Pokožka dětí vyžaduje speciální péči. Malé děti jsou náchylné k alergickým reakcím, jejich pokožka je citlivá, maminky se často u svých dětí potýkají s ekzémem. Zeptali jsme se tří maminek, jak pečují o pokožku svých dětí. Pokud máte také doma malé dítě, budeme rádi, když nám svůj příběh či názor napíšete pod tento článek.

Radka, 30 let

OilatumMám dvě děti, synovi jsou čtyři roky a dceři rok a půl. Proto je u nás poslední roky péče o dětskou pokožku každodenní starost. Děti koupu každý den, tak je pro mne velice důležité, čím chránit dětskou pokožku, aby se nevysušovala, byla jemná a svěží. Naštěstí nemám děti na nic alergické, nemají ekzém, ale přesto raději volím pro hygienu a promazání přípravky pro citlivou pokožku. Radím se o tom s naší dětskou lékařkou, vždy mi dá dobrý tip. Co mám vyzkoušené? Krém musí být dobře roztíratelný a musí se dobře vstřebávat. Mám takovou zkušenost, že největší problém u pokožky dětí je její vysušování. Když děti koupu každý den, což je u mladší dcery nutnost, někdy se jí dělají po těle - nejvíce však na rukou a na nohou, červené skvrny, zřejmě vysušením. Pamatuji si, že jsem tento problém řešila i se synem, když byl miminko. Podle doktorky nejde o ekzém, ale jen o reakci pokožky. Nemá to pořád, ale jednou tak za dva měsíce se to objeví. Raději tedy volím kosmetiku, která je hydratační a není parfemovaná. Také mám dobrou zkušenost s oleji, které se přidávají do koupele. Mám ale raději krém, přece jen spotřebuji jen to, co vytlačím z tubičky, nemusím čistit vanu od oleje.

Hana, 26 let

Mám ročního syna. Bohužel, jsem atopik (mám ekzém od malička) a můj syn jej má od narození také. Dělají se mu v záhybech pokožky zarudlá svědící místa, ekzém má i v obličeji. V létě to bylo docela náročné, jak se potil, tak jej místa svědila. Proto musím důsledně používat kosmetiku, která mu pokožku nejen nedráždí, ale také pomáhá. Jak s tím mám sama zkušenost, už vím, jak na to. V podstatě je to teď hledání, zda mu vyhovují stejné přípravky jako mně. O všem se radím s doktorkou, zatím se nám daří projevy spíše mírnit. Základem je stálé promazávání. Pokožka nesmí být suchá. Jestli mohu poradit maminkám s podobným problémem - po koupeli, když namažu pokožku, nechám ji uschnout bez otírání. Lépe se tak vstřebá. Kosmetiku kupuji jedině v lékárně.

Věra, 36 let

Mám tříletou dceru, odmalička musím pečlivě vybírat přípravky, které nedráždí její pokožku. Vyzkoušeli jsme mnoho kosmetických značek, bohužel po většině z nich dceři vyskočila alergická reakce - na hrudníku, na rukou, v loketních jamkách se jí objevily červené skvrny. Jakmile se tyto skvrny objevily, vydržely na pokožce dlouho. I když jsem kupovala speciální kosmetiku pro pokožku s ekzémem, její pokožka reagovala opětovným vysetím vyrážky. Byla to tedy dlouhá cesta najít přípravky, které její pokožku nedráždí. Konečně jsme ale našli, speciální krém, který jí vyhovuje. Od té doby kosmetiku neměním a její pokožka je v pohodě. Řekla bych, že se jí projevy zlepšují i tím, jak je starší. Kolem roka to bylo kritické.

Jak péči o pokožku dětí zvládáte vy?

Máme pro vás tip na kvalitní přípravky pro suchou a citlivou pokožku, která je vhodná pro novorozence, malé děti i pro dospělé, kteří mají s pokožkou problém (ekzém, citlivá a suchá pokožka).

Oilatum, kompletní jemná péče o suchou a citlivou pokožku

Oilatum chrání jemnou dětskou pokožku
Je obvyklé pečovat o kůži novorozence, kojence i malého dítěte.
Řada rodičů používá pro své děti takové přípravky, které mají nejen dobré kosmetické vlastnosti, ale rovněž chrání dětskou kůži před vysoušením a podrážděním.
Ideální přípravek pro péči o kůži malého dítěte má nejen dobré mycí vlastnosti, ale i vlastnosti ochranné a zvláčňující a měl by chránit kůži před ztrátami vody

.Oilatum

Všechny tyto podmínky splňují přípravky řady Oilatum

  • Oilatum krém
  • Oilatum Emollient koupelový olej
  • Oilatum mýdlo

Oilatum Emollient: volně prodejný lék k zevnímu použití.
Reklama na lék.
Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Vyzkoušejte přípravky Oilatum: Speciální akce v lékárnách

Zakoupíte-li jakékoliv tři přípravky z řady Oilatum, můžete požádat o hodnotný dárek - dózu na svačinu. O dárek si můžete požádat vyplněním speciálního letáčku, kam nalepíte čárkové kódy - schovejte si je tedy z prodeje. Letáčky získáte v lékárnách. Akce platí do 31. 12. 2011 nebo do vyčerpání zásob.

Reklama