Divná otázka? Ale vůbec ne. Způsob, jakým si svetr obléknete a s čím ho zkombinujete, podléhá trendům stejně jako materiály, barvy a střihy. Kromě toho vám otevře nové možnosti, jak vypadat stále jinak.

Móda svetrů je stejně pestrá jako podzimní rozmary počasí. Na rozdíl od počasí, které neovlivníme, nás může těšit, že móda je přizpůsobivá. Svůj styl si můžeme utvářet dle obrazu svého, můžeme ho měnit podle momentální nálady nebo třeba postavy. Neexistuje žádný diktát, jen inspirace, kterou můžeme přijmout, ale také nemusíme.

Svetry a způsob jejich nošení je toho důkazem. Posuďte samy, milé dámy a slečny, jestli se vám něco z našich tipů líbí.

Krátký svetr přes dlouhou košili

n

Ještě před pár lety bychom tento způsob považovaly za módní trapas a dnes je to trend. Trend, který v sobě má určitou ležérnost a bezstarostnost. Zároveň nám zakryje mírné nedostatky postavy. Ale pozor: podmínkou je košile s obloukovým zakončením jako na obrázku. Rovné by nám udělalo medvědí službu, protože jak jistě víte, horizontály rozšiřují!

Můj tip: Místo bílé bavlěné košile zkuste teřba šifonovou, bude lépe splývat

Košile přes svetr

,

Zkuste to někdy opačně. Přes tenčí svetr oblékněte třeba kostkovanou flanelku. Zdá se vám to podivné? Možná, ale tento způsob nošení svetru určitě ocení mladé „holky“, které rády provokují

Můj tip: Líbí se vám kombinace kostky a svetru, ale na košili si z nějakého důvodu netroufáte? Zkuste velkou kostkovanou šálu.

Ke svetru čepice

b

Vytvořte si dokonalou dvojku, která bude spolu ladit. Čepička vás v chladných dnech zahřeje a jako každý správný doplněk doladí celkový vzhled. A přidá vám i pár centimetrů navíc.

Můj tip: V chladnějších dnech přehodte přes svetr „chlupatou“ vestu.

Kombinujte vzory

m

A proč ne? Oblečte si pod vzorovaný svetr pruhované tričko. Strohá černobílá kombinace tak dostane správný švih a šťávu.

Můj tip: Pokud vám připadá modré triko moc extravagantní, zkuste černobílý proužek.

Svetr místo kabátu

p

Volné kardigany bez zapínání jsou letos velkým hitem a vytlačily ze scény trenčkoty. Tento úžasný model s buklé strukturou určitě oceníte i v chladnějších dnech.

Můj tip: Doplňte ho šálou, dlouhými koženými rukavicemi a kloboukem v pánském stylu.

Modely na obrázcích jsou od značky Esprit, kterou najdete v Centru Černý Most

Reklama