Bulvár

Jak reagovat na komplimenty?


Byly doby, kdy jsem měla nízké sebevědomí.

Měla jsem obavy se i na něco zeptat, případně po někom něco chtít. Ale naštěstí jsou tyhle neopodstatněné strachy už za mnou. A jsem tomu ráda.

Dneska si dokážu trvat na svém, vím, co chci a jak toho dosáhnout. Jdu si prostě za svým cílem. Tímhle stylem si plním svá přání.

Myslím si, že člověk v prvé řadě musí mít rád sám sebe. Mám na mysli samozřejmě zdravě rád, bohužel egoistů a sobců je i tak až dost.

Zdravé sebevědomí je to nejlepší, co pro sebe může každý z nás udělat. Můžu upřímně říct, že se mám ráda. Mám ráda svoje klady, méně už svoje zápory, ale snažím se na sobě pracovat.

Vím, co mi sluší, a dokážu si to říct. Hned se samozřejmě cítím líp. Možná mám nějaký ten špíček, ale mám třeba hezké oči, takže na sobě vyzdvihnu klady a zápory se snažím maskovat.

Bohužel nedokáži přijímat komplimenty. Nevím totiž, jak na ně reagovat. Samozřejmě upřímná lichotka potěší, ale neupřímná lichotka mi vadí. Proto se neupřímné komplimenty snažím nějak zamluvit.

Když se mi podaří něco, co jsem si přála, nebo o to usilovala, pochválím se. Je to pro mě odměna za dobře odvedenou práci. Je důležité umět se pochválit, protože to za mě nikdo jiný neudělá.

Proto mějme se rády, milé ženy-in. Je to důležité pro stav naší mysli. Když víte, že se vám něco povedlo, pochvalte se. Když víte, že vám to sluší, řekněte si to. Uvidíte, že se hned budete cítit líp a okolí to taky pozná.

S úsměvem na rtech přeju hezký den

Jarča

Milá Jarčo,
máte pravdu. Je důležité se umět pochválit. Ale někdy dobře míněná a pravdivá lichotka od druhého přece jenom potěší dušičku :-). Ale neupřímných je většinu víc a ty je opravdu někdy lepší ignorovat.

Od koho Vás pochvala nejvíce potěší?
Proč se nemáte ráda?
Umíte se odměnit?

Máte recept na zvýšení sebevědomí?


Čekáme na Vaše rady a příspěvky na téma: MÁM SE RÁDA

                                                         redakce@zena-in.cz


   
16.01.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] macasev [*]

  F@un:

  superkarma: 0 16.01.2006, 15:14:39
 2. avatar
  [9] Žábina [*]

  někde jsem četla rozhovor s nějakou cizinkou která říkala, že naše ženy neumějí přijímat lichotky - pokud někdo ženě řekne - máš krásnou halenku - ona odpoví - jé, ta je z výprodeje, byla hrozně levná apod...např. francouzka odpoví - děkuji - a i když ta halenka byla z výprodeje a byla hrozně levná, neřekne to

  superkarma: 0 16.01.2006, 14:43:25
 3. [8] Anai [*]

  A ještě otázky:
  1.Pochvala mě potěší úplně od každého, samozřejmě že ta týkající se zevnějšku od a ta týkající se práce zase od šéfa v úřadě a režiséra v divadle
  2. Kdysi jsem se neměla ráda a můj život byl peklem. Dnes se ráda mám a užívám si každé hodinky, ba každé minutky, které prožiju!
  3. Umím, akorát na to nemám často dost finančních prostředků!
  4. Ano, mám: dostat se až na samé dno vinou nedostatku svého sebevědomí a pak se odrazit - a jde to najednou samo! Akorát to "dno" Vám nikomu nepřeju....

  superkarma: 0 16.01.2006, 14:00:19
 4. [7] Anai [*]

  Komplimenty umíme přijímat teprve poté, co získáme zdravé sebevědomí! Já je miluju, všechny, které cítím, že jsou myšleny vážně, týkající se mého zevnějšku, mých schopností, prostě všeho! Nikdy jich není dost! Vždy se zářivě usměju (prostě je mi tak krásně, že ten úsměv předpokládám, že je zářivý) a nadšeně poděkuju!!! Zkuste to taky a uvidíte, jak krásně si vychutnáte libý pocit ze sebe samé!

  superkarma: 0 16.01.2006, 13:57:19
 5. avatar
  [6] emma [*]

  taky myslím, že není co řešit. DĚKUJI bohatě postačí

  superkarma: 0 16.01.2006, 13:49:26
 6. avatar
  [5] alko [*]

  Ferdicka: no, už tolik ne, ale hlavně už nemám tu drzost

  superkarma: 0 16.01.2006, 13:43:01
 7. avatar
  [3] Kelly [*]

  Je to tak prosté ... s úsměvem řeknu: "Děkuji" ... ne?

  superkarma: 0 16.01.2006, 13:02:51
 8. avatar
  [2] alko [*]

  V mládí jsem na kompliment "Vám to sluší" odpovídala "Já vím." A pak jsem se pásla na rozpacích lichotníka

  superkarma: 0 16.01.2006, 12:56:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme