Kdo by v podzimních plískanicích nevzpomínal na letní dovolenou, sluncem zalité pláže a šumění příboje! Pokud však chcete celé rodině dopřát moře i v příštím roce, měli byste se místo vzpomínek již nyní rozhlížet po nejlepších nabídkách pro příští rok. Některé cestovky nabízejí právě na podzim first minute zájezdy, díky nimž může rodina s dětmi ušetřit desítky tisíc korun.

orodina

Kdo zaváhá, nejede – anebo neušetří. Tímto heslem se řídí stále více rodin s dětmi při včasném nákupu letních dovolených. Vypovídají o tom zkušenosti některých cestovních kanceláří, v nichž právě v těchto dnech vrcholí prodej nejvýhodnějších zájezdů k moři pro příští sezónu. Po těch nejatraktivnějších destinacích se u některých cestovek během pár týdnů doslova zapráší. „Největší zájem je o dovolené s dítětem zdarma, ty jsou tradičně vyprodány nejdříve,“ potvrzuje Jan Osúch z CK Fischer. „Při včasném nákupu totiž rodina ušetří několik tisíc korun, a v případě, že si objedná hotel vyšší kategorie, se může uspořená částka vyšplhat až na desítky tisíc.“ Díky penězům, které tímto způsobem ušetříte, můžete udělat dětem radost hned na Vánoce a nakoupit více dárků, nebo si dopřát příjemnější a exkluzivnější zážitky během samotného pobytu u moře.

Animační programy ocení nejen děti, ale i rodiče

Znáte přísloví o elektrickém vláčku, který je sice vymyšlen pro děti, ale stejně rád si s ním hraje tatínek? Podobně je to s animačními programy, které se již staly nedílnou součástí nabídek kvalitních cestovních kanceláří. Animační kluby, pokud jsou vedeny zkušenými animátory, zajistí spoustu zábavy a zážitků dětem, ale umožní také v klidu relaxovat rodičům či prarodičům. Některé cestovní kanceláře dnes nabízejí i kluby s rozšířeným programem. „Letos budou naše dětské kluby zaměřené na poznávání podmořského světa. A pestřejší bude nabídka i v klubech pro nejmenší děti do čtyř let,“ říká Jan Osúch z CK Fischer, jejíž Baby Funtazie klub je historicky prvním animačním programem v nabídce českých cestovních kanceláří. A na co by se měly rodiny s dětmi zaměřit, pokud vybírají cestovku podle animačního klubu? „Doporučujeme zejména pohlídat si zdánlivou samozřejmost, aby všichni animátoři hovořili česky. A určitě nic nezkazíte, když si o úrovni animačního klubu, a tím i celé cestovky, uděláte obrázek z internetových diskusí účastníků minulých ročníků,“ uzavírá Osúch.

Fischer

Reklama