Oklamat skutečného čajomila ve znalostech o čajích by jistě bylo těžké, ovšem čtenářka Katerinandě se tento kulišácký kousek podařil. Přečtěte si její příspěvek k dnešnímu tématu…

Jste-li milovnice čaje, jistě se pobavíte při čtení příspěvku čtenářky Katerinandy…


Dobrý den.

Ráda bych se podělila o moji kuchařskou zkušenost. Respektive čajovnickou.
Můj přítel před několika lety pracoval jako čajovník v nejmenované čajovně. Byla to jeho vysněná práce a tak se jen tetelil, když nad šálkem dobrého čaje hostil svoje kamarády. Chtěla jsem ho vyzkoušet, jestli je opravdu takový znalec a místo jemného zeleného čaje jsem mu do konvice dala jen horkou vodu. A co myslíte? Ten si pochutnával i na ní a vůbec nic nepoznal. :-)))

Vaše trochu škodolibá,
Katerinanda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama