Domácnost

Jak na úspory v našem bytě? Pomůže vhodné vybavení

Když se mluví o úsporách, většina lidí si vybaví samozřejmě ty finanční. Ano, i o těch budeme mluvit. Rozhodně ale nezapomeňme na jeden důležitý fakt. A to takový, že ne vždy se úspora může týkat nutně jenom peněz, jelikož se může týkat také místa. A ani na tuto konkrétní oblast rozhodně nezapomínáme.

Úložné prostory by měly být základem

Bez čeho se neobejde jak velký, tak primárně malý byt nebo dům? Jsou to úložné prostory, které nám pomohou uschovat řadu věcí, které ještě nechceme vyhodit a které chceme dále využívat. Stejně tak se jedná o věci, které potřebujeme pravidelně, ale nechceme, aby je viděla třeba naše návštěva. Správným řešením by měl být výběr kvalitního nábytku, který bude jak dobře vypadat, tak bude také praktický. Zde jasně dominuje takzvaný Black Red White nábytek. Kombinace bohatého výběru, zajímavého provedené a velké praktičnosti je zárukou, že rozhodně nešlápnete vedle. A to ať už budete chtít nábytkem vybavit například:

nábytek

 • Obývací pokoj
 • Pokoj pro vašeho potomka
 • Vaši nebo manželovu pracovnu

Jak ušetřit za klimatizaci?

Nyní se už pojďme podívat na úspory, které patrně zajímají nejvíce. Jsou to logicky ty finanční, které souvisí s tím, jak velké jsou vlastně výdaje na provoz našeho bytu, nebo domu. Ty nemusí nutně vzrůst jenom v zimě, v období topné sezony. Mohou růst i v létě, kdy je naopak třeba udržovat příjemnou teplotu pomocí klimatizace. Ta ale nemusí být nezbytným pomocníkem, protože pomohou i horizontální žaluzie. Nejenom, že jsou spojeny s výrazně menší investicí, ale jsou samozřejmě spojeny i s nulovými dodatečnými náklady.

nábytek

A v čem jsou žaluzie tak unikátní? Připomeňme, že na ohřívání interiéru mají vliv především sluneční paprsky, které se do něho dostanou. Ty poté ohřívají vzduch v místnosti a způsobují mnohdy nesnesitelné teploty. Když však žaluzie zatáhneme, sluneční paprsky k nám domů nepropustíme, díky čemuž lze teplotu hravě i o několik stupňů snížit. A pokud klimatizaci přesto využijeme, rozhodně nebude třeba takového výkonu.

Ani na úspory za vytápění bychom neměli zapomínat

Z léta se pojďme přesunout do zimy, kterou jsme již zmínili. Ano, právě ta je označovaná jako období topné sezony. A jelikož náklady mohou jít do desetitisíců, podíváme se na to, jak je snížit. Ideální cestou je dnes úsporné podlahové vytápění. Jeho výhodou je, že ohříváme náš interiér rovnoměrně, teplo stoupá přirozeně od podlahy výše a distribuovaná voda nemusí být ohřátá natolik, jako třeba v běžných radiátorech.

nábytek

Druhým krokem, jak eliminovat vysoké náklady je snaha o to, využít k ohřevu vody skutečně efektivní systém. Mezi hity poslední doby patří třeba kondenzační kotle, nebo ještě o něco zajímavější a úspornější tepelná čerpadla. I ta mohou být zajímavou cestou k nemalé úspoře.

   
24.02.2016 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] SandraAbigail [*]

  Lídy — #4 Přesně. V domě si člověk zaplatí jen to, co skutečně spotřebuje, ale v paneláku ne. Máme krajový byt, vnější stěna je na západ a odjakživa je tu o 2C méně než v bytech uvnitř domu, ale příliš zohledněné to ve vyúčtování není. Je to prostě nefér, abychom my měli stejnou teplotu uvnitř jako byt vedle nás, musíme topit o cca 30% více. Nelíbí se mi to, ale asi se s tím nic dělat nedá...

  superkarma: 0 24.02.2016, 21:09:27
 2. avatar
  [4] Lídy [*]

  datura — #1 Bohužel to není jen o jističích - bydlíme v paneláku, šetříme, ale léta doplácíme na všechny, co si v bytech přetápí apod. Všechno se rozpočítává, takže my jsme bití na tom, že šetříme Sml68

  1. na komentář reaguje SandraAbigail — #5
  superkarma: 0 24.02.2016, 18:30:22
 3. [3] mamkaJa [*]

  voda, elektrika, všechno. čím víc šetříš, tím víc platíš. fajn...Sml68

  superkarma: 0 24.02.2016, 09:42:25
 4. [2] bobani [*]

  datura — #1 souhlas !

  superkarma: 0 24.02.2016, 09:26:25
 5. avatar
  [1] datura [*]

  Snažíme se šetřit jak se dá, všude máme úsporné žárovky, koupili jsme novou lednici A +++ a nakonec se dozvíme, že vzhledem k jističům se brzo nedoplatíme, tak k čemu je šetření ??

  1. na komentář reaguje bobani — #2
  2. na komentář reaguje Lídy — #4
  superkarma: 2 24.02.2016, 08:51:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme