Novinky

Jak připravit kolo na zimní spánek

Mnoho cyklistů nechává své kolo servisovat před sezónou, nebo v případě, že se něco porouchá. Stejně důležitý je ale také posezónní servis a správný způsob uložení kola k „zimnímu spánku“.  Čas pro tuto péči o kolo nastává právě nyní.

 „V ideálním případě byste měli kolo po sezóně svěřit odbornému servisu, kde ho dokonale vyčistí a promažou důležité komponenty. Vyhnete se tím nepříjemnému překvapení, které by vás jinak nejspíš čekalo na jaře,“ vysvětluje Karel Studnička ze specializované cyklistické prodejny Ski a Bike Centrum Radotín.

dldldld

Tímto překvapením by mohla být například zarezlá ložiska středu šlapání, odkud vlhkost při běžné očistě kola sami dokonale jen těžko odstraníte. Častým problémem také bývá zatuhlý řetěz, který je třeba po zimní přestávce vyměnit.

dkkdkddd

Podzimní doba, kdy již na kolo vyrážíte jen zřídka nebo vůbec, je ideální pro ponechání kola v servisu i delší dobu. Kolo vám tolik nechybí, a tak vám nevadí, když zůstane v servisu týden a déle.

Proto je vhodné podzimní období využít například pro náročnější opravy, jakou jsou například repase vidlice a tlumiče. „U těchto oprav se často čeká na náhradní díly i několik týdnů, proto je pro zákazníky velmi nepříjemné podstupovat je v plné cyklistické sezóně,“ varuje Karel Studnička.

dkkdkdd

Zimní období není pro opravy kol vhodné, většina cykloservisů v našich zeměpisných šířkách totiž v zimě servisuje lyže a k opravám kol se vrací až na jaře, těsně před vypuknutím nové cyklistické sezony. „Jenže v té době se na nás obrací spousta cyklistů, kteří zanedbali posezónní servis, nebo kolo špatně uskladnili a my nestačíme jejich požadavky uspokojovat. Oni si pak musí na první vyjížďku počkat,“ doporučuje Karel Studnička.

Pokud se domníváte, že vaše kolo servis nepotřebuje, alespoň ho po sezóně důkladně vyčistěte, promažte řetěz a uskladněte na vhodném místě. „Kolo by mělo být především v suchu. Pokud už ho musíte mít na balkoně, alespoň ho přikryjte, aby se k němu pokud možno nedostala vlhkost,“ uzavírá Karel Studnička.

dkdkkddddd

Ski a Bike Centrum Radotínje specializovaná prodejna pro lyžování a cyklistiku, založená v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení a provozuje špičkový lyžařský a cyklistický servis, test centrum a půjčovnu lyží. Patří pod ni také dětské prodejny Skibi Kids, specializované na dětský technický textil a vše pro dětskou cyklistiku, lyžování, plavání a in-line bruslení. Více informací naleznete na stránkách www.skiservis.cz.

Pro další informace prosím kontaktujte produktového specialistu Karla Studničku, tel.: 739 668 744, e-mail: karel.studnicka@skiservis.cz, Ski a Bike Centrum Radotín, Topasová 1, Praha 5 - Radotín.

Zdroj: tisková zpráva

   
25.09.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [3] Marika11 [*]

  s bicyklom je to ako s autom, vyžaduje kompletný servis. pneuservis nevynímajúc :D

  superkarma: 0 28.01.2016, 07:17:16
 2. [2] Garwa [*]

  Já se na přípravu kola na letošní zimu ani nějak moc nepřipravuju, v plánu mám, že na jaro koupím nějaká použiá kola a starých se zbavím.

  superkarma: 0 29.10.2014, 02:03:23
 3. avatar
  [1] kobližka [*]

  Doufám,že ještě nějaký kilometr najedu,než kolo uložím k zimnímu spánku Sml16 ale jinak ho dávám prohlédnout k odborníkovi u nás.

  superkarma: 0 25.09.2014, 16:23:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme