Zdraví

Jak předcházet celulitidě

Prevence je vždycky lepší než léčba. To vědí i lékaři, ke kterým přicházejí pacientky s žádostí, aby je zbavili celulitidy. Stejně jako u mnoha dalších fyzických nešvarů, i s celulitidou se nejlépe bojuje v začátku a především – hlavní zásadou je důslednost. Co byste tedy určitě měli a neměli dělat, pokud nechcete mít pomerančovou kůži?

Posilujte krevní oběh – pravidelně používejte nezatěžující fyzické cviky zapojující činnost mnoha svalů, zejména dolních končetin.

Udržujte svou tělesnou hmotnost – dodržujte vhodnou dietu (omezte pochutiny a alkohol), hlídejte konzumaci soli, sacharidů, živočišných tuků, denně jezte ovoce, zeleninu a jogurt.

Pijte nejméně 2 litry vody denně (nepočítají se tekutiny obsažené v jídle).

Nekuřte – použitím nikotinových náplastí můžete do značné míry omezit počet vykouřených cigaret nebo úplně přestat kouřit.

Nenoste těsně upnuté oděvy (těsné kalhoty, pásky apod.), které zpomalují krevní a lymfatický oběh.

Neseďte nebo nestůjte dlouhodobě v jedné pozici (dělejte pravidelné přestávky na procvičení během práce vestoje nebo vsedě).

Provádějte pravidelně jednoduchou masáž částí těla, kde se může vyskytnout celulitida (občas si můžete dopřát odbornou masáž nebo lymfatickou drenáž).

Pravidelně používejte kvalitní zeštíhlující kosmetické přípravky a prostředky zmírňující celulitidu, nejúčinněji působí přímo po teplé koupeli, která otevírá póry, a tím usnadňuje pronikání aktivních složek do kůže.

Tip: Chladivý gel proti celulitidě od AVON, o kterém se více dozvíte například na www.avoncosmetics.cz nebo ho žádejte u své Avonlady.
   
27.03.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Simba: Od Ryoru ten břečťanový? Znám

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:50:42
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Předcházet je pozdě a KAŽDÉ kalhoty jsou mi těsné a upnuté

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:49:38
 3. avatar
  [3] Simba [*]

  I můj problém, zrovna včera jsem koukla do zrcadla a zhrozila se. Vyzkoušela jsem už krémy od YR, od Dermacolu, od Ryoru .... Cvičím, snažím se dostatečně pít,.. A nestačí to.

  superkarma: 0 20.11.2003, 09:25:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme