Rodina

Jak na výživu dětí? Ptejte se odborníka

Jednou z nejčastějších věcí, na níž si rodiče v ordinaci lékaře stěžují, je skutečnost, že dítko málo jí. Také však stojí za zmínku, že čím dál více dětí trpí nadváhou až obezitou. Čím to je? Jak by měl jídelníček dětí vypadat?

Právě tady je nejdůležitější držet se pravidla co člověk, to originál. Skoro každé dítě potřebuje jídelníček šitý na míru přizpůsobený nejen jeho věku, chuti, ale i aktivitám, případně zdravotnímu stavu.

Máte doma otesánka a nevíte, co s ním? Musí vaše dítě držet speciální léčebnou dietu? Nebo máte malého sportovce a nevíte, jak mu ušít jídelníček na míru? Chcete vědět více o výživě dětí? Ptejte se! Své otázky pište do diskuze pod článkem. Žena-in se již brzy vydá za poradkyní pro dětskou výživu Dorou Toulcovou a vaše otázky se společně pokusíme zodpovědět.

A pozor! Nejzajímavější dotaz odměníme.

Čtěte také: Výživa dětí: Buďte jim vzorem

   
09.10.2009 - Děti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Gedžitka [*]

  rae — #6 to je přesně ono, že jsem taky nenašla kolik v g toho jídla má být, všude se uvádí porce příp kalorie či co a to vím stejně houby, kolik. Nejlepší je v gramech, aby si to člověk mohl zvážit...

  superkarma: 0 13.10.2009, 14:31:16
 2. [7] mamina71 [*]

  Dobrý den, mám dva syny (14 a 16 let). Oba hrají aktivně házenou, čtyřikrát týdně trénink, sobotu nebo neděli zápas, kde tedy šlapou celou hodinu na plný pecky. Prosím o radu, čím je udžet celou tu dobu v tempu, hroznový cukr jim moc nesedí, je jim po něm špatně. Zkoušela jsem i mléko rozmixované s banánem. Děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 11.10.2009, 19:23:25
 3. [6] rae [*]

  prosím, pokud se v jídelníčcích pro děti objevuje slovo "porce" jaké množství v gramech (polévkových lžíc) je tím míněno? Když čtu, že dvouleté dítě by mělo snist a vypít 4 porce zeleniny, 4 porce mléka, x porcí masa, luštěnin, obilovin apod. nabývám dojmu, že pěstuju otesánka nebo je pojem porce úplně jiná míra, než jak ji běžně vnímáme.

  1. na komentář reaguje Gedžitka — #8
  superkarma: 0 11.10.2009, 15:52:28
 4. [5] radula55 [*]

  Nedávno jsem četla v časopise,že v dnešní době  je spoustu vybíravých dětí,co se jídla týče.Já jsem také toho názoru a ráda bych tomu se svým dítětem předešla.Jak postupovat,když dítě odmítá více jídel?Nechat ho vyhladovět a pak mu ho znovu nabídnout?Neumím si představit nechat dvouleté dítě půl dne hlady.Děkuji

  superkarma: 0 11.10.2009, 10:44:42
 5. [4] anula [*]

  Dobrý den,mně by zajímalo,jak je to s granulovanými čaji pro malé děti,zda opravdu nemají vliv na kazivost zubů.Další dotaz zní-jak je to s pitím obyčejného mléka u  dětí.Od kdy může dítě pít mléko bez převaření.Děkuji.Anna

  superkarma: 0 11.10.2009, 10:41:33
 6. avatar
  [3] Gedžitka [*]

  Já bych paní doktorku poprosila o jídelníček pro děti- kolik cca g čeho by měly sníst. Ano každé dítě je originál ale tak nějak průměrně, aby člověk věděl, co zhruba by dítě mělo sníst. A jak by ten jídelníček měl asi vypadat. 

  superkarma: 0 09.10.2009, 21:18:23
 7. avatar
  [2] jiti [*]

  Dobrý den, mám tříletého syna. Myslím, že jí velice málo, všechno jen ochutná, nic nedojí. Často oběd ani neochutná. jediné, co sní jsou sladkosti a mléčné výrobky. Taky mívá problémy se stolicí, nechce chodit na záchod a potom mívá zácpy. Nechci jej nutit násilím do jídla, ale jak to mám udělat, aby jedl trochu normálně?

  superkarma: 0 09.10.2009, 11:19:08
 8. [1] katýsek [*]

  Dobrý den,mám jedenáctiletého syna.Od malinka nechtěl více jídel ochutnávat.Zašlo to tak daleko,že dodnes nejí žádné ovoce,žádnou zeleninu,z jídel jí pouze 2 druhy sýru,1 druh salámu,máslo jen na chlebu,maso pouze kuřecí a to asi na 3 způsoby,omáčky žádné-prostě se stravuje pořád stejně.Dlouho jsem vařila a pekla dva druhy jídel,aby se najedl,ale máme 20-ti měsíční holčičku a už se to nedá dělat.Malá jí všechno-sama ochutnává.Byla jsem se synem u psycholožky,poradila at ho nechám o hladu.Syn vydržel 3dny o vodě a stejně nic neochutnal.Paní doktorka mně říká,že vypadá dobře,tak to nemám řešit.Já si přesto myslím,že mu musí vitamíny chybět.Zajímá mě Váš názor,protože můj syn je opravdu rarita.Stejné je to i s pitím.Děkuji.kATKA

  superkarma: 0 09.10.2009, 10:48:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme