Vztahy

Jak poznáte spřízněnou duši?

Spřízněná duše. Kdo to vlastně je? Je to člověk, který s vámi sdílí to, co je pro vás důležité - dobrý vkus, smysl pro humor, nadšení pro sport. Cokoliv. Člověk, který vás potěší už jen tím, že na tomhle světě existuje s vámi.

soul

Ulice jsou jako rozlehlé zahrady, v nichž místo květin kvetou tváře lidí. A mezi všemi těmi tvářemi, které se vám do paměti zpravidla nijak nezapíšou, kdyby se jen mihla ta jedna jediná, bude vám den připadat najednou o mnoho hezčí. Vzduch začne vonět šeříkem, slunce svítí nějak víc, nebe je modřejší a mráz není až tak zlý, jak se před chvílí zdálo. Je to ta tvář, která se vám naopak do paměti vryla napořád.

Ta tvář patří člověku, který vám dokáže zvednout náladu už jen tím, že na tomhle světě existuje s vámi. Člověku, který zná většinu vašich myšlenek, aniž byste o nich musela mluvit nahlas. Smýšlí totiž skoro stejně a navíc vás dobře zná. Zná všechny druhy vašich úsměvů a také dobře ví, že jeden máte určený speciálně pro tu známou tvář.

Je to někdo, s kým můžete bez obav sdílet vše dobré i zlé. Přestože byste si to zlé nejradši nechala pro sebe a sdílela s touhle osobou jen radostné věci, je to právě ona osoba, kdo vám dokáže, že ani to zlé není až tak zlé. Když vás zmůže šibalská nálada, nenápadně nastaví lechtivá žebra, do kterých si můžete šťouchnout. Když se chcete odměnit, poví vám, kde najdete skvělé boty přesně pro vás. Po nákupech vás pozve na drink.

K této osobě chováte úplně stejný vztah jako ona k vám. Tohle je vaše spřízněná duše. Mám za to, že člověk v životě potká minimálně několik spřízněných duší. A minimálně jednu takovou duši, pro kterou byste i tu svojí zaprodala. A přesně o těchto bude dnes řeč.

Téma na dnešek: Moje spřízněná duše

Může to být kdokoliv. Sestra, matka, spolužačka, kamarádka, kterou jste náhodně potkala v kavárně, nebo i váš přítel. Napište nám o své spřízněné duši. O tom, jaký spolu máte vztah, jak jste ji potkala, jak dlouho se znáte. Pošlete své spřízněné duši vzkaz prostřednictvím Ženy-in.

Své příspěvky na téma spřízněná duše posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dnešního dne zveřejňovat. Z došlých e-mailů také vybereme jeden, jehož pisatelku odměníme balíčkem s vlasovou kosmetikou.

   
14.01.2011 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [3] macamala [*]

  To jsou ti lidé, kteří mi vždy poradí a spíše pohladí na duši, když je nějaký problém. Časem jsem pochopila, že je to rodinný kruh a osoba, kterou jsem do rodiny importovala - partner.

  superkarma: 0 14.01.2011, 10:04:21
 2. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Kdysi jsem si myslela, že je to můj manžel. Svěřovala jsem se mu se vším. Bohužel při rozvodu toho zneužil proti mně.

  Takže se svěřuji svému deníčku. Když mám nějaký smutek, trápení, vypíšu se z toho.

  Mám sice kamarádky, něco jim někdy svěřím, ale že bych při každém hnutí mysli zvedala telefon, to tedy rozhodně ne. Spíš vezmu propisku a otevřu ten deník.

  superkarma: 0 14.01.2011, 09:23:21
 3. avatar
  [1] Kaylie [*]

  Spřízněnou duši? Tu prostě POZNÁTE, nemusíte mít strach že vám něco unikne. Jakoby mezi vámi bylo neviditelné vlákno, nenacházím pro tohle slova,ale prostě to cítíte.

  Jako jsou lidé, které si nepustíte do svého ochranného pásma, tak jsou lidé, kde to nevadí, nehledě na stejné názory, myšlenky, sympatie.

  Nezáleží na kráse a věku. Prostě je něco mezi nebem a zemí.Sml80

  superkarma: 0 14.01.2011, 08:29:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme