Ač se může zdát, že vlna svateb teprve s létem skončila a další svatby v nedohlednu, opak je pravdou. Nastávající nevěsty již řeší, jak bude jejich velký den vypadat. A s přípravami je třeba začít již nyní.

Stejně jako se necháváme na tento velký den v životě každé ženy česat od profesionálů, tak bychom i make-up měly svěřit do rukou odborníků. Svatební make-up by měl být totiž velmi precizní s použitím speciálních líčidel, která vydrží. Další důležitou věcí je, že profesionální a kvalitní vizážistka vás dokáže perfektně odhadnout a pozná, co vám bude slušet a vyhovovat vaši pleti.

svatební makeup

Foto: práce absolventek kurzu Svatební Speciál / Make-Up Institute Prague

Spousta žen má ale strach k vizážistce jít. Bojí se, že se jim vytvořený make-up nebude líbit. Z tohoto důvodu se doporučuje vyzkoušet si líčení od vizážistky předem v rámci zkoušky líčení. Můžete s ní tak v klidu probrat, co se hodí k šatům a účesu, který budete mít. Velmi rozhoduje i celkové barevné ladění svatby od květin po jednotlivé dekorace. Na zkoušku je lepší mít s sebou fotografii svatebních šatů i účesu. Vizážistka si pak udělá mnohem lepší představu o stylu, ve kterém se váš vzhled ponese.

Svatební make-up musí skrýt veškeré nedokonalosti, zároveň vypadat velmi svěže, nesmí se příliš lesknout, musí mít výdrž a obstát i přes nějaké ty slzičky.  Fotografie budou památkou na celý život.

Jak poznat dobrou vizážistku?

Na trhu existuje velká řada vizážistů. Vy, jako klient, dáte většinou na doporučení svých blízkých, surfujete na internetu, čtete diskuse a podobně. Je těžké se orientovat v práci vizážistů. Každý neumí rozlišit mezi dobrým a špatným make-upem, poznat adekvátnost ceny ve srovnání s umem dotyčného vizážisty. Své služby nabízí řada lidí, kteří se považují za“ vizážisty“. Pokud nejste z oboru, je pro vás těžké vědět, zda je ten konkrétní vizážista ve svém oboru skutečný profesionál.

svatebni liceni

Foto: práce absolventek kurzu Svatební Speciál / Make-Up Institute Prague

Prvním znakem dobrého vizážisty je vzdělání. Hledejte make-up artistky, které jsou absolventkami rekvalifikačních make-up kurzů u renomované make-up školy. Dle výčtu absolvovaných kurzů také zjistíte, co jaké míry je vizážistka proškolená. „Často se na nás obrací nevěsty s tím, že nenašly dobrou vizážistku ve svém okolí a poptávají přes nás kontakt na naše absolventky, které jsou v jejich okolí“ podotýká Markéta Davidovich, majitelka Make-Up Institute Prague. „Je to znak toho, že dobrých vizážistek je stále málo.“

Profesionála poznáte už podle prvního kontaktu, ať už telefonicky či emailem. Zeptá se vás, na jakou příležitost bude líčení, zda nemáte nějaké problémy, alergie, jaké budete mít šaty a účes. Často se také zeptá, jak se líčíte. Zjišťuje si tak, jak moc jste zvyklá vidět svůj obličej nalíčený. Je dobré svou představu co nejlépe popsat, ideálně se domluvit na zkoušce líčení nebo konzultovat make-up přes fotografie. Najděte si fotografie, na kterých se vám líčení líbí a vizážista se naladí na stejnou notu. Je vhodné zaslat i svoji fotografii, protože ne každé líčení je vhodné a bude slušet každému typu obličeji. A to právě by měl profesionální vizážista vědět a umět vysvětlit, popřípadě najít řešení, jak vás nalíčit podobným stylem, abyste byla spokojena.

nevěsta Makeup institute prague

Foto: práce absolventek kurzu Svatební Speciál / Make-Up Institute Prague

Dalším ukazatelem je i značka štětců a líčidel, který vizážista používá. Většina na svém profilu, webu uvádí, s čím pracuje a vy si tak můžete udělat o dané vizážistce obrázek. Určitě rozhoduje i čistota produktů. Pokud k vám vizážista přijede a nemáte dobrý pocit z toho, jak vypadá, nebo se vám zdají štětce špinavé, máte plné právo líčení odmítnout.

Není na škodu nechat si ukázat portfolio dané vizážisty, dle množství a kvality fotek lze také posuzovat jak je vizážistka úspěšná. A pokud byste si stále nevěděly rady, klidně se spojte s někým z Make-Up Institute Prague a rádi a ochotně vyhledají vhodnou make-up artistku pro váš velký den.

Neváhejte do vizážisty investovat. Je to váš den, tak se nechte hýčkat a přenechte líčení na odbornících. Výsledek určitě bude stát za to.

 

logo pragueJedna z nejuznávanějších škol v tomto oboru je Make-Up Institute Prague. Lektory této instituce jsou uznávaní top čeští make-up artisté, které své mnohaleté zkušenosti ze všech směrů beauty a fashion světa předávají dále. Institut se zaměřuje na nejnovější techniky a moderní makeup know how a důraz je kladen zejména na klientský servis.
Reklama