Minulou sobotu proběhla v pražské Tančící kuchyni skvělá akce spojená s vařením. Jako první jsme testovaly a vařily pokrmy s horkovzdušnou fritézou Tefal ActiFry®.

Tefal

Připravily jsme celkem 4 pokrmy – klasické tolik oblíbené hranolky, americké brambory – brambory nakrájené na měsíčky ve šlupce, gratinovanou cuketu a skvělý jablkový dezert – „pseudoštrůdl“ – jablka, sušené meruňky, cukr a skořice, vše zapečené v horkovzdušné fritéze.  

Tefal

Řada z nás nemá hranolky zařazené ve svém jídelníčku, protože jsou velmi často nasáklé olejem. Hranolky jsme tedy otestovaly jako první – do fritézy jsme nalily na syrové hranolky pouze větší lžící oleje. Za 25 minut byly hotové.  Jaké byly? Úplně super. Na tom se shodli všichni, kdo ochutnal. Lahodné, křupavé, mastné jen trochu na povrchu nazlátlé kůrky… Stejně tak dopadly i americké brambory, ty se dělaly trochu déle, přece jen byly tlusčí. A jak dopadly ostatní dva pokrmy? O tom se dozvíte více v reportáži, kterou chystáme.

Tefal

Tefal ActiFry® samozřejmě není jen o domácích hranolkách. Jak doporučuje Petr Havlíček, strava musí být pestrá a vyvážená. I s tím si dovede nejnovější model Tefal ActiFry® Express hravě poradit. Umožňuje přípravu velmi chutných pokrmů z masa, ryb, zeleniny i ovoce, výborně si poradí s přípravou omáček.

Tefal

Podívejte se na fotografie, jak jsme se bavily, připravujeme pro vás čtenářské vyhodnocení horkovzdušné fritézy ACTIFRY a krátké video, vše uveřejníme v chystané reportáži příští týden.

Tefal

Potvrzeno: Skvělou zprávou pro všechny, je i to, že mohou připravit smažená jídla bez obtěžujícího zápachu z fritování. Z jedné malé lžičky oleje nikdy nebude cítit celý byt.

Více na  www.tefal.cz.

Nebo v našich článcích:

Reklama