Houby ve sladkokyselém nálevu jsou pochoutkou, která se dá přidat jak do teplých, tak studených jídel, nebo použít jako příloha. Spolu s houbami můžeme do sklenice naložit i zeleninu a koření, a vytvářet tak pokaždé trochu jiné chutě.

jar

Důležité je houby předem povařit ve vroucí osolené vodě. Použijeme 1 lžíci soli na 1 litr vody. Vaříme krátce, asi pět až deset minut. Poté scedíme, propláchneme a nasypeme do připravených, čistých sklenic.

Partnerem diskuse je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

1

Krok číslo dvě - nálev

Důležité a nejdůležitější. Závisí na něm výsledná chuť houbiček, a tak si dejte záležet. Jeden z receptů na nakládané houby mám od maminky a je opravdu výborný!

1 litr vody
250 ml octa
6 lžic cukru krupice
2 lžičky soli
1/3 lžičky kyseliny citronové

koření
bobkový list
nového koření
černý pepř
jalovec
tymián
hořčičné semínko

Všechny suroviny na nálev spolu svaříme. Koření dáme do skleniček k houbám. Používám skleničky o objemu cca 350 ml a do každé dáme kousek bobkového listu, 1 kuličku nového koření, 4 kuličky pepře, 1 snítku tymiánu (používám čerstvý), 2 kuličky jalovce, trošičku hořčičného semínka.

Sklenice s houbami a kořením zalijeme teplým nálevem a sterilujeme asi 20 minut při 90 °C.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama