, ta prý ničí vši zaručeně. To jsme ale zatím nezkusili.

Redakční tip na přípravek proti vším:

Vyzkoušejte osvědčený Diffusil H Forte nebo vyzkoušet úplnou novinku - přípravek bez obsahu insekticidů - Diffusil Care. Pokud si vaše dítě přinese trofej v podobě zvířátek ve vlasech, musíte konat ihned a rychle! Jaké zbraně potřebujete?

Umyjte vlasy přípravkem proti parazitům

vesTady doporučuje značka Diffusil svou novinku Diffusil Care. Tento vysoce účinný přípravek je vyrobený na základě silikónových a přírodních olejů - neobsahuje insekticid. Díky fyzikálnímu účinku si vši nemůžou na tento přípravek vytvořit rezistenci a zároveň je vysoce šetrný k pokožce. Obsahuje vitamin E, který pečuje o citlivou pokožku, Andirobový olej pocházející z amazonských pralesů, rovněž známý svými odpuzujícími účinky proti hmyzu a Tea Tree olej s repelentními účinky. Je vhodný pro celou rodinu, děti, dospělé, pro těhotné a kojící ženy. Jedno balení vydrží až na 10 aplikací.
Pozor! Celou proceduru mytí vlasů je potřeba zopakovat po týdnu nebo dvou. Hnidy prochází různými etapami života a některé stádium může ve vlasech přežít.

Více informací najdete na stránkách www.biolit.cz

Reklama