Část z více než 4 milionů klientů stavebních spořitelen si až na konci roku vzpomene, že nechce přijít o státní podporu stavebního spoření. Co tedy musí udělat a kdy, aby neměli smůlu a dostali od státu až 2 tisíce korun?

„Pokud chcete mít jistotu, že splníte podmínky pro výplatu státní podpory, musí peníze dorazit na vaši smlouvu do 31. prosince 2013. Tedy buď převodem z účtu s patřičným předstihem, abyste měli jistotu, anebo v hotovosti na ústředích, které jsou otevřeny i poslední den v roce,“ říká tajemník AČSS Jiří Šedivý.

Českomoravská stavební spořitelna nabízí vložení hotovosti i 31. 12. na svém ústředí v Praze od 8:00 do 15:00. O hodinu déle budou mít tento den otevřeno na centrále Wüstenrotu, naopak do 12:00 vložíte peníze u České spořitelny a Modré pyramidy. Naproti tomu Raiffeisen stavební spořitelna má centrálu otevřenou do 14:00.

„Je mnohem jednodušší poslat peníze z účtu mnohem dříve. Pokud byste chtěli své peníze vložit pomocí poštovní poukázky, měli byste to udělat ještě před Vánocemi. Nenechávejte to na poslední den, je to zbytečný stres,“ doplňuje Jiří Šedivý.

Kdy tedy nejpozději vložit peníze na účet?

Převodem z účtu – poslední den v roce už je pozdě, platba nepřijde v roce 2013, takže státní podpora za rok 2013 nebude přiznána. A proto pošlete peníze podle pokynů vaší banky tak, aby dorazily na váš účet u stavební spořitelny včas.

Poštovní poukázkou – neriskujte a vyřiďte vše potřebné ještě před Vánocemi. Platba poštovní poukázkou je nejpomalejší forma převodu peněz.

Vložením hotovosti – poslední den v roce máte šanci obvykle jen na centrálách všech stavebních spořitelen, které budou ještě speciálně otevřeny. Pozor, zavírá se ve 12:00 v případě České spořitelny, až v 16:00 ve Wüstenrotu.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama