Domácnost

Jak oslavit Velikonoce stylově?

 

Ne nadarmo se Velikonocům říká svátky jara. Je to první velký jarní svátek, který s sebou přináší radost a veselí. Nabídka v obchodech při této příležitosti každý rok přichází s mnoha výrobky, které odrážejí aktuální trendy.

 

Nejoblíbenějšími velikonočními motivy jsou samozřejmě vajíčka. Vedle nich jsou velmi populární rovněž ostatní motivy jako například zajíčci, kuřátka a slepičky. K těmto již obvyklým motivům letos přibudou také motivy barevných berušek, motýlů a včeliček všech barev a velikostí. Všechny tyto motivy můžete najít v rozličném zpracování – jako zápichy do květináčů, ve formě dřevěných a keramických figurek, závěsných dekorací, fólií na okna, ale také jako netypické svíčky nebo jako motiv velikonočních ubrousků a ubrusů.

 

Novinkou letošního jara jsou tvarovatelné zaječí uši a vajíčka posetá beruškami. Velmi zajímavé jsou figurky vajíček posazené na vysokých nohách – ty ocení zejména mladé rodiny vyznávající jednoduchý a střídmý bytový design. Letošní novinkou jsou barevné filcové taštičky s motivy rozkvetlých květin – ty uvítají s otevřenou náručí vaše malé ratolesti, aby v nich pyšně odnesly svou velikonoční výslužku plnou vajíček a laskomin.

 

Nejtypičtější velikonoční výzdobou, bez které by to na Velikonoce nebylo ono, jsou samozřejmě vajíčka. Letošním hitem jsou vajíčka menších velikostí, která můžete zavěsit na větve keřů nebo naaranžovat do velkých sklenic. U vajíček vítězí přírodní zpracování – populární jsou vajíčka kropenatá, hnědá, ale také vajíčka pastelová. Na ústupu jsou metalické barvy, tolik populární v loňském roce, stejně tak jako tradiční modro-bílé kraslice, které se držely na špici několik let. Vajíčka lze použít látková, dřevěná, keramická nebo přírodní v rozmanitém designu a povrchových úpravách.

 

Kde tyto hezké věci a doplňky koupíte? Náš tip: obchody Tesco! 

   
06.04.2007 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] cmelda [*]

  hm... no pro sklinku na vino bych mela lepsi vyuziti...

  superkarma: 0 06.04.2007, 12:55:58
 2. [9] dkd [*]

  Fakt stylové : -)))

  superkarma: 0 06.04.2007, 10:05:28
 3. avatar
  [8] Meander [*]

  Ani vajíčko doma nemám. A jediná zeleň, co se mi tu skví, je fikus a bazalka.

  superkarma: 0 06.04.2007, 09:57:54
 4. [7] a.... [*]

  Velikonoční výzdobě jsem učinila zadost tím, že jsem orvala vrbu a větvičky dala do modré keramické vázy na okno. Teď už vyrostly i lístečky v všechno se to tam divoce plazí kolem okna. Pak mám u kytek ještě z infantilní nostalgie pár kraslic na špejlích.

  superkarma: 0 06.04.2007, 09:39:43
 5. [6] Rikina [*]

  No nazdar. Hezké věci z Tesca... pastelová vejce. Z umělé hmoty. Byly doby, že jsem si dělala velikonoční výzdobu, ale tedy toto... Copak dnes už nikdo neumí vyfouknout vejce a osobně si ho obarvit, načež by měl z výsledku radost? Koupit v Tescu papundeklové vejce a látkové kuře a plastového zajíce, to umí každý, ale není to zábavné. Ani vkusné. Z výše uvedeného se mi zdá nejhrůznější ta zářivě zelená papírová tráva ve sklenici a na ní roztomilá barevná malá vajíčka, odhaduji, že plastová, nebo možná i dřevěná. Děs.

  superkarma: 0 06.04.2007, 09:33:43
 6. avatar
  [5] cicinka [*]

  Mě se líbí ti drobečkové nahoře.

  superkarma: 0 06.04.2007, 08:16:56
 7. avatar
  [4] Evikus [*]

  Nyotaimori: neříkej že se ti nelíbí ten hubenej žlutej zajíček vpravo dole?

  superkarma: 0 06.04.2007, 07:50:19
 8. avatar
  [2] Vivian [*]

  Jo, tyhle kravinky se v Tescu nakupujou dobře, ale třeba zelenina a ovoce, to je tragédie...

  superkarma: 0 06.04.2007, 00:32:04
 9. [1] 1Mona [*]

  Poněvač v Tescu nekupuju kuřátka a slepičky, nebudu tam nakupovat ani berušky a včeličky!Ani ty chuďátka na vysokých nohách

  superkarma: 0 06.04.2007, 00:23:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme