Bulvár

Jak nejít s kůží na trh aneb sado-maso v televizi

Smutek, zklamání? Ne, spíš rozčarování z toho, jak to všechno dopadlo.

Člověk si myslí, že se něco změní ... bláhový...

Sedíc ve vstupní hale TV PRIMA, přemýšlím, zda to bude mít nějaký smysl. Asi dost pozdě na takové myšlenky.

Přede mnou sedí tři lidi z komparsu. Napadá mě, jestli se aspoň trošku zaujímají o SM, nebo to mají jenom přilepšení k důchodu. Když je tak pozoruji, tak po chvilce tipuji tu druhou možnost.

Pomalu bude 18:00 hod.. Nervozita stoupá, chtělo by to panáka na uvolnění. Do haly vstupuje Aradia a s ní několik lidí. Hlásí se na recepci a já je po očku pozoruji. Tak, už chybí jenom Gwen s Michalem.
Z myšlenek mě vytrhne hlas: "Hosté pro pořad Trní!" Vstanu a následuji T. do místnosti pro hosty. Navzájem se seznamujeme a na uvolnění atmosféry tlacháme. Cítím, že nejsem ve své kůži. Jsem napjatá a celé tělo se mi chvěje.
Dvě asistentky se mě snaží uklidnit.

Přichází nějaký chlap a nejdřív Aradii a pak i mě odvede upravit. Chvíli přemýšlím, proč se mám líčit, když budu vystupovat anonymně, ale po chvíli to házím za hlavu. Sedím a vychutnávám si dotyky teplých rukou na mé tváři. Při líčení dekoltu se paní dotkne kruhu na mém krku a se slovy: "Moc hezké" si prohlíží medailon se znakem BDSM. Až teď jsem se konečně uvolnila.

Odevzdaně následuji ostatní do studia. Pomalu si uvědomuji, že sem s T. nějak nezapadáme. Už to mám! Nejsme tématicky oblečeni. Taky jsem uvažovala nad tím, že přijedu v kůži, ale pak jsem si řekla, proč? Vždyť to není o tom oblečení. Zmocňuje se mě nepříjemný pocit, že to není dobré. Nebude to spíš show už jen tím, že Gwen je v laku a Aradie v kůži s klečícím otrokem u nohou? A co ten stolek, plný SM pomůcek, videokazet a fotek z SM studia?

Nemám čas na další myšlenky. Režisér lítá a vysvětluje co, kde, kdo a jak. Opět se nás ujímá asistentka a odvádí nás do zákulisí, kde jsou připraveny dvě židle. Tak, to je náš prostor - dvě židle natočené na modře osvětlené plátno a malý monitor, na kterém budeme sledovat průběh natáčení.

Bezradně stojím a překážím osvětlovačům, kteří upravují osvětlení plátna. Pak nás usadí a dolaďují záběry na naše postavy. Ještě mikrofony: "Slyšíte?"- O.K. Fajn, my jsme připraveni.

Ještě chvíli si povídáme s asistentkou a dovídáme se překvapivé věci:
"Ještě dobře, že jste přijeli, jinak bych na tomhle místě seděla já."  Nechápavě na ni hledím: "Jak vy, to jako místo nás?"
"Jo a ještě bych to musela číst." Nerozumím.
Co číst, snad ne to, o čem mluvili po telefonu s T.? Nestíhám se zeptat... Začínáme...

Úvod vnímám velice povrchně. Hlavou se mi honí nevyřčený dotaz.

Až po chvíli vnímám děj na monitoru. V záběru stojí B. Štěpánová s pouty a důtkami v ruce a říká úvodní řeč k pořadu Trní - Sadomasochizmus. Hned zjišťuji, že je mimo, co se této problematiky týče, protože důtky označuje za bič. Bláhově jsem si myslela, že si aspoň trošku nastuduje materiály k SM.
A to už se na place objevují Gwen s Michalem. Bára dává první dotazy a Gwen přenechává slovo Michalovi. Po celou dobu mám dojem, že Gwen si to přijela jenom odsedět. Ještěže se ten Michal sem tam snažil něco vysvětlit. Řekla bych, že B. Štěpánové to vyhovovalo a tlačila pořad spíš směrem k show než k seriózní debatě, čehož příkladem byla i sehraná scénka B. Štěpánové a pana psychologa Šmolky (ať mi je odpuštěno, pokud jsem mu zkomolila jméno), kde se Bára v postavení dominantní manželky ohání důtkami nad manželem, který čte noviny. Řekla bych, že dost ubohé, ale bohužel, takové je povědomí lidí o SM.

Dalším překvapením pro mne bylo i vyjádření pana psychologa k SM. Vyjádřil se k podřízení mužů, kteří se ve svých představách stávají chlapečky, které trestá žena, a to je vzrušuje.
Se zděšením zjišťuji, že na to, aby člověk něco takového vypotil, studuje několik let. Nevěřícně jsem sledovala, co se odehrává přede mnou, a bylo mi z toho trapně. Kdyby jen člověk nějak mohl zasáhnout do děje, ale nešlo to.
Nakonec to udělala Aradia. Vstoupila do pořadu, aniž by byla uvedena nebo oslovena, a se snahou dostat debatu na správnou stranu se pustila do vysvětlovaní. Sice trochu nešťastně, ale já chápu, že byla dost rozčilená, aby v tu chvíli vážila slova.
Prvním hřebíkem bylo "oni tu povídají nesmysly", proneseno směrem ku Gwen a Michalovi. Druhým hřebíkem do rakve, byla věta "toho člověka musíte zlomit". Dost nešťastná formulace a pro laika absolutně nepředstavitelná.

Konečně jsme se dostali ke slovu i my. T. se snažil tu minutu využít k tomu, aby to lidem trochu přiblížil. Bohužel B. Štěpánová ho chytla za slovo a nešťastně se zamotal do vysvětlování.

Bára toho využila a oslovila mne. Zeptala se na pár věcí a já se snažila vážit slova. Dnes vím, že byla chyba mluvit o některých věcech. Lidé chtějí senzaci a kašlou na prožitky a pocity. Lituji, že jsem nakousla náš rituál založení obojku. Bára se toho okamžitě chytla a s poznámkou, že to dělá jejich pes (jméno jsem zapomněla), když chce vyvenčit.

Tím náš vstup do pořadu byl ukončen.

Blížil se závěr a zbylo jen vyhodnotit anketu na téma: "Chtěli byste, aby Vám partner v posteli nařezal?" Myslím, že odpověď na tento dotaz je naprosto jednoznačná: "NE."

A byl konec. Titulky, závěrečný záběr na Báru a znělka.

Sedím a je mi zle z toho, že jsem tam vůbec lezla. Je mi smutno z toho, že zesměšnili to, co žiji. Asi jsem naivní, ale co jsem čekala? Především jde o sledovanost. Koho zajímá, jak to ve skutečnosti je. Lidi na to kašlou, podstatné je, že se baví... A co my??

Odcházíme poražení, zklamaní a opět s nálepkou úchyl...  

                    
   
28.11.2003 - Společnost - autor: Elizabeth

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [326] mufly [*]

  šmarja prosim uklidněte se

  superkarma: 0 02.12.2003, 21:43:16
 2. [314] xenie [*]

  Kašú 307 : a to já si troufnu přiznat, že články o kojení jsou mi šumafuk a tudíž je nečtu :)

  superkarma: 0 02.12.2003, 09:43:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [313] Asdareel [*]

  Ariadna (311) Všimni si, prosím, toho, že z naší strany je diskuse podstatně slušnější a kultivovanější.

  superkarma: 0 02.12.2003, 09:35:11
 2. [312] xenie [*]

  jitka2-296: říká Ti něco pojem podpásovka ? pokud ne, tak je to Tvá reakce č.296 namířená na Kotě, bez ohledu na to zda jsi na SM nebo ne, tohle je zhovadilost, ostatní prominou.

  superkarma: 0 02.12.2003, 09:17:22
 3. avatar
  [306] *Kotě* [*]

  Jen proto, že polituju člověka, který prožil velké životní neštěstí, mě tady taková kreatura začne napadat jako příznivce sadomasochismu, bití a ponižování, který má navíc zatemněný mozek tím, že byl znásilněn (hm, to je zajímavé, co si lidi taky můžou domýšlet. Škoda že to není pravda, mohla bych tím omlouvat mnoho svých životních poklesků ).

  Jo, milá jitko1, 2 nebo 15 nebo 323, pokud bych si měla vybrat, jestli mě budou házet do jednoho pytle se sadomasochisty nebo s tebou, tak volím radši ty pouta a biče.

  superkarma: 0 02.12.2003, 01:52:31
 4. avatar
  [304] mufly [*]

  303. no to snad ne.....

  superkarma: 0 01.12.2003, 22:32:32
 5. avatar
  [298] pajda [*]

  *Kotě*: zaujala mě otázka, co je vlastně člověku vrozené - dost se věnuju problematice ranné dospělosti a tohle k tomu také patří. Došla jsem (i po konzultacích) k tomu, že člověk se do značné míry narodí s předpoklady být submisivní nebo dominantní - to, jestli je samostatný a ochtoný řešit úkoly sám a popřípadě je přidělovat, nebo jestli je schopen jenom velmi pečlivě a aktivně plnit úkoly mu přidělené, vyplývá hodně z temperamentu - a ten je vrozený. Společnost nebo výchova můžou tyhle předpoklady zastřít, ale na úkor přirozenosti jedince. Takže postavení v D/s je zřejmě dopředu dáno. Napadá mě úvaha - možná zcestná: pokud má Elizabeth sklony k submisitvitě a v zaměstnání dominantní postavení, nemůže pro ni být D/s něco jako "vstupenka do ráje"? Místo, kde může být sama sebou? Opomíjím SM, protože se o něm nikde nezmiňují a není prý (jak mi řekl klinický psycholog) nezbytnou součástí takových vztahů...pak by možná některé věci do sebe zapadaly. A rituály zřejmě patří k silnému prožívání...možná. To nevím, netuším a nedovedu si to představit...možná je to nesmysl.

  superkarma: 0 01.12.2003, 19:03:26
 6. avatar
  [291] *Kotě* [*]

  Jitko, ty jsi fakt magor. Hnusný, netolerantní magor. To je všechno, co k tomu můžu říct. A ještě ke všemu jsi blbá a neumíš číst.

  Ostatní promiňte mou silnou reakci, ale toto je už na mě fakt moc silný kafe.

  superkarma: 0 01.12.2003, 18:04:41
 7. [290] Asdareel [*]

  Jitka (288) Tento příspěvek jest vskutku školním příkladem toho, jak zvládat své emoce a tolerovat své bližní, namísto toho, abychom na ně tupě a arogantně útočili. Jitko, smekám svůj širák a širokým gestem s ním vymetám prach u tvých nohou :-)))))

  superkarma: 0 01.12.2003, 17:53:38
 8. [284] Asdareel [*]

  Alena (282): Nemyslím si, že bych tady někoho urážel. A nemyslím si, že pokud někdo neprovozuje SM hrátky, není normální.

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:36:35
 9. avatar
  [283] *Kotě* [*]

  terrier: Děkuju za dlouhou a upřímnou odpověď. Vaše neštěstí mě moc dojalo. Nechtěla jsem vám lézt do soukromí a ptát se, protože jsem si upřímně řečeno dokázala domyslet, že to bylo něco takového. Muselo vás to moc bolet. Mojí babičce zemřel první synáček jako dvouměsíční za války na zápal plic a ona na něj dodnes vzpomíná a někdy pro něj pláče. Nevím, zda se vám povedlo mít ještě další děti, ale uvažovali jste o adopci miminka?

  Jinak: máš pravdu, slovo "zlomit" se mi nelíbí a evokuje mi něco ošklivého, ponižujícího a násilného. Pokud se použije v souvislosti s DS vztahy, pak nemůžu než mít pocit, že musí být také ponižující a násilné. Díky tomu, jakou mám povahu a díky určitým zážitkům ve své minulosti jsem velice citlivá na cokoli, co zavání ponižováním a trápením. Proto mi vztah, kde si jeden podrobí druhého a nebo kde se provozují bolestivé a omezující sexuální praktiky, nepřipadá správný.

  Ale pokud vám ten vztah vyřešil trauma z minulosti a oba jste v něm spokojení, nemůžu a nebudu vás označovat za hnusné úchyly, jak to mnozí udělali. Pokud, jak říkáš, vám nepomohla žádná psychoterapie, pak jste si asi našli vyhovující řešení v tomto. Přeju vám spokojený život.

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:28:59
 10. avatar
  [280] Drahuška [*]

  Ariadna: měla jsem na mysli reakce na ožehavé články.

  superkarma: 0 01.12.2003, 13:47:00
 11. avatar
  [279] Drahuška [*]

  Anonym: Jako by nebyly na světě důležitější a zásadnější věci, než zvažovat, jestli je redakce podplacená, jestli se nám tady někdo snaží něco nalít do hlav aniž bychom o to stáli... Každý má možnost volby, není důvod pitvat, již nadpis článků může napovědět o čem bude, tak proč tolik řečí.

  superkarma: 0 01.12.2003, 13:43:24
 12. avatar
  [278] Drahuška [*]

  Ariadna: Myslím si, že uveřejňování článků na takto ožehavá témata vypovídají o stavu společnosti, která se zde schází, i o stavu duše a mysli každého z nás.

  superkarma: 0 01.12.2003, 13:37:48
 13. [277] xenie [*]

  hl. jsem předpokládala, že v tomto seriálu bude i něco jiného než SM - než mně začnou pravověrní vyznavači SM kamenovat, myslím napr. fetišismus, transvestity, odkazy na zajímavou literaturu anebo servery (nemyslím porno:) a pod, ale zatím jsou všechny články jen o SM ...bude jich ještě moc ? :)

  superkarma: 0 01.12.2003, 13:34:04
 14. [270] Asdareel [*]

  Mnohokrát se zde narazilo na otázku, kde se vlastně dominantně submisivní orientace bere, kde jsou její kořeny. Mluví se o zážitcích z dětství, byl zde zmíněn E. Fromm, S. Freud. Rád bych zde zmínil svůj přístup k věci. Vychází z teorie archetypů C.G. Junga. Jedním z klasických archetypů je archetyp Lunární bohyně Isis, která si svojí magickou silou podmaňuje srdce mužů. To je můj přístup k dominanci/submisi, který ale nikomu nevnucuji.

  superkarma: 0 01.12.2003, 09:37:50
 15. avatar
  [264] Lotka [*]

  jitka: na nudné téma já vůbec nedokážu odpovídat, takže proč tady vlastně reaguješ?

  superkarma: 0 01.12.2003, 06:52:03
 16. avatar
  [255] Drahuška [*]

  Když je někdo zabedněný od přírody, tak tomu nevysvětlíš nic. Když je někdo povrchní, nedokáže vůbec přijmout to, že někdo může být jiný, natož se vcítit do jeho pocitů. Je naprosto zbytečné se tady napadat za něco, čemu někdo nejen nerozumí, ale ani rozumět nechce. Takové "chytré" řeči jsou k ničemu, pouze vypovídají o charakteru člověka. Někdo holt má tu potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Všem přeji více tolerance a empatie.

  superkarma: 0 30.11.2003, 23:15:48
 17. avatar
  [247] *Kotě* [*]

  Imobil: "Závidím všem, kteří dokáží prožívat onen pocit bezbřehé svobody bez BDSM berliček :-)))"
  Vidíš, ty to připustíš, to se mi líbí. Já se svým partnerem běžně zažívám při milování ten pocit absolutního, bezpodmínečného, bezbřehého odevzdání, a je to naprosto vzájemné. Není to samozřejmě pokaždé, ale když se to povede, připomíná naše milování spíše mystický obřad než upocený sex. Ale ani jeden k tomu nepotřebujeme jakékoli BDSM praktiky ani rozdělení rolí na dominantní a submisivní. Hlubokosti prožitku se dá dosáhnout i jinak než svazováním a bolestí - to jistě připustíš, zníš rozumně. Vadili mi tu všichni tví předchůdci, kteří se s opovržením vyjadřovali o "vanilkovém" sexu a sami vystupovali jako nějaká vyšší forma života, která ovládla tajemství hlubokých sexuálních prožitků.

  superkarma: 0 30.11.2003, 22:06:38
 18. avatar
  [244] *Kotě* [*]

  Imobil: konečně někdo, kdo si normálně povídá a pořád nenapadá a nevnucuje mi, že ve skutečnosti jsem taky úchyl (a la Asdareel). Příjemná změna.

  Obecně s tebou souhlasím, až na to, že skutečně jen minimum sexuálních deviací je skutečně vrozených ve smyslu "získaných před narozením". Co se týče skutečně sexuálních projevů sadismu a masochismu, tam můžou jít kořeny až do velmi raného dětství, to máš pravdu. Ale dominantně-submisivní vztah? To přece není o ničem vrozeném, to je záležitost psychicko-kulturní. Je to o potřebě rozdělit si role, o potřebě ovládat, dominovat, případně se podřídit, zbavit se vší zodpovědnosti, nechat se trestat za fiktivní nebo skutečný hřích. Potom jsou sadomasochistické hrátky jen manifestací tohoto kulturního vzorce.

  V tom Trní vystoupil pár, kteří tvrdili, že pro ně jsou SM praktiky "jen hra", při níž si často role i vyměňují. Takže ti asi nežijí životem Pána a otrokyně. Takže je rozdíl mezi sexuální hrou a mezi vzorcem chováním ve vztahu, jehož jsou sexuální projevy jen vyjádřením a potvrzením.

  superkarma: 0 30.11.2003, 21:16:06
 19. avatar
  [238] *Kotě* [*]

  Sice jsem souhlasila, že se taky připojím k bojkotu SM článků, ale jelikož jsem člověk zapálený a dychtivý do všech diskusí, prostě mi to nedá. Taky mě mrzí hromada anonymních příspěvků a chci přispět jako někdo, kdo už tu předtím sám za sebe mluvil. Sorry, holky.

  Nevěděla jsem, že v televizi běželo něco o sadomasochismu, ale když tu o tom psali, počkala jsem si dnes ráno do 3.25 a na to Trní se dívala. Takže jelikož o tom byl tento Elizabetin článek, právě o tom bych chtěla něco napsat.

  Předně, souhlasím s tím, že Bára Štěpánová nevedla pořad jako profesionální psycholog, počínala si amatérsky a dělala si z toho neustále bžundu. Ale podívejte se na Trní kterýkoli jiný týden a zjistíte, že takto prostě Bára pořady vede. Tím nebyl tenhle díl nijak výjimečný. Proto netuším, proč Elizabeth očekávala, že snad budou s mužem provádět v Trní nějakou osvětu. Neviděla snad nikdy žádné jiné Trní?

  Dále: na malém prostoru, který měl psycholog Šmolka, nemohl říci vůbec nic, všechno by bylo útržkovité a zkratkovité. Formát pořadu neumožňuje odbornější vhledy do žádné problematiky, není na to prostě stavěný. Souhlasím s tím, že scénka, kterou s Bárou sehráli, byla nemožná, trapná a vůbec se tam neměla objevit.

  Všimněte si však že Bára celou dobu moderovala s jakýmsi ironickým odstupem, všechno zlehčovala, ale jednou jedinkrát se skutečně emocionálně angažovala – a to, když jí Petr dal velmi opovržlivě najevo, že „normální“ sex, jaký asi provozuje ona, je nudný a ubohý. Zareagovala velice ostře a odmítavě – jako by zareagoval každý člověk, kterému někdo dává najevo, že je ten lepší, výjimečný a výlučný, kdežto on sám je ubohý chudák vanilák, který nezná než toho misionáře. Petr tedy projevil přesně ten postoj, který mi na celém tom „BDSM pozitivním“ pokolení nesmírně vadí a proti kterému furt marně protestuju.

  K samotnému projevu Elizabeth s Petrem: Problém byl v tom, že vaše vystoupení nebylo od počátku upřímné a ve výsledku proto nebylo k ničemu. Pokud jste nebyli ochotni se ukázat a normálně mluvit o vašem životě i o tragédii, která vás postihla (asi si každý dokáže představit několik pravděpodobných variant, o co se vlastně jednalo), pak jste tam neměli ani chodit. Ale i v tom kratičkém vstupu jste toho na sebe pověděli víc, než si asi sami uvědomujete. Přiznali jste několik zásadních věci:
  1) Petr připustil, že vaše přiklonění k DS vztahu a SM sexu je jakousi formou „trestu“ za trauma, které vás postihlo a snahou o „vykoupení“. Sám tedy doznal, že se nejedná o nějakou vrozenou, nezměnitelnou úchylku, ale psychosexuální problém, který vznikl na základě prožitého traumatu. To je podle mého názoru pozadí naprosté většiny DS vztahů a potvrzují to i mnohé články a životní příběhy, které jsem si iniciativně přečetla na našich i zahraničních sadomasochistických serverech.

  2) Elizabeth připustila, že se roli otrokyně neoddala dobrovolně, nýbrž že byla manželem psychicky „zlomena“ a donucena. Pak ale nelze mluvit o tom, že by se obě strany vrhly do DS vztahu nadšeně a dobrovolně. Elizabeth svým tónem mluvy a tou nepatrnou řečí těla, kterou jsem mohla vypozorovat z pohledu zezadu a ve stínu, na mě působila jako člověk, který není šťastný. Z článků ale vyplývá úplně něco jiného, takže můj dojem je, že se Elizabeth urputně snaží přesvědčit sebe sama, že šťastná je. Možná, že se jí to i podařilo.

  Ještě bych chtěla dodat, že jelikož příslušníci BDSM komunity se tady dost drsným, nehorázným způsobem do moderátorky Trní naváželi, napsala jsem Báře Štěpánové e-mail a požádala ji, jestli by se nechtěla k tomu sama vyjádřit. Myslím, že mi asi neodpoví a reagovat nebude, ale za zeptání člověk nic nedá, že jo.

  Tak, a teď mě umlaťte klackama.

  superkarma: 0 30.11.2003, 20:18:28
 20. [231] Asdareel [*]

  SPECIÁLNĚ PRO ELIZABETH: NEJSTE PORAŽENÍ!!! Jen ten je poražený, kdo se poraženým cítí. Jste průkopníci, první sled a nutně tedy jako první sled dopadáte - a patří vám uznání a díky :-)

  superkarma: 0 30.11.2003, 17:57:37
 21. [230] Asdareel [*]

  Sigmund Freud (kterého jinak moc nemusím), jednou řekl: Dámy a pánové, každý z nás v životě onanoval. Kdo to nepřizná, onanuje dodnes. Že by to bylo tak nějak podobně i s těmi, kteří tak halasně odsuzují BDSM? :-)

  superkarma: 0 30.11.2003, 17:51:34
 22. avatar
  [228] Lotka [*]

  jitka, blábolit umíš pěkně!

  superkarma: 0 30.11.2003, 17:09:32
 23. avatar
  [226] alpina [*]

  Imobil: konečně to někdo stručně a jasně vysvětlil

  superkarma: 0 30.11.2003, 16:27:35
 24. avatar
  [223] Lotka [*]

  Imobil: pěkné vysvětlení

  superkarma: 0 30.11.2003, 16:08:09
 25. [221] zindule [*]

  Nic pro mě.

  superkarma: 0 30.11.2003, 15:54:15
 26. avatar
  [219] Ťapina [*]

  pajda, alpina: No jo, když tady probíhá ten veliký bojkot úchyláckých článků

  superkarma: 0 30.11.2003, 11:07:03
 27. avatar
  [218] alpina [*]

  pajda: hihi, kdyby se jenom zapomněli přihlásit, oni kvůli tomu někteří i změnili nick!
  Nebo některé

  superkarma: 0 30.11.2003, 08:48:39
 28. avatar
  [217] pajda [*]

  Tak koukám, že namísto bojkotu se tady obejvila spousta "anonymních" názorů...možná to stačilo napsat jednou a ne pořád měnit jméno...myslím, že po tomhle se na opakování taky podívám - pořad, který někoho vytočí tak, že se ten dotyčný i přihlásit zapomene, musí stát za vidění.

  superkarma: 0 30.11.2003, 08:38:01
 29. avatar
  [210] alpina [*]

  Blanka: nee? To ste ale teda hodně divná rodina!!!

  superkarma: 0 29.11.2003, 19:26:03
 30. avatar
  [207] Denča [*]

  Souhlasím s ALenou!!!

  superkarma: 0 29.11.2003, 18:33:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme