Rodina

Jak na zdravé zoubky svých dětí?

Hlavně vesele. Pokud se vám podaří vaše dítě naučit, že čištění zubů je nejen zdravé a prospěšné, ale navíc je to zábava, máte vyhráno. A návštěvy u zubaře pak budou jen za odměnu. Přinášíme vám několik tipů, jak neposedného „skřítka“ naučit správně si vyčistit zoubky.

OdolZákladem je vhodný zubní kartáček – tedy takový, který v dětské ruce neklouže, má měkké štětiny se zaoblenými konci a v neposlední řadě je veselý. Například zubní kartáček Odol3dent pro děti má navíc malou „hlavu“, aby důkladně vyčistil všechny zubní plošky v malých dětských ústech.

A pak zubní pasta. Nejenže musí účinně čistit a mít snížený obsah fluoru pro ochranu dětské zubní skloviny, ale musí i chutnat. Za příklad si opět můžeme vzít řadu Odol3dent pro děti.

Základní nástroje máme, teď co s nimi? Sami víte nejlépe, co vaše dítě nejvíce baví. A čištění zubů může být hra jako žádná jiná: zubní kartáček se může změnit v superčisticí nástroj, který dočista vydrhne obří jeskyni. Nebo se v dětské ruce promění v tanečníka, který protančí celým velkým sálem – a navíc se u toho můžeme pohupovat do rytmu oblíbené písničky.

Anebo nám Krtek ukáže, že zuby se čistí směrem od dásně ke korunce, abychom setřeli všechny nečistoty a promasírovali dásně (to všechno kdo????). Zajíc dává pozor, abychom vyčistili všechny plošky zubů, a Ježek nám připomene, abychom nezapomněli na jazyk. A Myška bude dbát na to, abychom si zoubky čistili dvakrát denně.

TIP ŽENA-in: Vyzkoušejte ústní vodu Odol3dent pro děti – je to vynikající doplněk ústní hygieny, protože se dostane i do míst, kam kartáček nedosáhne. Neobsahuje alkohol a má příjemnou ovocnou chuť. Působí antibakteriálně a protizánětlivě – pomáhá tak dětské zoubky chránit proti zubnímu kazu a zabraňuje usazování zubního kamene.

Více informací najdete na www.odol3dent.cz

   
15.06.2009 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] mindulinka [*]

  Nejdřív jsme měli draka kazizuba. Teď už si syn čistí zuby sám a já mu je přečistím pro jistotu. Ve školce má taky kartáček a čistí si po obědě. A hlavně pije neslazené nápoje.

  superkarma: 0 15.06.2009, 09:51:23
 2. avatar
  [1] kyka [*]

  Asi mám štěstí, ale moje 3.letá dcerka si zuby čistí 2 x denně bez problémů. Tedy samozřejmě za vydatné asistence mamky a taťky. A ani si u toho nemusíme vyprávět pohádky, prostě je to odmalinka samozřejmostí. vždycky po čištění říká:" a mám zdravé zoubky".

  superkarma: 0 15.06.2009, 08:49:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme