Zdraví

Jak poznat kožní mykózu na nohou?

Pokožku ohrožuje řada onemocnění. Jednou z nejčastějších nemocí je mykóza pokožky nohou.

canestenTrápí vás nebo někoho z vašeho blízkého okolí plísně na nohou? Je to velmi infekční a rozšířené onemocnění, které nemusíte hned ze začátku rozeznat. Může postihnout každého z nás, v jakémkoliv věku. Kožní plísně (mykózy) patří vedle zubního kazu mezi nejčastější lidská onemocnění. Podle průzkumů postihují tyto kožní problémy až 30 % dospělé populace, přičemž přibližně dvě třetiny postižených lidí se neléčí vůbec nebo jen částečně.

Teď, kdy je teplé počasí, chodíme na boso, navštěvujeme bazény a brzy i venkovní koupaliště, je riziko nákazy ještě větší. Proto si dejte na plísńová onemocnění velký pozor.

Jak poznáme kožní mykózu na pokožce nohou?

Je-li kůže infikována mykózou, je zahájen proces, při kterém se houbovité mikroorganismy z kůže, nehtů a vlasů živí proteinem s názvem keratin. Při tomto procesu vznikají na kůži nežádoucí procesy, především nepříjemné svědění a pálení kůže, i na pohled může být i kůže zarudlá, s otokem. Dalším typickým příznakem je suchá kůže, na které se objevují šupinky. Někdy na ní najdete puchýřky, které později mohou praskat a kůže může dokonce i mokvat..  se v  meziprstí může projevovat i nepříjemným zápachem (zápach způsobují bakterie a značí vážnější stupeň kožní mykózy). Tyto příznaky se mohou objevit jednotlivě a nebo všechny společně. Prvním impulzem k zahájení léčby kožní mykózy je však právě nepříjemné svědění až pálení či mírné zarudnutí a šupení. kůže

Rozpoznejte problém s pokožkou! Kožní mykóza není podrážděná kůže či atopický ekzém, pozor na správnou diagnostiku!

V případě pouze zarudlé kůže se nemusí nutně jednat o kožní mykózu. Někdy je to jen příznak pouhého podráždění kůže, které za den dva zmizí. Zarudlá kůže se objevuje i na místech zapaření, ale není-li přítomen další příznak a zarudnutí samovolně zmizí, nejde ve většině případů o mykózu. S plísněmi kůže se také někdy pletou atypické formy atopického ekzému. Léčba atopického ekzému a kožní mykózy se však výrazně liší, proto je vhodné v případě nejistoty navštívit kožního lékaře, aby určil typ vašeho kožního problému.

Projevy kožní mykózy se mohou rozšiřovat a zhoršovat

Kožní mykózy jsou vysoce infekční onemocnění a rády se na kůži rozšiřují. Při tomto kožním onemocnění je tedy velice důležité začít s léčbou co nejdříve - hned po zjištění prvních příznaků. Včasná léčba zastaví další šíření kožní mykózy do jiných částí kůže či nehtů a zmírní projevy, jako je právě zarudlost kůže, olupování, svědění a pálení.

Jak se zbavit tohoto nepříjemného onemocnění? Mykózy je nutné včas léčit

Když se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy nehtů je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčbou ihned, jakmile spatříte její příznaky.

Bohužel domněnky o tom, že důkladná hygiena a preventivní léčba pomocí nejrůznějších krémů a mastí na nohy není správná. Proti plísním je třeba bojovat přípravky z řady antimykotik, tzn. z řady přípravků proti plísním. Ty jsou účinné a mohou Vám pomoci. A nakazit se můžete kdekoliv, kde se zujete (ordinace lékaře, sprchy nebo šatny ve fitness centru, na návštěvě, v hotelovém pokoji, nakazit se můžete i od partnera, pokud mykózou trpí)

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčbou ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak tedy vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci. Stačí jej totiž aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant- krém (vhodný k aplikaci na suchá místa) nebo roztok (používá se na místa mokvající, do meziprstí, atd.).

Pokud se chcete o mykózách dozvědět víc, proklikněte se na tyto stránky www.canespor.cz. Najdete zde rady pro prevenci, praktický samodiagnostický test a další postřehy, jak bojovat nejen s kožní plísní.

Canespor 1x denně krém&roztok

Canespor 1x denně krém a roztok jsou účinné širokospektré antimykotikum obsahující účinnou látku bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje různé původce kožní mykózy. Velká výhoda přípravků Canespor 1x denně je aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Canespor

Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. 

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina.

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a Canespor 1x denně roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.

   
13.05.2013 - Nemoci - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] Naty789 [*]

  Dobré je přimíchavat si do krému na nohy trochu Mycosinu, který obsahuje mimo jiné taky konopný olej a je po problémech.

  superkarma: 0 16.02.2015, 14:26:12
 2. [9] Jaruška.80 [*]

  Já musím doporučit chytrou houbu, manžel trpěl mykozou meziprstí a zápachem. Bylo to v létě dost hrozné. Na pravidelnost mazání bohužel muže nedonutím, tudíž masti nezabraly. V lékárně mi dali chytrou houbu jako zásyp do bot a k tomu ještě tabletky na přípravu koupelí. A musím zaklepat, od té doby klid.

  superkarma: 0 10.02.2015, 21:04:23
 3. [8] Aliča [*]

  Taky to nechápu, ale lidi jsou různí. Hlavně že víme, že ta donna je na to dobrá.

  superkarma: 0 06.09.2013, 14:43:59
 4. [7] pavla.ka [*]

  helešicová — #6 Bazén...tak to je klasika. Nechápu jak může být někdo tak sobecký a jít na bazén když má plíseň. Všichni dobře ví, že na bazéně se to roznáší nejvíc. Moje dcerka dostala plíseň na nohách, když jezdili se školou na bazén. Nic jí na to nechtělo pomoct. Respektive pomohlo, ale hned to bylo zpět. Taky mi v lékárně poradili, ať jí dávám Donnu Nails, že ji nehtíky zesílí. Opravdu to pomohlo, ale stejně bych ji na ten bazén už nejraději ani nepouštěla.

  superkarma: 0 12.06.2013, 16:05:43
 5. [6] helešicová [*]

  Chytla jsem jí na bazénu.

  1. na komentář reaguje pavla.ka — #7
  superkarma: 0 29.05.2013, 23:29:19
 6. [5] Aliča [*]

  maartiinkaa — #4 Jenže to bohužel nejde moc ovlivnit. Boso nechodím jinde než doma a tam vím, že nikdo plíseň nemá. Když jdu k někomu na návštěvu, tak si beru svoje papučky a na bazéně chodím v kroksech, a stejně...Jsem fakt ráda, že jsem přišla na tu Donnu Nails. Představa léta v zavřených botech ve mně vyvolává kopřivku!

  superkarma: 0 29.05.2013, 16:20:15
 7. [4] maartiinkaa [*]

  Naštěstí tím netrpím ale dávám si velký pozor kde chodím na boso abych něco nechytla

  1. na komentář reaguje Aliča — #5
  superkarma: 0 22.05.2013, 18:05:37
 8. [3] iiifff [*]

  Netrpím tím Sml58

  superkarma: 0 22.05.2013, 13:00:44
 9. [2] Aliča [*]

  Je s tím strašné trápení! A taky než to odroste, taky děs. Jedno léto jsem kvůli tomu prochodila v zavřených botech a myslela jsem, že pojdu vedrem! V lékárně mi pak jednou poradili, jak viděli že si pořád chodím pro něco na plísně, že mám začít brát ještě výživu Donna Nails, že pomůže, aby se to nevracelo. Ještě teď bych jim mohla líbat ruce za to jak mi poradili, protože se to už opravdu nevrátilo. Za chvíli začne léto a já můžu vytáhnout konečně letní boty!! Už jsem si dvoje objednala přes net a těším se až přijdou :-)

  superkarma: 0 17.05.2013, 13:51:15
 10. [1] Klára Křížová [*]

  Je s ní fakt trápení!

  superkarma: 0 13.05.2013, 09:15:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme