Receptů na vánoční bramborový salát je velké množství. Někdo vychází z tradice, jiný zkouší odlehčené recepty. Variant je mnoho a poslední roky jsou ve velké oblibě. Naším tématem je bílý jogurt, který se používá jako alternativa majonéz. A na toto téma chceme s vámi diskutovat. Jak děláte bramborový salát? Vyzkoušeli jste někdy salát s bílým jogurtem? Jak vám chutnal?

valmez

Bramborový salát se stal již českou vánoční tradicí. V každé domácnosti představuje originál a existuje v nespočetných variantách, protože konečný výsledek závisí na použitých surovinách a přísadách. Základ tvoří brambory, petržel, celer, mrkev, hrášek, cibule, kyselé okurky spojené majonézou, ale přidávají se i vejce, salám, šunka, sýr či jiné ingredience. Zdravější variantu salátu připravila i Mlékárna Valašské Meziříčí. Je vhodný pro všechny ty, kteří si se rádi stravují zdravě nebo si nemohou ze zdravotních či jiných důvodu připravit tradiční bramborový salát. Salát doplněný Bílým jogurtem z Valašska je lehkou delikatesou jemné a lahodné chuti, na které si pochutná celá rodina.

valmez1

Naším tipem je Bílý jogurt z Valašska. Vyznačuje se jemnou a lahodnou chutí. Polotučný jogurt s obsahem tuku 3 % obsahuje živé jogurtové kultury a je držitelem značky kvality Klasa, kterou získávají kvalitní potravinářské a zemědělské výrobky českého původu. Zároveň si vysloužil ocenění „Nejlepší bílý jogurt 2010“ a Bílý jogurt z Valašska 500g se stal Regionální potravinou Zlínského kraje roku 2011. Tento výrobek lze využít v teplé i studené kuchyni, jako součást salátů, dortů, pomazánek a dalších kulinářských specialit. 

Více na http://www.mlekarna-valmez.cz/.

logo

Zapojte se do diskuse!

Jak děláte bramborový salát? Vyzkoušeli jste někdy salát s bílým jogurtem? Jak vám chutnal? Máte nějaký osvědčený recept? Napište nám do diskuse pod tento článek, jaké máte vyzkoušené recepty. Pět z vás odměníme dárkovou taškou s produkty Bonduelle, které se vám budou hodit pro přípravu bramborového salátu.

Reklama