Návraty do práce po mateřské dovolené bývají náročné. Pro matku, která na nějaký čas vypadla z pracovního režimu, i pro dítě, které si musí zvykat na školku a nové lidi. A jednoduché to není ani pro partnera.

Někteří chlapi to berou v pohodě, jiní prostě nesnášejí příliš dobře, že jde jejich žena zase do práce mezi lidi. A někteří naopak - během mateřské dovolené se často ptají, když už bude žena zase vydělávat. Stejně jako jinde jsou lidé různí. Jak jste to měla vy?

work

Sama za sebe musím říct, že jsem si dobu, kterou jsem trávila doma s dětmi, hodně užila. Děti byly čtyři roky po sobě, takže jsem strávila osm krásných let bez práce, kdy jsem se jim opravdu věnovala. Pak jsem začala pracovat, ale z domova, takže se zdánlivě nic nezměnilo. Dál jsem si život, pracovní schůzky a psaní organizovala podle dětí, chodila jim naproti do školky i školy, nebo syna podle potřeby nechávala doma. Ale měla jsem najednou lepší pocit, že něco dělám, po těch letech s dětmi jsem samozřejmě zakrněla ve vývoji (i když nikdy jsem nesklouzla do úplného infantilismu).

Můj muž to tehdy ale nějakou dobu moc nebral. Byla jsem doma, tak jak to, že není uvařená večeře? Jak to, že najednou nestíhám všechno tak jako dřív? Trvalo mu docela dlouho, než si zvykl, že je to jinak. Takže ten můj návrat do práce byl pozvolný, ale zároveň tak nenápadný, že si muž chvíli ani nevšiml, že se něco změnilo. Došlo mu to až po delší době.

A jak to bylo u vás? Honil vás manžel do práce, nebo naopak chtěl, abyste byla doma co nejdéle? A nevadilo mu, že místo domova teď budete fungovat v kolektivu, kde jsou i muži? Napište mi!

Téma dnešního dne zní: Návrat do práce

  • Vracely jste se do práce po mateřské dovolené?
  • Po kolika letech?
  • A jaké to bylo? Dalo Vám zabrat, abyste si znovu na všechno zvykla?
  • Zvládl to Váš partner v pohodě?
  • Nebo Vás dítě i návrat do práce teprve čeká? Dovedete si to představit?

Napište mi, těším se na Vaše příspěvky. Za odměnu jedné z vás pošlu opět knížku, ale tentokrát novinku od Jany Divišové: Kurz diskrétní samohany (nakl. Daranus). Těším se do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je Návrat do práce. Předem děkuju! Hezký víkend.

knihazombie

Reklama