Zdraví

Jak nejlépe zhubnout?


Základ je častěji jíst. Tedy alespoň každé 3-4 hodiny, abyste si mohly být jisté, že vašim svalům nechybí palivo. Pokud chybí, tělo si ho vytváří ze svalů. Pokud hubneme hladověním, vzniká nám pouze svalový úbytek. Tím se také zpomalí metabolizmus a s ním se nadváhy nezbavíte.

 

Pravidelným stravováním se navíc uvolňuje jen tolik inzulinu, kolik je skutečně třeba a nevznikají přebytky, které zoufale tlačí cukry z krve do svalů, kde se nestačí spotřebovat a ukládají se ve formě tuku.

 

Ve spalování tuků pomáhá karnitin. Užívání karnitinu kombinované se cvičením a pohybem vede ke zvýšenému spalování tuků ve svalových buňkách a tím se hubne snadno.  

 

Po chromu se také hubne. Pokud jíme hodně celozrnných výrobků, ovoce, pokud pijeme hodně čaje, měli bychom mít chromu dostatek. Jenže většina stopových minerálů postupně mizí z našeho potravinového řetězce, protože jsou ničeny nešetrnými úpravami moderních potravinářských technologií. Takže nemáme jistotu, zda chromu máme skutečně dost.

 

Když se najíme, krev je sycena glukózou. Kdyby nebylo inzulinu, její hladina by vysoce přesahovala únosnou mez. A právě stopový prvek chrom, pomáhá inzulinu průběžně udržovat hladinu glukózy. To je pro organizmus velice žádoucí.

 

Proto příliš zredukovaný přívod stravy není efektivní ani zdravý. Vede, jak známo, zákonitě k jo-jo efektu. Je však třeba, abyste začaly v jídelníčku dělat aspoň malé změny. Kromě užívání karnitinu a chromu a zvýšení tělesných aktivit zkuste udělat ještě jeden malý ústupek.

 

Když jíte v restauraci, zaměňte hranolky za dušenou zeleninu, jeden kopeček rýže nebo za vařené brambory. Vynechejte vaši oblíbenou tatarku či tučný dresink nebo zálivku. Nejezte nic přehnaně sladké, tučné nebo slané (cola, chipsy, zmrzlina…).

 

CHROM hraje významnou roli při procesech kontrolujících hospodaření s energií. A nepříjemným důsledkem chybného nakládání s energií v organizmu (často přijímáme více energie, než jí vydáváme), bývá nadváha.

Když budete dělat tyto malé změny trvale, změníte i svoji stravu k lepšímu, aniž byste prožívaly jakoukoliv depresi z prudkých změn.

 
A karnitin s chromem vám při tom účinně pomohou.
 
KARNITIN + CHROM =  přeměna tuků na energii.
Balení obsahuje:

L-karnitin (75 mg), se uplatňuje při růstu a formování svalstva. Je nezbytný pro získávání energie z tuků, a to i z podkožních vrstev. Předchází předčasné únavě svalstva a zvyšuje aktivitu nervové soustavy.

Chrom (0, 025 mg), má význam při metabolizmu glycidů, při němž působí jako součást tzv. glukozotolerančního faktoru.

Vitamin C (30 mg)  má klíčový význam pro distribuci karnitinu mezi játry, kde se hromadí, a svalstvem. Bez dostatku vitaminu C zůstává karnitin v játrech.

Dávkování: 1-2  tablety denně. V balení je 50 tablet.
   
06.12.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [15] yasi [*]

  Day: viz tento, dle mého názoru nezaujatý článek, http://www.aerobics.cz/vyziva.asp?id=40&page=1#skip

  superkarma: 0 06.12.2005, 16:43:06
 2. avatar
  [13] skolacka [*]

  tak já poslední užívání carnitinu pěkně odskákala... chtěla jsem se zbavit tak 2-3 kg. pila jsem před cvičením tekutej carnitin a zkončila jsem se zánětem v břiše - pravděpodobně žlučník, ale nebyl potvrzenej, takže po dobrání antibiotik ještě dietka - co kdyby a bylo dole 5 kg, ale ty jsem už zas úspěšně nabrala a carnitin už nikdy

  superkarma: 0 06.12.2005, 14:43:28
 3. [12] majoneza [*]

  Já se celkem držím přes pracovní týden, snídám, obědvám, poslední jídlo do 17.hodin - max.krajíček chleba, nebo kefír.3x týdně jedu na rotopedu.Za pět dnů - 1,5 kg dole, přijde víkend a mám to zpět, jím a jím a dopřávám si. A tak to je pořád dokola, takže nehubnu.

  superkarma: 0 06.12.2005, 13:48:28
 4. [10] Jaňula [*]

  abadon: ta cena je šílená, ale já podobný nápoj minulý rok vyhrála na ženě-in a byl fakt dobrý, ale musím říct, že mě cena odradila ke koupi dalšího.

  superkarma: 0 06.12.2005, 10:14:24
 5. [8] Jaňula [*]

  abadon: Cena výrobku je 75,40 Kč, koukala jsem na lékárnu. Tak ta cena je celkem v pohodě

  superkarma: 0 06.12.2005, 10:05:00
 6. avatar
  [7] Kelly [*]

  Nyotaimori: to musela být pařba ...

  superkarma: 0 06.12.2005, 09:29:49
 7. avatar
  [5] Yanina [*]

  Ale přeci kdybych nežrala, tak bych umřela. To taky není moc dobrá metoda. Já bych potřebovala zhubnout tak pět kilo, možná i víc. Ale jsem strašně líná, včera byl ještě k tomu Mikuláš a já dostala od mamky spoustu sladkostí Snědla jsem zatím jen mandarinky a perníček s čertíkem jsem dala příteli

  superkarma: 0 06.12.2005, 08:56:05
 8. avatar
  [4] Dása [*]

  Nežrat, nežrat a zase jenom nežrat, toť nejůčinnější dieta....ale to já nikdy nevydržím

  superkarma: 0 06.12.2005, 08:35:38
 9. avatar
  [2] Žížala [*]

  ..."zaměňte hranolky za dušenou zeleninu, jeden kopeček rýže nebo za vařené brambory. Vynechejte vaši oblíbenou tatarku či tučný dresink nebo zálivku. Nejezte nic přehnaně sladké, tučné nebo slané (cola, chipsy, zmrzlina…)" ...pokud tohle budete dodržovat nemusíte utrácet spousty peněz za chroma karnitin a bůhvíco ještě


  superkarma: 0 06.12.2005, 07:56:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme