Zdraví

Jak řeší maminky drobná poranění a malé úrazy?

Léto přináší velké množství radovánek, ale také mnoho rizik. Sportujeme, chodíme na výlety, máme daleko více pohybu venku, než v chladných měsících. Také chodíme „nalehko“, takže naše pokožka není všude dostatečně chráněná. Mezi běžné situace, které musíte v létě řešit, patří drobná poranění. Odřeniny, škrábance, opruzeniny, praskliny, puchýře a další různé oděrky. Navíc, pokud máte děti, je jasné, že v létě, když pobíhají bezstarostně venku v přírodě, velmi snadno přijdou k drobným i bohužel závažnějším úrazům.

Zeptali jsme se několika maminek, jak řeší se svými dětmi drobné úrazy a poranění

Monika, 29 let, syn 1,5 roku

Můj malý synek je velmi zvídavý, musí stále někam lézt, do všeho strká ruce, musí všechno sledovat na všechno sahat. I když jsem mu stále v patách, je ho těžké vždy uhlídat. Také si velmi rád stále svléká boty, takže nemá chráněná chodidla. I když chodí velmi dobře, hodně padá, protože se rozeběhne a zakopne. Nedávno si díky pádu odřel čelo, kde mu vyskočila boule. Odřenin a škrábanců máme tedy velké množství. Jde do všeho po hlavě, ale když je bolístka, tak jde hrdinství stranou a přichází velký pláč. Pro mne je tedy ideální k ošetření poranění  desinfekce, která neštípe a rychle hojí. Jako  třešničkou na dortu jsou pak náplasti s obrázky.

Gabriela, dcera 5 let

Moje dcera se naučila jezdit na kole, a jakmile vysvitlo sluníčko, chce se naučit na kolečkových bruslích. Je šikovná, ale i přesto hodně padá. I když má chrániče a helmu, od pádů a odřenin je neuchráním. Nosíme tedy sebou do parku a na cyklostezku lahev s čistou vodou, vhlčené ubrousky a desinfekční krém s náplastmi. Je lepší ránu ošetřit hned, než jít s brekem domů.

Věra, dcera 8 let

Moje dcera hodně sportuje, chodí na různé pohybové kroužky. Je sice už větší a vyrostla z let, kdy jsme odřeniny hodně řešili, stejně se díky sportu často poraní. Naposledy měla od šplhání po tyči z tělocviku úplně sedřenou kůži na nártech. Musela jsem ji odřeniny mazat léčivou desinfekční mastičkou a dávat jí volnější boty, aby se jí to lépe hojilo.

Marika, syn 7 let

U nás není týdne, abychom nelepili náplastí nějaký šrám, odřené koleno nebo škrábanec. Je to velmi živý kluk, který neposedí, takže je stále co řešit. Naštěstí, když se jedná jen o malou ranku, už nebrečí a ví, že je potřeba ránu vyčistit a ošetřit. Má už vyzkoušeno, že dezinfekční krém ho nepálí.

 

Náš tip pro ošetření drobných ran:

Bepanthen® Plus je vzhledem k jeho dezinfekčním a hojivým účinkům vhodné používat na ošetření drobných povrchových poranění, odřenin a škrábnutí s rizikem infekce. Tento léčivý přípravek, udržuje ránu hydratovanou, podporuje hojení a omezuje množení bakterií. Bepanthen Plus lze lehce nanášet i omývat, nemastí ani nelepí.

Bepanthen® Plus je k dostání v balení o velikosti30 g.

Použití

Bepanthen® Plus se lehce nanáší, nemastí a nelepí. Lze jej použít na různé druhy povrchových poranění, u nichž hrozí nebezpečí infekce: například na drobné řezné rány a odřeniny, oděrky, záděry, trhliny a praskliny pokožky, drobná povrchová poranění pokožky (např. po epilaci, depilaci či tetování), u proleženin a otlaků nebo u malých chirurgických výkonů.

 bepanthen

Léčivé látky

Bepanthen® Plus obsahuje dvě léčivé látky. Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na kyselinu pantothenovou ze skupiny B vitaminů. Ta je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže a zvyšuje pružnost a pevnost jizev. Chlorhexidin je látka s dezinfekčním účinkem, který znemožňuje množení některých bakterií na povrchu ran. Tím brání vzniku a šíření infekce v ráně.

Bepanthen® Plus je k dostání v balení o velikosti 30 g a nově také 100g.

Více na www.bepathen.cz

Bepanthen Plus je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen Plus je léčivý přípravek k vnějšímu použití.

L.CZ.MKT.CC.03.2017.0974

Inzerce:

bep

   
11.05.2017 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Clever45 [*]

  Já jsem tuhle mastičku objevila teď v létě. V tom teple se mi udělaly potničky a tahle mastička mi na ně pomohla :)

  superkarma: 0 29.08.2017, 21:32:37
 2. [5] Piller [*]

  jj, je dobrá, ale taky spís užíváme mastičku neoPhytiol :) https://www.rosenpharma.cz/produkty/dermokosmetika/prvni-pomoc/neophytiol

  superkarma: 0 08.06.2017, 09:38:32
 3. [4] Amanda.78 [*]

  tohle je dobra masticka, ale nam se spis osvedcila masticka od rosen pharmy

  superkarma: 0 25.05.2017, 14:12:16
 4. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Dobrá značka. Doma máme a často používáme Sml59

  superkarma: 0 11.05.2017, 11:35:40
 5. [2] bobani [*]

  koupím si jej . stránka nejde zobrazit

  superkarma: 0 11.05.2017, 09:46:50
 6. avatar
  [1] lennulik [*]

  Jo z toho šplhání po tyči ve škole jsem měla vždycky taky sedřenou kůži. To by měli zakázat, je to týrání dětí Sml30 Jinak Bepanthen za nás super v jakémkoli provedení Sml67 A v tom odkazu je chyba - chybí N v názvu, takže stránka nenaběhne.

  superkarma: 0 11.05.2017, 08:25:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme