Nemáte představu, jak může vypadat konzultace u trichologa, co můžete očekávat a na co se připravit? Přečtěte si následující článek...

Na co se mě bude tricholog ptát při prvním setkání?
Pro správnou diagnózu je jedna z nejdůležitějších věcí vstupní konzultace. Tricholog bude chtít vědět, jak často si myjete vlasy, jaký používáte šampon, zda používáte kondicionér. Bude se ptát na způsob, jakým si sušíte vlasy, jaký máte pitný režim, stravovací návyky, zda užíváte nějaké léky nebo antikoncepci nebo zda jste za poslední dobu výrazně nezhubli.

Mám se na setkání nějak předem připravit?
Žádná speciální příprava není nutná. Důležitý je pozitivní přístup a nálada, která přispívá k přátelské komunikaci. Konzultace je uvolněnější a tricholog se dočká pravdivých odpovědí.

Pozná tricholog lépe problém z umytých vlasů nebo si je před konzultací člověk mýt nemá.
Dva dny před diagnózou se nedoporučuje vlasy mýt.

Jaké přístroje tricholog pro diagnózu používá, co tím zjistí?
Pro trichologa je důležitým pomocníkem mikrokamera, která dokáže vlas a vlasovou cibulku zvětšit až 250krát. Díky této technice se dá určit stav pokožky - její hydratace, elasticita, prokysličenou, funkce mazové žlázy atd.

Po vyšetření pokožky tricholog vezme klientovy několik vlasů z různých částí hlavy, cibulku následně zvětší pomocí mikrokamery a z tvaru cibulky zjistí například příčinu padání vlasů - zda jde o genetické padání vlasů, hormonální padání vlasů, padání vlasů po porodu. Podle tvaru cibulky zjistí, jak je vyživována  (proteiny, bílkoviny, stopové a minerální látky).

Fame

Jaké přípravky se pro léčbu využívají?
K léčbě Kapyderm používá celou škálu specializovaných přípravků - šampóny pro konkrétní typy vlasů, esenciální olejíčky, vlasová tonika - se základní výživou, proti padání vlasů, fungicidní a antibakteriální tonika, prokrvující ampule proti padání vlasů,  unikátní organickou rašelinu a kolagenovou emulzi.

Jaký je obvyklý postup řešení problémů?
Postup bývá následující:     

  • vstupní konzultace
  • diagnostika mikrokamerou
  • procedura podle zjištěné závažnosti problému
  • doporučení přípravků na domácí ošetření

       Například lupénka, seborhoická dermatitida nebo jakýkoliv typ lupů se léčí přímo ve vlasových centrech. Na pokožku se aplikuje esenciální olejíček, který zjemní zrohovatělou pokožku, následně se nanese na pokožku organická rašelina, pokožka z rašeliny absorbuje vodu, tím se hydratuje a zároveň do sebe dostane velké množství stopových prvků a minerálních látek. Rašelinu pak necháme 20-30 minut  působit, poté při mytí provedeme peealing a pokožku tak zbavíme veškeré luzovitosti. Tím pokožku zcela vyčistíme, prokysličíme a vyživíme.

Léčba Kapyderm probíhá pod dohledem vyškoleného trichologa. Konzultace, diagnóza a kontroly nejsou zpoplatněny. 


Máte problém?

Na stránkách www.kapyderm.cz  můžete využít on-line diagnózu nebo napište dotaz do poradny ZDE. Vašimi dotazy se budou zabývat odborníci z oboru trichologie, kteří působí ve vlasovém ateliéru Fame v Praze.

Na otázky odpovídal tricholog Lukáš Rossbach z  atelieru Fame.

SOUTĚŽ

Hledáme někoho, kdo potřebuje opravdu pomoci!

Prosíme, aby se soutěže zúčastnili jen ti, kteří potřebují pomoci, aby mohli využít procedur!

Trápíte se s lupy, strupy nebo lupénkou? Myslíte, že by vám pomohl tricholog? Máte problém, který se nelepší, nenacházíte pomoc a řešení? Zkuste se zúčastnit soutěže a vyhrát jednu z hezkých cen!

Co můžete vyhrát...

1. cena: 3x vyživovací procedura v hodnotě 1 500 Kč v Salonu Fame v Praze na základě provedené vstupní diagnostiky a balíček produktů Kapyderm na doma v hodnotě 2 500 Kč

2. cena: 1x vyživovací procedura v hodnotě 500 Kč v Salonu Fame v Praze na základě provedené vstupní diagnostiky a balíček produktů Kapyderm na doma v hodnotě 1 700 Kč

3. cena: balíček produktů Kapyderm v hodnotě 1 000 Kč

Soutěžte ZDE

 

Reklama