Léto - teplo, koupání, to zní hezky, ale co na to naše vlasy? Jak se mají vyrovnat se sluníčkem? Jak s vodou v bazénech? Věnujte jim zvýšenou péči a v létě s ochrannými přípravky opravdu nešetřete! Přiznám se, že já se v starosti o vlasatou část hlavy zrovna moc nepřetrhnu. Někdy bych nejraději popadla nůžky a stříhala a stříhala. Ale naštěstí jsem k tomu nedospěla (zatím a doufám, že se to jen tak nestane). Raději si do vlasů plácnu kondicionér nebo jim dopřeju výživnou masku. Pořád lepší než ty nůžky... A co vaše vlasy?

Máte je kudrnaté a suché? Dva dny po umytí je vlnitá nádhera fuč? Vyživovat, vyživovat, vyživovat! Jejich ochranná vrstva je totiž velmi slabá, takže snadno ztrácejí vlhkost a absorbují škodliviny z vnějšího prostředí. Co na ně? Šampon s kondicionérem pro bohaté vlny, který aktivuje elasticitu vlasů, zároveň tužidlo, sprej, lehký gel, ale najít ten správný přípravek dá někdy práci.

Co dlouhé a unavené? Čím delší vlasy máte, tím jsou jejich konce starší, a tím pádem opotřebovanější, lámavější a třepivější. Buď na ně půjdete zhurta a použijete nůžky anebo jemné šampony s kondicionérem pro dlouhé vlasy. Ale připravte se na to, že pokud chcete mít zdravé vlasy, neexistuje zázračný prostředek, který zacelí rozdvojené konečky, a nůžky vás neminou.

Slabé, zplihlé. Toužíte mít lví hřívu a vlasy jsou tenké a sedí na hlavě jak helma. A přesto z nich lze vytvořit bohatý a vzdušný účes. Stačí vmasírovat ke kořínkům suchých nebo vlhkých bezoplachový krém, a je po problému! Další rada - kúra pro slabé vlasy se aplikuje na suché vlasy, nechá se působit (dle návodu), a pak se smyje vlažnou vodou. Vlasy se zregenerují a budou hebké, vytvoříte účes snů.

Odbarvujete je a ony se lámou? Pokud vlasy opakovaně odbarvujete, barvíte, melírujete, časem povrch zpórovatí a nakonec se poškodí i jejich vnitřní struktura. Jestli nezasáhnete, budete mít na hlavě slámu. Ale vlasové masky a šampony pro barvené vlasy vám pomohou. Kúra na vlasy je úplně nejlepší - obalí vlasy ochranným filtrem, zacelí trhlinky. Doporučuje se nanášet po každém čtvrtém umytí. A hlavně - v létě se, pokud možno, vyhněte odbarvování, vydržte do podzimu.

Poškozené a třepivé - časté fénování, chemické úpravy, nevhodná péče ale i obyčejné kartáčování mohou vlasy pořádně oslabit a poničit. Co s tím? Tady se stříhat musí - roztřepené konečky pryč! A pak se postarat o to, aby se vlasy zahojily. Naštěstí šamponů a kondicionérů pro poškozené vlasy je na našem trhu víc než dost.

Recept bez šamponů, kúr a kondicionérů? Masáž hlavy má pozitivní účinek i na vlasy, nejen na pokožku. Jemné krouživé pohyby konečky prstů podporují prokrvení vlasové pokožky, čímž se zlepšuje její zásobení živinami. Masáž stimuluje činnost mazových žláz, pomáhá předcházet vypadávání vlasů a má regenerační účinky na vlasy a pokožku. Navíc vám udělá dobře, aspoň já ji zbožňuji.

Jak se v létě staráte o vlasy?
Používáte speciální přípravky?
Máte domácí zaručený recept na neposlušné vlasy?
Barvíte je?
Nebo je necháváte být?

Napište, co děláte s Vaší korunou krásy.

Reklama