Vážená redakce,
 
napadlo mě, že by se čtenářkám mohl ve dnech školních výletů a s vyhlídkou na prázdniny a tuzemské dovolené hodit jeden tip do batohu. Připomněla mi ho včera známá s cibulí na ruce a lamentací nad vosím hnízdem na zahradě. Už opravdu dlouhá léta (a že jsem projela hodně táborů!)  používám jako nejosvědčenější a současně i nejpraktičtější prostředek na vosí bodnutí CUKR. Stačí IHNED na místě bodnutí vytvořit hustou sladkou kašičku z trochy tekutiny a trochy cukru a nechat chvíli působit.
Stejně jako vůbec nápad samotný jsou překvapivé i výsledky. Kam se hrabe ocet nebo cibule! Postižené místo prakticky vůbec neoteče, „léčba" není nepříjemná ani pro malé děti, sáček cukru, který nenasypete do kávy, můžete mít narozdíl od jiných receptů" pořád někde v kapse a z jednoho ošetříte asi 10 nešťastníků. V nouzi na výletě stejně pomůže i sladký bonbon, který nějaké dítko bude určitě mít s sebou.
 
Ivana
Díky za tip. Článek o odpuzování komárů tady byl včera, tak dneska pro změnu vosy. :-) Ale je to vážně zajímavé, taky mám za sebou hodně táborů a vosích pigár a o tomhle slyším poprvé v životě. Skoro bych si přála, aby byla brzy příležitost to vyzkoušet. :-)))
Reklama